Profil editora

Tadeáš Prouza

Tadeáš Prouza

Vystudoval bakalářský obor Mezinárodní teritoriální studia a následně magisterský obor Americká studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Zájímá se o moderní historii a aktuální dění s důrazem na Spojené státy a Blízký východ.

Zpráva úspěšně odeslána

Zprávu se nepodařilo odeslat. V případě opakování této chyby nás kontaktujte přímo na e-mail redakce@eurozpravy.cz

Napište autorovi

Zbývá 1000 znaků.

Přečtěte si poučení o sbírání a ukládání informací, souvisejících s vaším dotazem.

Související články:

Maďarsko

Evropská komise kritizuje maďarskou vládní kampaň.Spojuje předsedu EK a George Sorose

Nová kampaň maďarské vlády, která spojuje předsedu Evropské komise (EK) Jeana-Clauda Junckera a filantropa George Sorose s podporou migrace a oslabováním ochrany hranic, si dnes vysloužila kritickou reakci EK. Její mluvčí označil tvrzení obsažená na plakátech, které maďarská vláda hodlá veřejně vylepit, za "falešné zprávy", uvedla agentura AFP.
ilustrační foto

Co jste možná nevěděli o Ötzim, nejstarší dochované mumii v Evropě

„Ledový muž“ Ötzi byl nalezen v roce 1991 dvojicí turistů v Alpách. Jeho mumie je vůbec nejstarším takto dochovaným pozůstatkem evropského člověka, a proto se mu dostalo velké vědecké pozornosti. Odborníci díky nálezu těla zjistili mnoho zajímavých informací o životě naších předků v době měděné. Zde je několik z nich.
Vesmír, Asteroidy

Vesmírná stanice na asteroidu? Podle nové studie to je proveditelné

Zní to tak trochu jako scénář připravovaného sci-fi filmu, ale vědci skutečně zkoumají, zda by bylo možné vytvořit na asteroidu obyvatelnou základnu. Nová studie astrofyziků z Vídeňské univerzity se touto možností zabývala. Teoreticky by nám v budoucnu taková schopnost umožnila získávat drahocenné minerály, které bude lidstvo pro případnou expanzi do vesmíru potřebovat.
Poslední snímek zachycující Djatlovovu výpravu při stavbě stanů

Co se stalo s Ďatlovou výpravou? Ruští vyšetřovatelé znovu otevírají děsivou záhadu

V roce 1959 zemřelo na Urale za tajemných okolností devět mladých lidí. Jejich těla objevili záchranáři až po několika týdnech. Vyšetřování tragédie přineslo celou řadu podivných poznatků. Policisté nakonec dospěli k závěru, že smrt všech členů expedice způsobila spontánní síla, kterou nedokázali překonat. Nyní se místní úřady v Jekatěrinburgu rozhodly případ znovu otevřít a za použití dostupných moderních technologií a postupů prošetřit.
ilustrační foto

Muže na Trutnovsku srazil vlak. Zraněním na místě podlehl

lak v Malých Svatoňovicích na Trutnovsku dnes kolem 19:00 srazil a usmrtil člověka pohybujícího se v kolejišti. Sražený zemřel na místě. Ve vlaku cestovalo asi 50 lidí, kterým se nic nestalo. ČTK to řekla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.
Ruská armáda, ilustrační fotografie

Seznamte se s "Lovcem". Ruským prvním útočným dronem

Rusko vyvíjí nový létající útočný dron. Tento „neviditelný“ robotický letoun s tryskovým pohonem by mohl být, v porovnání s předchozími pokusy, skutečně účinný. Od prvních testů k operačnímu nasazení však může mít ještě daleko.
USA, ilustrační foto

Striktní program, nuda a neustálý dohled. Jak se žilo dětem v "Trumpově" zařízení pro nezletilé migranty

Stanový tábor v texaském Tornillu se stal jedním ze symbolů Trumpovy tvrdé protiimigrační politiky. V zařízení byly umísťovány nezletilé děti bez doprovodu rodičů a brzy se stalo terčem kritiky, podle které připomínalo spíše vězení. O podmínkách v táboře se toho příliš nevědělo, přístup tam měli jen povolaní. Nyní, poté, co bylo uzavřeno, popisují někteří mladiství své zkušenosti.
Nedopalky, ilustrační fotografie

Cigaretové filtry: plastový nepřítel číslo jedna

Problém s plastovým odpadem se v poslední době dostává do širšího povědomí. Brčka, jednorázové pytlíky a další produkty postupně zamořují moře a oceány, což dovedlo Evropskou unii k rozhodnutí je zakázat. Tak trochu mimo záři reflektorů se však ocitl vůbec nejrozšířenější plastový odpad – cigaretové filtry.
Ponorky, ilustrační foto

Indie buduje flotilu jaderných ponorek. Měl by se svět bát dalšího konfliktu?

Indické námořnictvo chce mít ve svém arzenálu jaderné ponorky a země na jejich vývoj věnuje nemalé finanční prostředky. Prozatím jediná ponorka domácí provenience dokončila v listopadu 2018 svoji první misi. Flotila má sloužit jako prostředek jaderného odstrašení vůči regionálním soupeřům v Islámábádu a Pekingu.
Další články

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie

Muž s mečem zaútočil na lidi v Londýně

Muž zaútočil s autem a mečem na lidi na severovýchodním předměstí Londýna. Uvedla to v úterý místní policie, která podezřelého zadržela. Se zraněními bylo hospitalizováno v Hainaultu pět osob, informuje BBC.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Dnes je Mezinárodní den tance. Kdy a jak začali lidé tančit?

Tanec je starý tak jako samo lidstvo. Během dlouhé historie prošel tanec vývojem a mnoha proměnami. Vznikly jeho specifické podoby pojící se s obdobími v roce, důležitými okamžiky v životě člověka nebo nejrůznějšími rituály. Pomocí tance se vyjadřovaly emoce či národní identita. Jaká je historie tance, který má dnes svůj mezinárodní den?

včera

včera

včera

Zákaz rozdělávání ohně. Střední Čechy reagují na výstrahu ČHMÚ

Návrat teplého počasí místy zkomplikuje lidem v Česku pálení čarodějnic. Například Středočeský kraj v pondělí vyhlásil na přesně stanovených místech zákaz rozdělávání ohně. Reagoval tak na dnes aktualizovanou výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před nebezpečím požárů.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy