Západ trpí duševní poruchou. Musíme ho vyléčit jadernými zbraněmi, navrhuje Medveděv

Rétorika ruských představitelů se nadále vyostřuje. Dmitrij Medveděv, místopředseda ruské bezpečnostní rady a jeden z nejbližších spojenců prezidenta Vladimira Putina, zveřejnil na sociální síti Telegram příspěvek, ve kterém přirovnává moderní ruské zbraně k „sedativům“ a „neuroleptikům“ určeným k potlačení takzvané západní rusofobie.

Podle Medveděva západní svět trpí chorobou, kterou lze léčit pouze „symptomaticky“. Tvrdí, že běžné léky jsou neúčinné a že skutečný terapeutický efekt přináší pouze ruské rakety. „Nejlepší terapeutický účinek byl pozorován při kombinovaném užívání silných sedativ, jako je Kalibr, Oniks, Iskander a silné vícesložkové sedativum Orešnik. Ve zvláště závažných případech lze použít nukleární neuroleptika Jars a Sarmat,“ uvedl Medveděv.

Tato slova jsou přímou výhrůžkou jaderným útokem na Západ, přičemž Medveděv naznačuje, že Rusko může použít svůj jaderný arzenál proti státům, které podle něj vykazují „patologickou rusofobii“.

Současně líčí obyvatele Západu jako pacienty trpící duševní poruchou, která se projevuje „motorickým vzrušením, agresivitou a touhou šikanovat silnější lidi, aniž by měli skutečnou šanci“. Jako příklad uvádí, že v některých případech tato nemoc údajně končí „nekontrolovatelným močením a defekací“.

Medveděv je známý svou extrémní a konfrontační rétorikou, která se v posledních letech stala stále agresivnější. Od začátku ruské invaze na Ukrajinu v roce 2022 opakovaně vyhrožuje jadernou eskalací a jeho výroky často překračují i oficiální stanoviska Kremlu. Jeho poslední vyjádření však ukazuje, že ruské vedení je ochotno nadále stupňovat hrozby vůči Západu a využívat jaderný arzenál jako nástroj psychologické války.

Ostrá rétorika přichází v době, kdy se situace na frontě na Ukrajině vyvíjí v neprospěch ruských sil a Moskva čelí stále větším ekonomickým i vojenským tlakům. Západní státy včetně Spojených států, Velké Británie a dalších členů NATO nadále poskytují Ukrajině vojenskou pomoc, což Kreml vnímá jako přímou konfrontaci.

Medveděvova slova dlouhodobě vyvolávají ostrou reakci nejen mezi politiky, ale i v mezinárodních bezpečnostních kruzích. Západní analytici varují, že i když podobné výroky mohou být částečně určeny pro domácí publikum, nelze je podceňovat. Jaderné výhrůžky ze strany Ruska představují reálné bezpečnostní riziko, zejména v situaci, kdy se Vladimir Putin snaží udržet kontrolu nad stále složitější vnitropolitickou situací.

Podle expertů jde o pokusy Moskvy zastrašit Západ a podkopat jeho jednotu. Přesto NATO a západní státy nadále trvají na své podpoře Ukrajiny a odmítají se nechat zastrašit ruskými hrozbami. Medveděvovy provokace ukazují, že Kreml pokračuje v eskalaci své propagandistické kampaně, přičemž využívá jaderné hrozby jako nástroj nátlaku na Západ.  

Související

Dmitrij Medveděv

Novináři i lídři NATO. Medveděv označil legitimní cíle Ruska

Dmitrij Medveděv, místopředseda ruské bezpečnostní rady, znovu ukázal svou ostrou rétoriku. Ve středu na svém Telegramu zaútočil na NATO a britský deník The Times kvůli jejich informování o smrti ruského generála. Medvěděv naznačil, že pokud je generál „legitimním cílem“, totéž může platit i pro představitele NATO a novináře.

Více souvisejících

Dmitrij Medveděv Rusko

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

Kladno, ilustrační fotografie.

Litvínov představil nové trenéry. Změny hlásí i realizační tým na Kladně

Hokejisty Litvínova bude od nové sezóny 2025/26 trénovat sparťanská legenda Michal Broš, jemuž budou nejbližšími pomocníky další sparťanská ikona František Ptáček a Jakub Petr. Jediným, kdo zůstává na své pozici, je trenér brankářů Zdeněk Orct. Novinky hlásí i realizační tým na Kladně, kde sice v roli hlavního kouče nadále zůstává David Čermák, ovšem nově mu budou pomáhat Ivan Majeský s Václavem Sýkorou.

včera

včera

včera

včera

Miloš Zeman

Zemanovi nevadí, že se Fico setkal s Putinem. Česku předpovídá návrat Babiše

Exprezident Miloš Zeman očekává návrat Andreje Babiše na premiérský post, naznačují to jeho slova v rozhovoru pro slovenskou televizi TA3. Babišův comeback do čela vlády by podle něj vedl ke zlepšení vztahů Česka se Slovenskem. Cestu slovenského premiéra Roberta Fica za Vladimirem Putinem do Moskvy označil za legitimní.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Co vařit na jaře? Inspirace pro jídelníček ze starých kuchařek

Jaro v kuchyni, to jsou čerstvé bylinky a první plody, k nimž patří třeba ředkvičky nebo listová zelenina. Že je vhodné tyto zdroje vitamínů a zdraví prospěšných látek po dlouhé zimě zařadit do jídelníčku, to věděli již naši předci, ať už ve středověku nebo před 200 či 100 lety. Inspiraci na jarní jídelníček proto můžeme čerpat ze starých kuchařek, třeba těch středověkých nebo slavné Magdaleny Dobromily Rettigové. Tyto recepty jsou zdravé, výživné a navíc snadné i levné.

včera

včera

včera

včera

11. dubna 2025 21:32

11. dubna 2025 21:11

Donald Trump

USA rozjíždí další diplomatický spor. Trump vyhrožuje Mexiku kvůli vodě

Mexiko se rozhodlo okamžitě doručit vodu texaským farmářům, aby kompenzovalo nedodržení staré 81leté smlouvy o sdílení vody s USA, která vyvolala diplomatické napětí a vyhrožování Donaldem Trumpem zavedením cel. Prezidentka Mexika, Claudia Sheinbaum, uvedla v pátek, že země hledá alternativy, jak vyhovět této smlouvě. Návrh již byl odeslán americkým představitelům.

11. dubna 2025 20:29

 J. D. Vance, MSC 2025 | 14. – 16.02.2025

USA vyhodily velitelku základny v Grónsku za "podkopávání" Vanceovy autority

Spojené státy odvolaly vedoucí americké vojenské základny v Grónsku poté, co údajně rozeslala interní e-mail, v němž se distancovala od výroků viceprezidenta JD Vance vůči Dánsku. Podle velení vesmírných operací americké armády byla plukovnice Susannah Meyersová odvolána z velení základny Pituffik kvůli "ztrátě důvěry v její schopnost vést".

11. dubna 2025 19:35

Trump má 90 dní na uzavření 150 obchodních dohod. Finanční trhy tomu nevěří

Americký prezident Donald Trump a jeho poradci tvrdí, že jejich strategie byla od začátku jasná – vyvolat strach prostřednictvím vysokých cel a donutit svět k vyjednávání. S výjimkou Číny pak podle tohoto scénáře USA ustoupí od nejtvrdších tarifních opatření a dohodnou nové obchodní smlouvy se zeměmi po celém světě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy