Zahradil se pustil do intelektuálů a příznivců Schwarzenberga: Jsou zakyslí a frustrovaní z prohry

Praha – Ze všech stran a také z některých médií neustále zní, že první přímo zvolený český prezident Miloš Zeman „rozděluje“ společnost. Tato myšlenka se objevuje v podstatě od prvního dne jeho zvolení. Podle europoslance ODS Jana Zahradila ale stejně jako Zeman rozdělují společnost „intelektuálové“.

Zahradil připouští, že nynější šéf Hradu možná národ rozděluje, prý v tom ale rozhodně není sám. „Minimálně stejně jej však rozděluje otravná frustrace jisté části českých intelektuálů, která ke své hrůze seznala, že její hlas už má pouze minimální vliv na podobu veřejného diskursu," tvrdí občanský demokrat.

Tito lidé podle něj v euforii 90.let podlehli iluzi, že to jsou oni, kdo určují celospolečenská témata a rozhodujícím způsobem ovlivňují veřejné mínění. „Schwarzenbergovo nezvolení je z tohoto snu definitivně probralo. Od té doby nás zaplavují hysterickými a katastrofickými předpověďmi - jak si nezasloužíme demokracii, jak se řítíme na Východ, jak jsme nedozráli skutečným hodnotám atd. atd.," píše Zahradil na sociálních sítích.

„Všechno jsou to ale hlavně a především výrony zakyslosti z vlastní prohry, za níž je třeba najít viníka. Sledování této zahořklé stopy nás proto nedovede nikam," dodal.

„A k tomu všemu ještě Hluboké nepochopení toho, že skutečným ohrožením liberální demokracie nejsou 'Trenýrky' nýbrž všudeserozlézající 'Řepka'!" přisadil si pod Zahradilovým profilem jeho stranický kolega a někdejší ministr vnitra Ivan Langer.

Jedna z diskutujících pak připomněla, že Zemanovo vítězství nebylo drtivé a že z orientace na východ mají strach i ti, kteří nepatří k „pravdoláskařům". „V tom Schwarzenbergově elektorátu byla podle mě drtivá většina těch, co volili jen 'menší zlo', ne těch kmenových nadšenců. A to nejsou lidi, co jsou zvědaví na permanentní povolební pomstu za drzé Karlovo nezvolení," dodal k tomu europoslanec.

Do diskuze se zapojil i novinář Petr Kamberský. „A tak jste se, Jene, konečně dostal na stejnou vlnu s Václavem Havlem: ten také tem nebožákům co měli jiný názor a dovolili si nesouhlasit, říkal 'zakyslici'," rýpnul si do politika. „No vidíte, tomu se říká po marxisticku jednota protikladů," dodal Zahradil.

Související

Jan Zahradil Komentář

Bonzování na sociálních sítích, aneb Jan Zahradil znovu zasahuje

Dnes se podíváme na to, co je to takový online virtue signalling. Bude řeč o mávání ctností nebo také signalizaci ctností, což je pejorativní neologismus pro okázalé předvádění morálních hodnot. Jako příklad si vezmeme europoslance Jana Zahradila a jednu jeho reakci.

Více souvisejících

Jan Zahradil Miloš Zeman Karel Schwarzenberg

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Válka v Izraeli

Válečný zločin. Izrael se podle HRW dopouští etnické čistky

Lidskoprávní organizace Human Rights Watch (HRW) ve čtvrteční zprávě uvedla, že opakované evakuační příkazy izraelských úřadů vůči obyvatelům Pásma Gazy představují "válečný zločin nuceného vysídlení" a mohou být v některých případech považovány za "etnické čistky".  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Donald Trump vystoupil během volební noci. (6.11.2024)

Izrael začal radit Trumpovi, co má dělat

Izraelský zvláštní vyslanec pro změnu klimatu a udržitelnost Gideon Behar doporučil Donaldu Trumpovi neodstupovat od Pařížské dohody, kterou Spojené státy podepsaly v roce 2015. Uvedl to server Politico.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Peter Pellegrini

O počasí nám nejde, ale využijeme ho. Politico zmapovalo, jak Slovensko či Maďarsko zneužily COP29

Někteří pravicoví lídři v Evropě, jako je italská premiérka Giorgia Meloni, se zasazují o nový přístup k řešení klimatických změn s důrazem na národní zájmy a bezpečnost. V úvodních dnech letošního klimatického summitu COP29 někteří evropští nacionalisté a autoritářští vůdci překvapivě podpořili určité klimatické kroky, a to navzdory tomu, že například bývalý americký prezident Donald Trump plánuje odstoupení USA od Pařížské dohody.

včera

včera

včera

včera

Dominika Feriho převezli zpět do vězení. Ke zranění mělo dojít jinak

Exposlanec Dominik Feri, který si odpykává tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, je zpátky v teplické nemocnici. V uplynulých dnech ji vyměnil za prostředí vězeňské nemocnice v Praze na Pankráci, protože panovaly obavy z možné nákazy virem HIV. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy