Poblíž železniční stanice Praha-Braník najel dnes večer osobní vlak do kamení. Kvůli události byl přibližně na dvě hodiny přerušený provoz na trati mezi Braníkem a zastávkou v Modřanech. Jak se kameny na koleje dostaly, šetří policie. Její mluvčí Jan Daněk neměl informaci o případných zraněných osobách. Pražská záchranná služba na místě nezasahovala.
Motorový osobní vlaku najel do kamenů na trati na úrovni ulice V Náklích v pražských Hodkovičkách. "My se tím zabýváme, jak k tomu poškození došlo," uvedl Daněk.
Informacemi o škodě na vlakové soupravě či o případných zraněných lidech nedisponoval. Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová na dotaz ČTK uvedla, že případ jim nebyl nahlášen.
Podle webu Českých drah najel do kamení osobní vlak jedoucí z Dobříše na pražské hlavní nádraží. Kvůli incidentu byl krátce po 19:00 zastaven provoz vlaků mezi Braníkem a Modřany. Vlaky se na trať vrátily ve 21:15. "Postupně bude docházet ke stabilizaci provozu," uvádí web drah.
Letos jde už o druhý případ, kdy mezi Braníkem a Modřany vjel vlak do kamení v kolejišti. Obdobný případ se stal 16. května, při události tehdy nebyl nikdo zraněn.
Související
Ve Francii havaroval vysokorychlostní vlak TGV. Po srážce s kamionem je mnoho zraněných
Ve Španělsku se srazily rychlovlaky převážející stovky lidí. Nejméně 39 mrtvých a sto zraněných
Nehody vlaků , Praha , železnice , Vlaky
Aktuálně se děje
před 32 minutami
Počasí se má v týdnu ještě vylepšovat, slibuje aktuální předpověď
před 1 hodinou
Babiš napsal dopis do Bruselu. Vláda schválila novely zákonů o dokladech
před 2 hodinami
Slovenské cíle se nemění. Fico reagoval na Orbánovu volební porážku
před 2 hodinami
Zemřel legendární kapelník Václav Hybš
před 3 hodinami
Nad Česko doputoval prach ze Sahary. Může i ovlivnit počasí
před 4 hodinami
Kam se poděl Szijjártó? Od voleb se na veřejnosti neobjevil, jeho letadlo odletělo do Afriky
před 4 hodinami
Magyar: Szijjártó běžel po volbách na ministerstvo skartovat dokumenty. Omezíme výkon funkce premiéra
před 5 hodinami
Na uvolnění Hormuzského průlivu se bude podílet i Británie, prohlásil Trump. Podle Londýna je to úplně jinak
před 6 hodinami
Babišova vláda schválila zákon, který má pomoci s regulací cen pohonných hmot
před 6 hodinami
Rusové, jděte domů, hřmělo o víkendu Budapeští. Největším vítězem voleb je Ukrajina, míní experti
před 7 hodinami
Je hrozný a slabý, zaútočil Trump na papeže Lva. Ten promptně zareagoval
před 8 hodinami
VIDEO: Novináři se zeptali Trumpa na hodnocení voleb v Maďarsku. Urazil se a odešel
před 9 hodinami
Maďarsko po Orbánovi: Péter Magyar slibuje návrat k evropským hodnotám
před 10 hodinami
Cena ropy po Trumpově oznámení opět poskočila. Znovu překonala hranici 100 dolarů za barel
před 10 hodinami
Neliberální demokracie, nebo národní konzervatismus? Skončila Orbánova éra, kterou nikdo nedokázal pojmenovat
před 11 hodinami
Volby v Maďarsku rezonují světem. Podle Kremlu urychlí rozpad EU, v USA se mluví o prohře Trumpa
před 12 hodinami
Co má za lubem? Experti vysvětlili, proč Trump nařídil blokaci Hormuzského průlivu
před 12 hodinami
Magyar nesmí zklamat, konstatoval Babiš v gratulaci vítězi voleb
před 20 hodinami
Zelenskyj pogratuloval Magyarovi k vítězství. Chce posilovat a rozvíjet spolupráci s Maďarskem
Aktualizováno před 20 hodinami
Opoziční strana Tisza Pétera Magyara vyhrála volby v Maďarsku. Orbán přiznal porážku
Maďarská opoziční strana Tisza Pétera Magyara vyhrála parlamentní volby. Vyplývá to jak z průběžného sčítání hlasů, tak i z přiznání porážky, které na tiskové konferenci zaznělo z úst lídra vládní strany Fidesz a maďarského premiéra Viktora Orbána. Magyar na sociálních sítích oznámil, že už mu Orbán zavolal a poblahopřál mu k vítězství ve volbách.
Zdroj: Libor Novák