Praha - Politická "legenda 90. let" Miroslav Sládek by chtě uspět jak ve sněmovních volbách, tak také ve volbách prezidentských v roce 2018. Velkou šanci na zvolení na Hrad ale nemá a to hned z několika důvodů. Zatím nenasbíral potřebných 50 tisíc podpisů a nemá ani finance na svou kampaň. Jeho strana SPR-RSČ nedosahuje významnějších čísel v průzkumech veřejného mínění. Sládek se domnívá, že Česko je "hnojištěm" a téměř vše je špatně.
Miroslav Sládek (SPR-RSČ) kandidoval na prezidentský úřad už v letech 1992, 1993 a 1998. Republikáni volali po přímé volbě prezidenta už v devadesátých letech, a i to je možná důvod, proč se Sládek rozhodl na úřad kandidovat i ve volbách příští rok.
V předvolební kampani Sládek čile připomíná, že ho "politická garnitura" před volbami v roce 1998 "zavřela" a doufá, že totéž se nebude opakovat při nadcházejících volbách.
Pro internetový kanál DVTV před měsícem uvedl, že by rád přetransformoval český politický systém na systém prezidentský, kdy by prezident byl v čele sedmičlenné vlády. Přínos by viděl zejména ve snížení nákladů na provoz státní administrativy. Rok 1989 a Sametovou revoluci vnímá jako podvod, který byl předem secvičený. Proto je dnes většina věcí špatně, protože základy dnešního systému jsou "hnojištěm".
Sládek by snížil počet poslanců, zrušil Senát a zavedl odvolatelnost politiků, zároveň by jim snížil platy a zavedl referendum. To by prý pomohlo vyčistit "hnojiště". Sládek by chtěl aktivněji bojovat proti "přivandrovalcům", jak označuje migranty proudící do Evropy.
Každý kandidát musí získat 50 tisíc ověřených podpisů od občanů nebo podporu senátorů či poslanců. Sládek začal podpisy sbírat už loni, kdy nebyla známa současná pravidla pro kandidaturu. Po stanovení podmínek tak začal se sběrem od začátku, v polovině srpna dle svých slov kolem 25 tisíci podpisů. Ostatní kandidáty, jako například textaře Michala Horáčka nebo akademika Jiřího Drahoše neuznává a mluví o tom, že jde o "tristní přehlídku". Obvinil je z toho, že si podpisy pod kandidaturu platí.
Co se týče financování kampaně, tak Sládek odmítá, že by byl v dluzích. Připustil ale, že dluží na zdravotním pojištění. Chce objíždět republiku, na plakáty a reklamy prý peníze nemá.
V současnosti se Miroslav Sládek na sociálních sítích zaměřuje zejména na sněmovní volby. "Každé volby zůstávají miliony občanů doma. A ještě k tomu vykládají, jak je politika nezajímá. Takové falešné furiantství však strhává do propasti celý národ. Neúčastí ve volbách totiž tito občané umožňují, aby vládla stále stejná zločinecká banda. O milionech občanů rozhoduje zločinecká banda na základě pár set tisíc hlasů. Jít k volbám je povinnost, nejít k volbám hloupost a zbabělost," napsal na svůj facebook. Ve videu dodal, že se vše zdražuje a že naše příjmy se propadly na úroveň Asiatů.
"Po milionech našich spoluobčanů jdou exekutoři," myslí si. Naznačuje, že Česko je v propasti a blíží se na její dno. Nedávno psal také v souvislosti s útokem migrantů v italském Rimini o tom, že "Arabské bestie útočí".
Republikáni jdou do letošních voleb s číslem 23. Tradiční politické strany hází do stejného pytle. "Šest týdnů před sněmovními volbami se představitelé hlavních politických stran představili ve velké debatě v pražské Lucerně. Debatu uspořádala Britská obchodní komora ve spolupráci s Americkou obchodní komorou, Francouzsko-českou obchodní komorou a Severskou obchodní komorou. Ti také diktují nejen ekonomické podmínky, ale skrytě také například odzbrojení občanů, přijímání přivandrovalců a samozřejmě i složení parlamentu. Za povšimnutí stojí, koho na tuto debatu pořadatelé pozvali! Jenom svoje nohsledy, které si financují a kteří jim za to budou otrocky sloužit! KSČM, ČSSD, ANO, KDU – ČSL, TOP 09, SPD," píše Sládek.
Na facebooku Sládka sleduje 17 tisíc lidí. V rozhovoru pro XTV z tohoto týdne sám Sládek připustil, že klíčové pro něho je, aby se SPR-RSČ nejprve dostalo do Sněmovny.
Související
Nohavicu už neposlouchám! Bard se ohnul před papaláši. Osobnosti se naštvaly na písničkáře kvůli medaili od Putina
V Brně "znásilňoval Ježíš muslimku". Aktivisté vtrhli na jeviště a dělali binec, zasáhla policie
Miroslav Sládek , prezidentské volby 2018 , prezidentská kampaň
Aktuálně se děje
včera
Karel III. o Vánocích neuvidí dva prince. Do Sandringhamu nepřijedou
včera
Schick pokračuje ve výtečné fazóně. Čtyřmi góly proti Freiburgu přeskočil Kollera
včera
Útočník z Magdeburgu míří do vazby. Bilance páteční tragédie se změnila
včera
Počasí se ochladilo a déšť se mění ve sníh. Meteorologové poskytli předpověď
včera
RECENZE: Americký muzikálový hit Čarodějka protíná Hollywood a TikTok
včera
Robert Fico je u Putina v Kremlu
včera
Ukrajinci zaútočili na Kazaň. Putin teď slibuje mnohem větší destrukci na Ukrajině
včera
Poslední šance si vyřídit všechno potřebné. Pošta sdělila, jak bude mít otevřeno
včera
Davidovou trápí vyhřezlá ploténka. Na operaci se však zatím nechystá
včera
Bramborový salát podle Magdaleny Dobromily Rettigové
včera
Prosincové projevy politiků: Pavel bude poslední v řadě. Promluví i Zeman
včera
Důchody dostanou lidé do Štědrého dne. Příští rok už to bude o Vánocích jinak
včera
Rok od střelby na FF UK: Oběti se spravedlnosti nedočkají, přestože viníka smrti 14 lidí známe
včera
Otevírací doba o Vánocích. Pořádky se nemění, zákon mluví jasně
včera
Rok od tragédie, která změnila život mnoha lidem. Česko si připomíná nejhorší masovou střelbu v historii
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Česko si připomnělo oběti tragédie na FF UK. Naší společností otřásla, říká Fiala
21. prosince 2024 21:56
Kate a William dojali Brity vánoční pohlednicí. Zachycuje klíčový moment tohoto roku
21. prosince 2024 20:30
Česká hymna poprvé zazněla před 190 lety. V Tylově Fidlovačce
21. prosince 2024 19:33
Policii znepokojuje, co se děje na D1 před Brnem. Ukázala záběry nebezpečných nehod
21. prosince 2024 18:50
Nobelova cena pro Trumpa? Při splnění jednoho předpokladu může být kandidátem
Pokud budoucí americký prezident Donald Trump dokáže docílit vyřešení konfliktu na Ukrajině, mohl by dostat Nobelovu cenu míru. V komentáři pro server Foreign Affairs napsal americký politolog Michael McFaul.
Zdroj: Jakub Jurek