Okamurovci, komunisté a Zeman jsou duševně narušení egoisté, tvrdí publicista

Praha - Podle Bohumila Slámy, publicisty a polyhistora, trpí velká část Evropy euroskepticismem. Je přesvědčený, že tento směr provázejí lži a polopravdy, které zapříčinily například Brexit a zvolení Trumpa prezidentem USA.

Publicista je toho názoru, že například Katalánci jednali hloupě, když chtěla odtržení od Španělska. Jejich počínání přirovnal k šachům, kde vůbec nepomysleli na další tah. Stejně se chovali i Britové v otázce vystoupení Evropské unie, když si odsouhlasili její opuštění. Další příklad uvádí zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. "Ve všech případech tomu předcházely různě dlouhé a různě sofistikované politickomediální kampaně opírající se o lži a polopravdy, sloužící k zmanipulování lidí a vymytí jejich mozků," píše na svém blogu Sláma.

Lidé podle něj uvěřili slibům o ekonomickém zlepšení, které se však nezakládaly na pravdě. Podle Slámy začalo u nás pěstování euroskepticismu po Mnichovské dohodě a během komunistické čtyřicetileté vlády. Za velkého postkomunistu a euroskeptika považuje bývalého prezidenta Václava Klause a jeho ODS, kterou nazval neobčanskou a nedemokratickou stranou, protože je to stále vláda jednoho muže.

Postupně se k ODS začaly přidávat i další strany, zejména ČSSD, která převzala rétoriku občanských demokratů. "Nejostudněji si v tom počínala ČSSD, která za imigrační krize opustila své základní ideje, tj. solidaritu a internacionalismus, a obrátila o 180 stupňů," naráží Sláma na skutečnost, že se sociální demokracie přiklonila k euroskepticismu, protože v době její vlády se rozhodla, nepřijmout ani jednoho uprchlíka.

Euroskeptičtí politici prý štěpí naši společnost. "Nejde jim o nás, o řadové občany, ale pouze o ně samé, o jejich vlastní moc a prospěch. Nejhorší jsou Zeman, komunisté a okamurovci. Jsou to více nebo méně duševně narušení egoisté. Zeman je duševně, morálně i fyzicky čím dál zchátralejší," uvádí příklad Sláma.   

Související

Více souvisejících

EU (Evropská unie) Donald Trump Bohumil Sláma Václav Klaus Miloš Zeman USA (Spojené státy americké) Katalánsko Tomio Okamura

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy