Uzavřené okresy bude hlídat 580 policistů na 80 stanovištích

Uzavřené okresy Cheb, Sokolov a Trutnov bude denně střežit 580 policistů na 80 stanovištích. Na tiskové konferenci to dnes řekl náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Okresy nebudou uzavřeny neprostupně, kontroly budou namátkové. Na spolupráci jsou policisté domluveni i s vojenskou policií, pokud bude třeba, příští týden její pomoc využijí.

Policie ČR
doporučujeme

"Za mne a za policii je smyslem tohoto opatření omezit mobilitu občanů České republiky mezi těmito třemi, bezesporu velmi postiženými, okresy. Doufám, že stejně jako pochopení bude mít policie a bude vnímat situaci občanů naší republiky, tak že stejné pochopení budou mít i občané České republiky k naší práci," řekl Vondrášek.

Lidé by podle Vondráška měli cestovat přes hranice uzavřených okresů, jen pokud to bude nezbytně nutné a v souladu s výjimkami. Kontroly bude policie provádět na hranicích okresů, uvnitř nich a také na vlakových a autobusových nádražích. Více stanovišť, 44, bude na území Karlovarského kraje, zbylých 36 pak v Královéhradeckém kraji.

Podobně bude rozdělen i počet policistů, kteří budou na stanovištích sloužit, 300 jich bude nasazeno v Karlovarském kraji a 280 v Královéhradeckém kraji. "Mateřské kraje zajistí cirka 50 procent personálních kapacit, zbylé personální kapacity musí zajistit ať už cizinecká policie nebo zbylých 12 krajských ředitelství," doplnil Vondrášek.

Vláda dnes ráno omezila kvůli šíření covidu-19 pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov s účinností od půlnoci na pátek do konce nouzového stavu. Lidé, kteří tam bydlí, nebudou moci až na výjimky okres opouštět, jiní do něj nebudou moci přijet. Pokud Sněmovna nouzový stav neprodlouží, skončí platnost nařízení už v neděli 14. února.

Lidé podle nového vládního nařízení v nejvíce postižených okresech budou moci opouštět okresy jen kvůli práci, návštěvám lékaře nebo z dalších výjimečných důvodů. Obyvatelé dotčených okresů také budou muset od pátku nosit minimálně chirurgické roušky nebo respirátory FFP2.

Uzávěra okresů se nevztahuje na pracovníky mezinárodní dopravy, kteří místem jen projíždějí, uvedl náměstek. Cestu ale bude nutné prokázat.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo obrany chce poslat do vesmíru experimentální družici

01.03.2021 15:29 Ministerstvo obrany hledá, kdo vyvine experimentální družici pro plánovaný národní satelitní systém…

OBRAZEM: První den lockdownu. Policie na stovkách míst po celé zemi…

01.03.2021 15:25 olicisté začali v noci na dnešek kontrolovat řidiče i cestující z vlaků a autobusů, jestli dodržují…

Policie začala kontrolovat okresy. Pokuty zatím nerozdává

01.03.2021 11:47 Policisté začali v noci na dnešek kontrolovat řidiče i cestující z vlaků a autobusů, jestli…

Pražští strážníci v únoru řešili 9006 porušení opatření

01.03.2021 10:44 Pražští strážníci v únoru řešili 9006 porušení opatření proti šíření nemoci covid-19, což je o něco…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama