Novou rektorkou Univerzity obrany je Kročová, jmenoval ji Zeman

Novou rektorkou Univerzity obrany v Brně se od začátku srpna stane plukovnice Zuzana Kročová. Do funkce ji dnes na čtyři roky jmenoval na Pražském hradě prezident Miloš Zeman. Kročovou v červnu zvolil akademický senát univerzity a následně jeho návrh schválila vláda.

Miloš Zeman jmenoval Zuzanu Kročovou rektorkou Univerzity obrany v Brně
doporučujeme

Dosavadnímu rektorovi univerzity Bohuslavu Přikrylovi končí druhé funkční období. Kročová dosud působila jako vedoucí katedry molekulární patologie a biologie Fakulty vojenského zdravotnictví.

Zeman nové rektorce popřál, aby absolventi univerzity vždy říkali, že jsou hrdí, že vystudovali právě tuto školu. Bývalému rektorovi Přikrylovi, který byl ceremoniálu přítomen, poděkoval za to, že univerzita pod jeho vedením prošla pozitivním vývojem. "Mezi vojenskými školami našich spojenců je hodnocena na jednom z nejvyšších míst," řekl prezident. Poděkoval mu také, že se nenechal vlákat do "politizace rektorů". Narážel tím na své spory s dalšími představiteli veřejných vysokých škol.

Kročovou do funkce zvolil akademický senát ze čtyř návrhů, uspěla v prvním kole. Dalšími třemi kandidáty byli ředitel Centra jazykového vzdělávání Vladan Holcner, prorektor pro vědeckou a expertní činnost Zdeněk Pokorný a vedoucí katedry protivzdušné obrany Fakulty vojenských technologií Alexandr Štefek.

Zuzana Kročová vystudovala Přírodovědeckou fakultu dnešní Masarykovy univerzity, obor fyzikální chemie. V roce 1993 nastoupila na Vojenskou lékařskou akademii, která se v roce 2004 transformovala na Fakultu vojenského zdravotnictví Univerzity obrany. Od roku 2014 zastává pozici vedoucí Katedry molekulární patologie a biologie, kde se zaměřuje na vysoce infekční biologická agens a působí jako expert v ochraně proti biologickým látkám.

V roce 2001 absolvovala doktorské studium v oboru klinická imunologie na Lékařské fakultě Univerzity Palackého a v roce 2013 habilitační řízení v programu infekční biologie na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové. Do armády vstoupila v roce 2006.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie chystá velkou akci, v pátek bude měřit na řadě míst rychlost aut

12.08.2020 17:10 Na zhruba 150 místech v Česku bude policie v pátek kontrolovat, zda řidiči dodržují maximální…

Pompeo ocenil, že Česko nahrazuje ruskou vojenskou techniku americkou

12.08.2020 15:08 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo ocenil, že Česká republika nahrazuje ruskou vojenskou…

Senát schválil vyslání českých vojáků do Mali, Nigeru a Čadu

12.08.2020 13:16 Senát dnes schválil vládní návrh na vyslání až šesti desítek českých vojáků na misi do Mali, Nigeru…

Senátní výbor podpořil vyslání vojáků do Mali, Nigeru a Čadu

11.08.2020 14:01 Senátní výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost dnes podpořil vyslání až šesti desítek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama