Pardubice - Američtí vojáci, jejichž konvoj dnes dorazil do Pardubic, večer ochutnali pivo v místním pivovaru. Návštěvy pivovaru se jich zúčastnila více než stovka, v kasárnách u letiště zůstali jen ti, co měli službu či hlídku.
Z kasáren vojáky na nádvoří pivovaru přivezly tři autobusy. Následovala první ochutnávka piva a prohlídka varny. "České pivo je velmi dobré, děkuji vám," řekl důstojník jednotky po příjezdu do pivovaru. Vojáci si také prohlédli tanky s pivem ve sklepení pivovaru. Pak se přesunuli do pivovarské restaurace na večeři.Výrazná část amerických vojáků si poručila výhradně nealkoholické pivo. "Někteří jsou stále ve službě a platí u nich tedy nulová tolerance, část z nich jsou například řidiči," řekl ČTK český důstojník, který americkou skupinu doprovázel.Návštěvou pivovaru čeští hostitelé Američanům vyplnili večerní osobní volno. Původně prý přemýšleli i o procházce Pardubicemi, čemuž ale nepřálo dnešní deštivé počasí. "Rádi jsme naše americké přátele u nás v pivovaru přivítali," řekl předseda představenstva pivovaru Leoš Kvapil.Americký konvoj čítající 19 obrněných transportérů Stryker a 25 dalších doprovodných vozidel přijel do Pardubic z Polska přes hraniční přechod v Náchodě. V konvoji bylo 135 vojáků a 25 členů doprovodu. Další konvoje do ČR vjely přes Bohumín a Harrachov.Náchodsko-pardubická část konvoje opustí Pardubice v pondělí v 09:30. V Praze se všechny tři konvoje spojí, vojáci přenocují v kasárnách v Praze - Ruzyni. Ve středu 1. dubna konvoj odjede z Prahy po jedné trase směrem na Plzeň a dále přes hraniční přechod Rozvadov do Německa.
Související
Dragounská jízda: Před pěti lety projel Českem americký konvoj, lidé ho nadšeně vítali
Českem ode dneška do středy projedou další konvoje armády USA
Americký obrněný konvoj Dragoon Ride v Česku , Americká armáda (U.S. ARMY)
Aktuálně se děje
před 32 minutami
Trump: Putin je připraven se dohodnout, teď se musí chopit iniciativy Zelenskyj
před 1 hodinou
Válka s Íránem může Netanjahuovi doma pomoci, Izraeli ale v zahraničí uškodí
před 2 hodinami
Počasí o víkendu: Jaro se projeví v plné síle, teploty vyrostou na 17 stupňů
včera
Opozice tepe vládu, Babiš se brání. Tvrdá kritika Česka z úst Merricka rezonuje politiky
včera
Izraelská armáda vydala rozsáhlý příkaz k evakuaci statisíců Libanonců
včera
Vládní poslanci vlepili políček spravedlnosti. Sněmovna nevydala Babiše ani Okamuru ke stíhání
včera
Babišova vláda má problém. Trumpův muž tvrdě zkritizoval Česko, stane se jednou z nejhorších zemí v NATO
včera
Ceny ropy na světových trzích dál prudce rostou. Zklidnění situace zatím nehrozí
včera
Íránské drony zaútočily v Ázerbájdžánu. Alijev slibuje odvetu, uvedl armádu do stavu nejvyšší pohotovosti
včera
ANO Babiše a Okamuru ke stíhání nevydá. Porušuje vlastní kodex, tepe koalici opozice
včera
NATO údery na Írán podporuje, prohlásil Rutte. Aktivaci článku 5 ale nezvažuje
včera
Válka mezi Íránem, Spojenými státy a Izraelem nabírá na obrátkách. Konflikt otevírá dveře čtvrté straně
včera
Brutální metoda zachraňující životy. Před sestřelením amerických F-15 se piloti katapultovali, hrozí jim doživotní problémy
včera
Proč válka v Íránu tlačí ceny ropy nahoru? Nehraje se o nedostatek, ale očekávání
včera
„Přestaňte fňukat.“ Opozice před hlasování o vydání tepe Babiše
včera
Nebojím se vás, ale vy se bojte mě, řekl Babiš. Požádal poslance, aby ho nevydávali ke stíhání
včera
Napětí z války v Íránu se přenáší na další země. Kurdové se bojí o svůj sud
včera
Sněmovna začala rozhodovat o vydání Babiše a Okamury ke stíhání
včera
Izraelská armáda opět udeřila v Íránu a Libanonu. Íránská armáda vyslala na Izrael rakety
včera
Počasí bude v příštím týdnu stabilní. Ranní a odpolední teploty se mají výrazně lišit
Příští týden má být ještě tepleji, než je zatím během prvního ryze březnového týdne. Maximální teploty budou stoupat až na 17 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi a výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Zdroj: Jan Hrabě