Václav Moravec zuří: Já že jsem otrok Babiše? Tak se podívejte...

Praha – Nedělní pořad Otázky Václava Moravce mají dohru. Moderátor Moravec se zlobí, že byl zařazen do škatulky „otrok Andreje Babiše“. A tak na svém facebookovém profilu zveřejnil důkaz, že pravda je někde jinde.

Tématem posledního dílu pořadu byla reorganizace policie a s ní spojené rozpory ve vládě. Diskutovat přišli šéf lidovců Pavel Bělobrádek, ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a předseda opoziční TOP Miroslav Kalousek.

Účast naopak odmítl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Ten dal přes sociální sítě najevo, že má jinou práci. „Dneska jsme v Sapě ve spolupráci s vietnamskou komunitou dělali konferenci Fámy a fakta o EET. V sále bylo narváno, zájem byl obrovský," uvedl Babiš na Facebooku.

Moravec korespondenci zveřejnil jako reakci na kritiku, že se zastává Babiše. „Dnes jsem si za Otázky Václava Moravce vysloužil zařazení do skupiny otroků Andreje Babiše. Kdo je tady otrok? Když někdo klade protiargumenty v diskusi, neznamená, že je otrok toho, kdo v diskusi není. Otrok by tězko vedl podobnou korespondenci," napsal Moravec ke zveřejněnému dopisu.

Moravec v dopise s hlavičkou České televize cituje SMS zprávu, kterou obdržel od ministra financí 17. května a ve které se mimo jiné píše: „Nevím, jestli je to pokus o vtip nebo provokace nebo mne chcete výběrem druhého hosta urazit? Ale to víte určitě, jak to ve vašem nezávislém pořadu chodí? Kdo dává správné noty vašemu moderátorovi".

Babiš dodal, že nemá zájem chodit do pořadu, kde moderátor lže na svém twitteru o „pseudokauze Čapí hnízdo a zostuzuje moji paní zobrazením její fotky a lživým textem". Ze zkušenosti už prý ví, že cílem moderátora je ho poškodit. „Takže o účast ve vašem pořadu nestojím. Řekl sem to i veřejně! Dobře to víte, tak nevím, proč mi píšete?!" dodal Babiš.

Druhým hostem, o kterým Babiš píše, měl být Martin Nejedlý, hlavní ekonomický poradce prezidenta České republiky. Moravec dodal, že na jeho postavě nevidí nic urážlivého. Odmítl také kritiku dramaturgie pořadu Otázky Václava Moravce.

Naopak se Moravec pustil do Babiše s tím, že ví, jak to v nezávislém pořadu chodí. „Je zřejmé, že si jako majitel významného mediálního domu (tzn. MAFRA, a. s.) nedovedete představit, že by někdo ‚nedával noty' novinářům a moderátorům. Ano, naštěstí v této zemi stále ještě existují média, v čele s Českým rozhlasem a Českou televizí, jež jsou obdařena jistou mírou politické, ekonomické, ale i myšlenkové nezávislosti," napsal mu v dopise.

Paradoxní je, že si na nedělní díl stěžoval i sám Babiš. „Krásná podívaná na zástupce koalice a opozice, jak v přímém přenosu u Václava Moravce utvářejí Národní Prokorupční Frontu," napsal na Twitteru. Dodal, že v Otázkách měl místo něj vystoupit ministr spravedlnosti Robert Pelikán. „Představte si, odmítli ho," dodal Babiš.

Související

Václav Moravec

Moravec a další pracovníci ČT jsou v preventivní karanténě

Někteří pracovníci České televize (ČT) jsou v preventivní karanténě kvůli nedělnímu pořadu Otázky Václava Moravce s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou, u níž byla pak prokázána nemoc covid-19. Serveru iDnes.cz to dnes řekla mluvčí ČT Karolína Blinková. Moderátor Václav Moravec na twitteru uvedl, že se sám rozhodl zůstat v karanténě. Test na covid-19 měl ale Moravec ve středu negativní.

Více souvisejících

Václav Moravec Andrej Babiš

Aktuálně se děje

před 52 minutami

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta postoupila do osmifinále Evropské ligy. Galatasaray porazila i díky přesilovce jasně 4:1

O velkém úspěchu může mluvit český klubový fotbal poté, co ve čtvrtek Sparta doma na Letné nakonec celkem jasně porazila turecký Galatasaray Istanbul 4:1 a v součtu s předešlým venkovním výsledkem (3:2 pro Galatasaray) tak postoupila do osmifinále Evropské ligy. V osmifinále dvou evropských soutěží (Evropská liga a Konferenční liga) se tak nacházejí hned tři čeští zástupci. Kromě Sparty se v osmifinále EL představí také Slavia, v osmifinále EKL pak Plzeň.

před 1 hodinou

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Dva roky války na Ukrajině: Putinovy lži, brutální bitvy a konec v nedohlednu

Před dvěma lety ruské jednotky překročily hranice suverénní Ukrajiny. Hned brzy ráno první šrámy války utrpěla řada měst v čele s Kyjevem, Charkovem či Oděsou. Ruské rakety začaly nevybíravě brát životy mužů, žen a dětí. Dne 24. února 2022 se rozhořel největší konflikt v Evropě od konce druhé světové války.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Španělská chřipka

Španělská chřipka si nedala pokoj, před 105 lety opět udeřila. Komu se stala osudnou?

V prvních měsících roku 1919, tedy před 105 lety, začala po krátké pauze ve světě znovu řádit španělská chřipka. Obávaná nemoc tehdy udeřila již ve třetí vlně, a ačkoliv se už neprojevila v plné síle, znovu zabíjela. V některých zemích se nemocnice rychle plnily nakaženými, nestíhaly se vyrábět rakve pro oběti epidemie, umírali významní státníci nebo třeba umělci.

před 8 hodinami

Policie ČR

Muž z Plzeňska vyhrožoval střelbou. Doma měl granátomet

Policie po tragickém prosincovém útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy poměrně často zasahuje proti lidem, kteří vyhrožují tím, že se stane něco podobného. Strážci zákona v tomto týdnu zadrželi muže, který hrozil střelbou a zároveň měl doma protitankový granátomet.

před 8 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

František Straka se vrací k trenérskému kormidlu. Míří na Slovensko zachraňovat další klub

Bývalý trenér Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka byl po čase opět povolán do služby a opět na Slovensko. Tam se vrací po roce, kdy ho povolal Trenčín nacházející se tehdy na předposledním místě tabulky slovenské ligy, aby ho zachránil. To se povedlo, když Trenčín nakonec skončil devátý a to poté, co Straka se svými svěřenci dokázal uhrát 14 bodů během osmi duelů. Nyní ho čeká podobná záchranářská mise, přičemž bude pro změnu trénovat Michalovce.

před 8 hodinami

před 10 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Konec v nedohlednu. Ohlédnutí za dvěma roky války na Ukrajině

Uplynuly dva roky od zahájení otevřené vojenské agrese Ruska vůči Ukrajině. Konflikt si za tu dobu vyžádal téměř jistě šestimístný počet životů. Zahynuly také tisíce, v drtivé většině případů ukrajinských civilistů. Více než 3,5 milionu lidí před boji uprchlo z domovů. Válka, jejíž konec není v dohledu, nadále představuje jeden z hlavních zdrojů mezinárodního napětí. Během 24 měsíců o ní bylo v tuzemském veřejném prostoru napsáno a řečeno mnohé. Potvrdila se přitom jen malá část predikcí a interpretací. Pochmurné výročí tak může komentátorům a analytikům nabídnout dobrý moment pro kritické zhodnocení svých slov. 

před 10 hodinami

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

Tajný obřad, nebo tělo Navalného zůstane ve věznici. Jeho matka dostala na rozhodnutí tři hodiny

Ruské úřady daly ultimátum matce zesnulého opozičního vůdce Alexeje Navalného: buď souhlasí s tajným pohřbem svého syna bez účasti veřejnosti, nebo bude Navalnyj pochován ve vězení, kde před týdnem zemřel za nejasných okolností. Uvedla to Navalného mluvčí Kira Jarmyšová, podle níž Ljudmila Navalná toto ultimátum odmítla.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy