Psychopat Ištván, hoďte na něj síť. Reakce na zadržení Langera jsou hodně ostré

Praha – Policie včera zasahovala hned na několika místech České republiky, z kusých informací policejního prezidenta Tomáše Tuhého a ministra vnitra Milana Chovance vyplynulo, že kauza souvisí s blízkými kontakty mezi policisty a politiky na Olomoucku. Protože nebyly zveřejněny žádné detaily, mnozí se ke kauze zatím nechtějí vyjadřovat, přesto se najdou výjimky, které akci spojenou se zadržením bývalého ministra vnitra Ivana Langera (ODS) ostře komentovaly.

„Ten průběh je vždycky stejný. Napřed idioti vymyslí, že jedna komodita, třeba nafta coby pohonná hmota a nafta coby topný olej, má různou cenu, a pak se ti samí idioti mohou přetrhnout, když toho někdo zneužívá, možná přesněji - prostě využívá. Stejný případ je fotovoltaika. Na silvestra to má takovou dotaci a na Nový rok už úplně jinou. Skutečný problém je ovšem samozřejmě v tom, že političtí idioti v parlamentu vůbec nějakou dotaci odmávali. A tak je to tu se vším," komentoval policejní zásah na svém profilu hudebník, politická glosátor a dlouholetý člen ODS Petr Štěpánek.

Psali jsme:
ÚOOZ zatýká po celé republice: Langera převezli z Prahy do Olomouce Policie několik hodin vyslýchala exministra Langera, pak byl propuštěn
 

„Nejvíc se mi líbí, že psychopat Ištvan honí nějaký čučkaře, zatímco hlavní aktér miliardovýho tunelu jménem 'prodej OKD' Sobotka je předsedou vlády a další tehdejší výtečník Špidla mu u toho dělá šéfporadce. Jo, a abych nezapomněl. Jsou to ti samí, co Lauderovi v neprohratelný mezinárodní arbitráži přihráli 10 giga, aby si za peníze nás daňových poplatníků koupil Novu. A propos. To je ta televize, která obyvatelstvu momentálně vymývá mozky stejně jako Česká televize, kterou si pro změnu 'vydržujeme' každoměsíčním povinným výpalným. Jak dlouho si to ještě necháme líbit?" rozjel se Štěpánek.

„To zas bude ostudy! Myslím Ištvanovy ostudy. Kdy už na toho blázna někdo hodí síť?" ostře se vyjádřil na účet olomouckého vrchního státního zástupce. Připomněl také, že v den, kdy akce vypukla, byla také den, kdy si měl Langer vyslechnout rozsudek ve sporu s MF Dnes. „Nic se neděje náhodou! Co měla překrýt dnešní medializovaná Ištvángate? DNEŠNÍ rozsudek!!!" napsal. „Nevíte, kde jsou zalezlí ti poserové, co momentálně vedou ODS? Třeba Jan Zahradil," rýpnul si také do stranických kolegů.

„No konečně. Vedení ODS děkuje Petru Štěpánkovi za obvyklou podporu a loajalitu. Už jsme si mysleli, že jsi nemocnej, tak jsme na tebe zvyklí," odpověděl mu na Facebooku europoslanec ODS Jan Zahradil. „Ne, vážně. Teprve kdybys mě pochválil, musel bych se nad sebou zamyslet, ale takhle je to ok," dodal.

„Šlachta a Ištván jedou: nevím, kde je pravda ohledně Ivan Langer, ale zatýkaní v přímém přenosu je a bylo neslučitelné s právním státem," komentoval situaci občanský demokrat a pražský zastupitel Filip Humplík.

„ODS mlčí. Ta strana se od dob kdy byla ještě relevantní a od politiků kteří pro ní něco udělali cíleně distancuje. Líbí se jí v posledních letech v pozici malé skupinky úzkostlivě si hlídajících, aby nevybočili ze šedivé mlhy průměru. Nikdy se nedokázala rozloučit s těmi, kdo jí škodili a nikdy se nedokázala postavit za ty, kdo ji vybudovali. A omlouvám se těm několika málo, o kterých to neplatí," napsal na sociální sítě bývalý člen ODS, analytik a bývalý poradce exprezidenta Václava Klause Tomáš Haas.

„Šlachta a Ištván nebudou 'zatím hovořit' o kauze a nebudou zveřejňovat ani jména. Ještě to bude dlouhá práce, říká Šlachta. A žádné úniky nejsou. Dokonalá akce a dokonale utajená, přesně jako zatčení paní Nagyové. Ale naše veřejnoprávní televize má před domem Ivana Langra od prvního momentu své lidi, oznamují nám kolik policistů, v kolik hodin vešlo do domu. Po internetu létají tiskové fotografie Ivana Langa obklopeného policisty v maskách. Totéž v Praze. Jak skvělé televizní zpravodajství máme, nic jim neujde a nic před nimi ani policie neutají. A vy hnodopichové na něm pořád vidíte něco špatného," dodal Haas.

Na sociálních sítích dokonce vznikla skupina "Ivan Langer Is Not Public Enemy" tedy v překladu "Ivan Langer není veřejný nepřítel", která má asi 130 členů.

Související

Je symbolické, že v době, kdy ÚSTR strádá a chátrá, tak se do čela kabinetu dostal agent komunistické tajné policie a bývalý člen KSČ, řekl bývalý ministr Ivan Langer (vpravo) na křtu knihy Vetřelci na vnitru, kterou napsal poslanec Pavel Žáček o projektu Otevřená minulost, za nímž právě expolitik stojí. Rozhovor

Babiš se stal vůdcem poražených z Listopadu 1989. Bojím se, že jsme si ani za jeho vládnutí nesáhli na dno, říká Langer

Bývalého ministra vnitra a informatiky Ivana Langera vůbec nepřekvapuje, že se premiér Andrej Babiš a jeho hnutí ANO těší tak obrovské podpoře některých lidí, i když ministerský předseda čelí řadě problémů a skandálů. „Andrej Babiš se stal vůdcem poražených z Listopadu 1989. Jasně řekl, že za jejich životní a osobní neúspěch nemohou oni sami, ale jsou za něj odpovědní členové minulých vlád, kteří zde kradli a zničili tuto zemi. A slíbil jim jakousi odplatu, která spočívá v tom, že on tady vše napraví. Jeho voliči na takovou rétoriku slyší,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro EuroZprávy.cz Ivan Langer, který je stále členem ODS.

Více souvisejících

Ivan Langer Ivo Ištvan kauza Vidkun

Aktuálně se děje

před 32 minutami

před 56 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 3 hodinami

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Čína, ilustrační fotografie

Ruský útok na Ukrajině už se nelíbí ani Číně

Čína reagovala na útok Ruska na ukrajinské město Dnipro balistickou raketou schopnou nést jaderné hlavice výzvou ke klidu a zdrženlivosti. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí při pravidelné tiskové konferenci zdůraznil, že je třeba předejít eskalaci a najít politické řešení konfliktu.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Obrana proti balistickým střelám je extrémně obtížná. Rusko se snaží Západ zastrašit, říká Drmola

Rusko zřejmě vypálilo proti ukrajinskému Dnipru balistickou střelu. Bezpečnostní expert Jakub Drmola z brněnské Masarykovy univerzity upřesnil, že není úplně jisté, zda šlo o střelu mezikontinentální. Raketa středního doletu ale dokáže napáchat obrovské škody – vzhledem k návratové rychlosti hlavic je obrana proti nim extrémně náročná. Velkou roli navíc hraje fakt, že nikdo neví, co hlavice dané rakety nese.

včera

včera

Lidé na Ukrajině prchají před válkou

Mír, ale za jakou cenu? Ukrajinci, kteří utekli ze země, promluvili

Více než 3 000 ukrajinských uprchlíků našlo nový domov v hrabství Essex díky vládnímu programu Homes for Ukraine, který poskytuje možnost ubytování u místních hostitelů. Navzdory příslibům nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa ukončit válku však mnozí Ukrajinci odmítají mír na úkor ztráty území.

včera

Klimatická dohoda padla. Summit COP29 přinesl jen zklamání a hořkou pachuť

Předposlední den klimatického summitu COP29 v Ázerbájdžánu přinesl výrazné zklamání. Dlouho očekávaný návrh dohody, který měl stanovit konkrétní cíle pro financování klimatických opatření v rozvojových zemích, byl široce kritizován za svou nejasnost. Místo konkrétních čísel obsahoval návrh pouze symbol „X“, což vyvolalo obavy a rozhořčení mezi bohatými i chudšími státy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy