Česko je hysterické proticizinecké pařeniště? Známý politik prozradil, jak by to u nás mělo vypadat

Praha - Český politik,, bývalý europoslanec ČSSD a někdejší místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček se netají tím, že by se mu líbilo, kdyby byla Česká republika více multikulturní. Poukazuje an to, jak to funguje například ve Francii.

„Včera jsem si krásně oddechnul od toho našeho malého českého často až hystericky-proticizineckého pařeniště,“ svěřil se na sociální demokrat a někdejší europoslanec Libor Rouček.

„Ve Štrasburku na dorosteneckém fotbale, kde hraje můj syn. V jeho týmu, stejně jako ve všech ostatních, hrají kluci bílí, černí, arabští i asijští. Podobně jako třeba ve francouzském národním týmu,“ pochvaloval si.

Barvu pleti, natožpak nějaké náboženství, tam podle něj nikdo neřeší. „Důležité je jak hraješ, ne jakou máš barvu pleti nebo odkud jsi. Stejně tak je to i ve škole, která zítra synovi opět začíná,“ zdůraznil Rouček.

Líbilo by se mu, kdyby to tak fungovalo u i v Česku. „Přál bych si, abychom se stejně rovného přístupu dočkali jednou i u nás. Bez ohledu na to, kolik cizinců u nás máme. Protože i když jich mnoho nemáme, a nikdy mít nebudeme, tak vždycky se, ať již z jakéhokoli důvodu, u nás nějaké cizinecké dítě třeba i odlišné barvy pleti objeví,“ dodal politik.

Za jeho slova ho ale kritizoval bývalý poslanec ANO a poradce ministra obrany Bohuslav Chalupa. „Pan Rouček se opět snaží - ale je jaksi mimo mísu, srovnává a dává do násilného kontextu zcela zásadně rozdílné problematiky... Poněkud slabé pane Roučku,“ vzkázal mu Chalupa prostřednictvím sociálních sítí.

Související

Více souvisejících

Libor Rouček Bohuslav Chalupa (ANO)

Aktuálně se děje

před 56 minutami

Meta Platforms

Threads startuje v Česku. Meta zveřejnila datum a čas spuštění, příspěvek v ní ale možná nenapíšete

Jak už jsme na serveru EuroZprávy.cz informovali, americká internetová firma Meta Platforms spustí v tomto měsíci svou novou sociální síť Threads v Evropě. Několik měsíců po ostrém startu v USA se jí tak dočkají i uživatelé v Česku. Nyní je známo nejen který den, ale také v kolik hodin bude síť dostupná. Otázkou nadále zůstává, zda v ní půjde vůbec něco dělat.

před 2 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

Mateusz Morawiecki

Morawiecki neobstál. Novým polským premiérem bude Tusk

Menšinová vláda polského premiéra Mateusze Morawieckého v pondělí neuspěla v hlasování o vyslovení důvěry. Parlament následně podle očekávání vybral Donalda Tuska, který se tak stal pověřeným premiérem. Následovat bude další hlasování o důvěře.

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Jan Lipavský

Lipavský mluvil s ukrajinskými novináři. Řekl jim, kdo by měl rozhodnout o míru

Rozhodnutí ohledně konce války a míru musí být schválena Ukrajinci a respektovat teritoriální integritu Ukrajiny, uvedl český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v rozhovoru s ukrajinskými novináři. Svět podle něj nesmí dopustit stav, který by Rusku umožnil přezbrojení a následné obnovení konfliktu během několika dalších let. 

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

Žádný ze zadržovaných rukojmí nevyvázne živý, varuje Hamás Izrael před koncem jednání

Radikální ozbrojená skupina Hamas varovala, že žádný ze zadržovaných rukojmí v palestinském Pásmu Gazy nevyvázne živý "bez vyjednávání a bez reakce na požadavky" vznesené palestinským "odbojem".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy