Klausův muž promluvil: Stát nemá na důchody, zavedeme eutanazii. Vláda má priority jako Hitler

Praha - Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause Jiří Weigl se na stránkách Institutu Václava Klause zamýšlí nad tím, jak se vláda snaží protlačit protikuřácký zákon a i jinak zasahovat do života lidí. A nastiňuje, kam až to může vést.

„Protikuřácký zákon, který má být po svém odmítnutí parlamentem stůj co stůj vládou znovu prosazen, je svým pojetím příkladem nepřípustné snahy státu řídit prostřednictvím zákonů způsob života státu podřízených občanů. Záminkou je údajná ochrana jejich zdraví, ale o tu ve skutečnosti nejde, myslí si Weigl.

Pokud by to tak bylo, bylo by dle něj logické, kdyby stát výrobu a spotřebu tabákových výrobků zcela zakázal, jako je tomu u jiných nebezpečných drog. „U nich je však trendem dneška legalizace." připomíná.

„Toto šíření dobra státem prostřednictvím zákonů má povahu šikany různých skupin obyvatel, které mají údajně takové zákony chránit. Stejným ostrakizačním tendencím mají být vedle kuřáků vystaveni i konzumenti tučných a sladkých potravin atd. Stát se stále více snaží nutit občany k životnímu stylu podle představ pokrokářské ideologie. Rozhodl se proto přimět neuvědomělé lidi, aby povinně žili zdravě a dlouho," myslí si Weigl.

To se podle něj díky pokroku medicíny děje, zároveň ale vznikají nové problémy, které zákony řešit neumí. „Stát nemá pro rostoucí počet seniorů práci ani peníze na důchody a obrovským problémem začíná být péče o velký počet osamělých starých lidí. Ale i na to existuje 'pokrokové řešení' ze stejného ideového soudku, které již někde státní moc povolila a jímž se celý kruh uzavírá – eutanázie. Možná stojí za to si připomenout, že toto vše byly i priority Adolfa Hitlera, a jak to všechno dopadlo," dodal Klausův muž.

Související

Více souvisejících

Jiří Weigl Kouření důchody

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 6 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy