Praha - Politická "legenda 90. let" Miroslav Sládek by chtě uspět jak ve sněmovních volbách, tak také ve volbách prezidentských v roce 2018. Velkou šanci na zvolení na Hrad ale nemá a to hned z několika důvodů. Zatím nenasbíral potřebných 50 tisíc podpisů a nemá ani finance na svou kampaň. Jeho strana SPR-RSČ nedosahuje významnějších čísel v průzkumech veřejného mínění. Sládek se domnívá, že Česko je "hnojištěm" a téměř vše je špatně.
Miroslav Sládek (SPR-RSČ) kandidoval na prezidentský úřad už v letech 1992, 1993 a 1998. Republikáni volali po přímé volbě prezidenta už v devadesátých letech, a i to je možná důvod, proč se Sládek rozhodl na úřad kandidovat i ve volbách příští rok.
V předvolební kampani Sládek čile připomíná, že ho "politická garnitura" před volbami v roce 1998 "zavřela" a doufá, že totéž se nebude opakovat při nadcházejících volbách.
Pro internetový kanál DVTV před měsícem uvedl, že by rád přetransformoval český politický systém na systém prezidentský, kdy by prezident byl v čele sedmičlenné vlády. Přínos by viděl zejména ve snížení nákladů na provoz státní administrativy. Rok 1989 a Sametovou revoluci vnímá jako podvod, který byl předem secvičený. Proto je dnes většina věcí špatně, protože základy dnešního systému jsou "hnojištěm".
Sládek by snížil počet poslanců, zrušil Senát a zavedl odvolatelnost politiků, zároveň by jim snížil platy a zavedl referendum. To by prý pomohlo vyčistit "hnojiště". Sládek by chtěl aktivněji bojovat proti "přivandrovalcům", jak označuje migranty proudící do Evropy.
Každý kandidát musí získat 50 tisíc ověřených podpisů od občanů nebo podporu senátorů či poslanců. Sládek začal podpisy sbírat už loni, kdy nebyla známa současná pravidla pro kandidaturu. Po stanovení podmínek tak začal se sběrem od začátku, v polovině srpna dle svých slov kolem 25 tisíci podpisů. Ostatní kandidáty, jako například textaře Michala Horáčka nebo akademika Jiřího Drahoše neuznává a mluví o tom, že jde o "tristní přehlídku". Obvinil je z toho, že si podpisy pod kandidaturu platí.
Co se týče financování kampaně, tak Sládek odmítá, že by byl v dluzích. Připustil ale, že dluží na zdravotním pojištění. Chce objíždět republiku, na plakáty a reklamy prý peníze nemá.
V současnosti se Miroslav Sládek na sociálních sítích zaměřuje zejména na sněmovní volby. "Každé volby zůstávají miliony občanů doma. A ještě k tomu vykládají, jak je politika nezajímá. Takové falešné furiantství však strhává do propasti celý národ. Neúčastí ve volbách totiž tito občané umožňují, aby vládla stále stejná zločinecká banda. O milionech občanů rozhoduje zločinecká banda na základě pár set tisíc hlasů. Jít k volbám je povinnost, nejít k volbám hloupost a zbabělost," napsal na svůj facebook. Ve videu dodal, že se vše zdražuje a že naše příjmy se propadly na úroveň Asiatů.
"Po milionech našich spoluobčanů jdou exekutoři," myslí si. Naznačuje, že Česko je v propasti a blíží se na její dno. Nedávno psal také v souvislosti s útokem migrantů v italském Rimini o tom, že "Arabské bestie útočí".
Republikáni jdou do letošních voleb s číslem 23. Tradiční politické strany hází do stejného pytle. "Šest týdnů před sněmovními volbami se představitelé hlavních politických stran představili ve velké debatě v pražské Lucerně. Debatu uspořádala Britská obchodní komora ve spolupráci s Americkou obchodní komorou, Francouzsko-českou obchodní komorou a Severskou obchodní komorou. Ti také diktují nejen ekonomické podmínky, ale skrytě také například odzbrojení občanů, přijímání přivandrovalců a samozřejmě i složení parlamentu. Za povšimnutí stojí, koho na tuto debatu pořadatelé pozvali! Jenom svoje nohsledy, které si financují a kteří jim za to budou otrocky sloužit! KSČM, ČSSD, ANO, KDU – ČSL, TOP 09, SPD," píše Sládek.
Na facebooku Sládka sleduje 17 tisíc lidí. V rozhovoru pro XTV z tohoto týdne sám Sládek připustil, že klíčové pro něho je, aby se SPR-RSČ nejprve dostalo do Sněmovny.
Související

Nohavicu už neposlouchám! Bard se ohnul před papaláši. Osobnosti se naštvaly na písničkáře kvůli medaili od Putina

V Brně "znásilňoval Ježíš muslimku". Aktivisté vtrhli na jeviště a dělali binec, zasáhla policie
Miroslav Sládek , prezidentské volby 2018 , prezidentská kampaň
Aktuálně se děje
před 24 minutami

Litva se chystá na válku s Ruskem. Zaminuje hranice, aby zpomalila invazi
před 1 hodinou

Dokáže se Evropa ubránit bez USA? Renomovaní experti sestavili plán, jak na to, politikům se líbit nebude
před 1 hodinou

Volba papeže je na spadnutí. Vatikán vypne veškerý mobilní signál
před 2 hodinami

Ukrajinské drony podruhé zaútočily na Moskvu, krátce před vojenskou přehlídkou
před 3 hodinami

Výhled počasí do konce května. Na předčasný start léta to nevypadá
včera

IKEM oznámil smutnou zprávu. Zemřel Jiří Čáp, stál u zásadních inovací v léčbě
včera

RECENZE: Kotrmelce pana herce. Další unavené rýmovačky vysílají v telce
včera

Teplejší počasí si dává delší pauzu. Česko se musí připravit na něco jiného
včera

Fico odráží rok po atentátu spekulace ohledně zdraví. S pomocí fotky
včera

Policie řeší pokus o vraždu v Klatovech. Šlo o osobní spory mezi cizinci
včera

OBRAZEM: Další sláva na Pražském hradě. Pavel přivítal belgického krále
včera

Před 80 lety vyšli Češi do ulic se zbraněmi. Začalo Pražské povstání, které nás definitivně zbavilo nacistické okupace
včera

Českem se šíří nová neznámá droga. Policie eviduje první mrtvé
včera

V Česku se rychle šíří žloutenka. Může citelně ovlivnit letní prázdniny, varují hygienici
včera

Kdy budeme znát nového papeže? Kardinálové už začali jednat, konkláve zasedne za pár dní
včera

OBRAZEM: Zelenskyj v Praze jednal s Fialou: Česko posílí výcvik ukrajinských pilotů i dodávky munice
včera

Trumpa opět otřásl celou Zemí. Zavedením 100% cel na filmy ze zahraničí světu vyrazil dech
včera

Rulík nechal v nominaci místo pro Nečase. Zranění nepustilo na MS Kempného
včera

Totální selhání, gigantický omyl. Macron s von der Leyenovou tvrdě sepsuli Trumpa
včera
Trump oznámil znovuotevření Alcatrazu. Navzdory už tak temné historii amerického vězeňství
Americký prezident Donald Trump oznámil znovuotevření známé věznice Alcatraz, kterou označil za symbol zákona a pořádku. Jeho rozhodnutí ale otevírá otázky o americkém přístupu k vězeňství, lidským právům i historickým excesům, jako jsou Guantánamo či tajné „black sites“ CIA.
Zdroj: Jakub Jurek