Na Grand Prix opět míří tisíce lidí, policie hlídá provoz

Tisíce lidí míří od rána na Masarykův okruh v Brně, kde se dnes uskuteční hlavní závod motocyklové Grand Prix Brno. Komunikace v okolí okruhu jsou vytíženy na maximum, dálnice ale zatím jede, řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Šváb. Od čtvrtka se museli policisté zabývat deseti případy vloupání do aut, stanů nebo karavanů. Přistihli několik řidičů pod vlivem alkoholu. Řešila i několik oznámení o rušení nočního klidu.

Část fanoušků je už od časného rána na tribunách, mnozí k okruhu teprve míří. "Komunikace v okolí okruhu jsou vytížené na maximum a očekáváme, že to ještě nějakou dobu potrvá. Dálnice ale zatím jede," uvedl Šváb. Policie zprovoznila druhý vjezd na hlavní parkoviště. Situaci v dopravě hlídá i policejní vrtulník.

Policisté řešili deset případů krádeží z aut, stanů a karavanů. "Zmizely z nich především peníze, doklady a platební karty. Čtyři cizinci jeli pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem drog," doplnil Šváb.

V pátek a v sobotu byly na okruhu k vidění tréninky a kvalifikace, hlavní závod je v plánu dnes. Pro příjezd vlastním autem k areálu Masarykova okruhu mají návštěvníci využít dálnici D1, z níž jsou nejbližší sjezdy na exitu 182 Kývalka a 178 Ostrovačice. Řidiči by také podle policie měli počítat s dopravními omezeními především mezi exity 190 a 194, kde je zúžení. Návštěvníkům z Brna a okolí policie doporučuje využít městskou hromadnou dopravu, zdarma fungují mimořádné linky 400 a X. První z nich vyjíždí z Mendlova náměstí, druhá z Žebětína. Na akci dohlížejí stovky policistů a strážníků.

Související

Více souvisejících

Brno grand prix doprava

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy