Praha - Finanční podporu ve výši 2,5 milionu korun od Ministerstva zemědělství obdrží Pomoc Týn nad Vltavou, z.s. Peníze půjdou na projekt sociálně znevýhodněných, zejména ve venkovském prostředí a zemědělských provozech. Upozornil na to ředitel Odboru komunikace ministerstva Hynek Jordán.
Jde o jeden ze 46 projektů nestátních neziskových organizací, které letos Ministerstvo zemědělství podpoří, a to celkovou částkou 64,1 milionu korun.
„Vzhledem k vysokému počtu žádostí jsme v rámci otevřeného výběrového řízení velmi pečlivě posuzovali, které z neziskových organizací nakonec Ministerstvo finančně pomůže," řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.
Spolek Pomoc Týn nad Vltavou, z.s. se zaměřuje na integraci lidí se zdravotním a sociálním znevýhodněním v mikroregionu Vltavotýnsko, především ve venkovském prostředí a zemědělských provozech. Jeho hlavním posláním je umožnit těmto lidem žít, pracovat a vzdělávat se ve vhodných zařízeních, která pro ně spolek buduje a současně zabezpečuje jejich chod.
Nosným programem spolku je Budování center integrace – Čihovice II. „Je záslužné, že Ministerstvo zemědělství pomáhá těm, od kterých se společnost mnohdy odvrací nebo dělá, že neexistují. Díky této dotaci se na venkově mohou postižení lépe začlenit, normálně žít a pracovat," uvedl předseda spolku Jiří Netík. Program pomáhá obnovit kdysi zaniklou obec Čihovice, podporuje přirozenou integraci a přibližuje zapojení handicapovaných občanů do většinové společnosti.
Pomoc Týn nad Vltavou již téměř šestnáct let provozuje chráněné dílny, které pomáhají sociálně znevýhodněným osobám v jejich rozvoji a integraci do společnosti. Spolek je zřizovatelem dvou center integrace – Dvora Čihovice a Dvorce Temelín, v nichž jsou poskytovány sociální služby, včetně sociálně terapeutických dílen a rehabilitace.
Součástí Dvora Čihovice je kromě obnoveného zemědělského statku také vybudovaný Domov sv. Anežky. Počet úvazků zaměstnanců se zdravotním znevýhodněním je udržován nad 50 % celkových úvazků. V současné době činí více než 75 % a se zřízenými organizacemi zaměstnává téměř 130 lidí.
Související
Agrofert bude vyzván, aby vrátil dotace, potvrdil Výborný. Kvůli Babišovi
Česko reaguje na hrozbu slintavky a kulhavky. Výborný řekl, co se bude dělat
Ministerstvo zemědělství , CZK
Aktuálně se děje
před 30 minutami
Maďarsko hlásí rekordní volební účast. Odvoleno mají Orbán i Magyar
před 1 hodinou
Fidesz, nebo Tisza? Maďaři dnes rozhodnou o budoucnosti své země, pod Orbánem se láme větev
před 3 hodinami
Počasí: Příští týden se citelně oteplí
včera
Ceny Anděl 2025 předány. Uspěli Michal Prokop, James Cole i Gufrau a Victor Kal
včera
Bílý dům oficiálně odhalil plány Trumpova největšího oblouku na světě
včera
Trump plánuje udělit milost každému, kdo se přiblížil k Oválné pracovně na 200 stop
včera
CNN: Američané odcházejí z USA do zemí jako je Česko. Hledají bezpečí, nižší náklady a pomalejší tempo
včera
Tesla slaví. První evropská země schválila autonomní řízení FSD
včera
Jednání o ukončení války v Íránu narazilo na nečekaný problém: Teherán neví, kam dal miny
včera
Hrozí rozpad NATO? Experti vysvětlují, co se v alianci děje
včera
V pákistánském Islámábádu začaly mírové rozhovory mezi Íránem a USA
včera
Experti: Bomba u srbského plynovodu byla snahou ruských tajných služeb ovlivnit volby v Maďarsku
včera
Hnutí MAGA pochybuje o Trumpově duševním zdraví. Ztroskotanci, hlupáci, vzteká se prezident
včera
Co potřebujete vědět o volbách v Maďarsku: Výsledky se mohou sčítat týden, průzkumy věstí pád Orbána
včera
Kamala Harris zvažuje kandidaturu na prezidenta v roce 2028
včera
Maďarsko na prahu historického přelomu. Do voleb zbývá jediný den
včera
Historický milník: Mise Artemis II úspěšně dokončena, astronauti se v pořádku vrátili na Zemi
včera
Počasí bude o víkendu stabilní. Oproti pátku se změní k lepšímu
10. dubna 2026 21:58
Návrat Chlopčíka a jedna novicka. StarDance odhalila složení poroty
10. dubna 2026 21:05
Praha prozradila, jak Dvorecký most změní hromadnou dopravu
Už příští týden začne v Praze fungovat nový most, který ovlivní zejména provoz městské hromadné dopravy. Změny se od přespříštího víkendu dotknou především tramvajových a autobusových linek.
Zdroj: Jan Hrabě