Praha - Výroky hoteliéra Bohumíra Ďuričky, že ho ČSSD podplatila, aby nenapsal knihu o exšéfovi strany Jiřím Paroubkovi, jsou objednány bývalým volebním manažerem ČSSD Jaroslavem Tvrdíkem, prohlásil ve středu Paroubek na serveru Vaše věc.cz. Tvrdík mu prý několikrát vyhrožoval, že ho veřejně zostudí.
"Pan Tvrdík mi 12. prosince zaslal několik výhružných esemesek s tím, že zorganizuje mou dehonestaci. A je to tady," reagoval na kauzu na stránkách Vaší věci Jiří Paroubek.Knihu, kterou Ďuričko psal, prý údajně nezná, ale rád se s ní seznámí."Tak tenhle výrok bude určitě kandidovat na drzost století. Pan Paroubek se plete, Ďuričko byl jeho kamarád, ne můj," reagoval pro Mediafaxu Tvrdík.Bohumír Ďuričko, který si odpykává trest za vraždu Václava Kočky mladšího, tvrdí, že dostal před loňskými květnovými volbami do Poslanecké sněmovny miliony korun za to, že nevydal knihu, v níž popisuje svou spolupráci s tehdejším šéfem ČSSD Jiřím Paroubkem.Jaroslav Tvrdík stál jako volební manažer za kampaněmi sociální demokracie a byl považován za jednoho z nejbližších spolupracovníků Jiřího Paroubka. Na funkci volebního manažera rezignoval bezprostředně po květnových volbách, posléze se rozhořel i jeho spor s Paroubkem.Samotná ČSSD se proti tvrzení Ďurička ve středu ostře ohradila. "ČSSD jako politická strana nemá s panem Ďuričkem žádné vazby a podle dostupných informací mu ČSSD nikdy žádné peníze neposkytla. Tato obvinění proto pokládáme za zcela účelová a lživá," prohlásil statutární místopředseda strany Bohuslav Sobotka.Poslanec za ČSSD Jeroným Tejc v této souvislosti uvedl, že není potřeba věnovat Ďuričkovým výrokům velkou pozornost. "Pan Ďuričko je a zůstane vrahem, ať napíše cokoliv. Jeho snaha dělat ze sebe oběť či hrdinu mi připadá skoro nevkusná," uvedl Tejc.
Související
Zeman na protivládní demonstraci v Praze. Zmínil ho i Paroubek
Jiří Paroubek byl zvolen předsedou nové ČSSD
Jiří Paroubek , Jaroslav Tvrdík
Aktuálně se děje
před 47 minutami
Trump oznámil uzavření mírové dohody. Podepíše se v pátek v Evropě
před 2 hodinami
Počasí v novém týdnu potěší milovníky horkého léta
včera
Buckinghamský palác recykluje reakci na dotazy ohledně prince Andrewa
včera
Pavel kondoloval thajskému králi, jehož nejstarší dcera zemřela v nemocnici
včera
Trump má narozeniny. Ministerstvo zveřejnilo svérázné Macinkovo přání
včera
Další vražda v Praze. Cizinec při konfliktu vytáhl nůž, napadený zemřel
včera
Brazílie vstoupila do MS nemastně neslaně. Katar získal historický bod, slaví Skotsko a Austrálie
včera
Nová letecká linka z Prahy. Do Lisabonu začne létat na podzim
včera
Tragédie v Chorvatsku. Tři Češi nepřežili srážku lodí, potvrdil to konzulát
včera
Výkon Kanady proti Bosně stačil na remízu, Američané vstoupili do MS jasnou výhrou
včera
Odmítnutí švýcarského populačního stropu je mírně pozitivní zprávou i pro Česko
včera
Armáda propustila vojáka, který byl v Kongu, z preventivní karantény
včera
Trumpovo jméno je pryč z Kennedyho centra. Bílý dům vzdoroval do poslední chvíle
včera
ANO by jasně vyhrálo volby, Starostové se v opozičním souboji drží před ODS
včera
Britové zadrželi loď z ruské stínové flotily, oznámil Starmer
včera
Rychleji než dřív. České dráhy od neděle opět jezdí přímo do Hamburku
včera
Írán stále budí nejistotu. Teherán naznačil, jak to má s podpisem dohody
včera
Ebola se nadále šíří v Kongu. Úřady potvrdily nové případy i další úmrtí
včera
Mírovou dohodu s Íránem podepíšeme dnes, oznámil Trump
včera
Počasí bude příští týden tropické, potvrdili meteorologové
Tropické počasí se do Česka navrátí v nadcházejícím týdnu, potvrdili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty by výjimečně mohly dosáhnout až 35 stupňů. Hrozit zřejmě budou i bouřky.
Zdroj: Jan Hrabě