Česko je hysterické proticizinecké pařeniště? Známý politik prozradil, jak by to u nás mělo vypadat

Praha - Český politik,, bývalý europoslanec ČSSD a někdejší místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček se netají tím, že by se mu líbilo, kdyby byla Česká republika více multikulturní. Poukazuje an to, jak to funguje například ve Francii.

„Včera jsem si krásně oddechnul od toho našeho malého českého často až hystericky-proticizineckého pařeniště,“ svěřil se na sociální demokrat a někdejší europoslanec Libor Rouček.

„Ve Štrasburku na dorosteneckém fotbale, kde hraje můj syn. V jeho týmu, stejně jako ve všech ostatních, hrají kluci bílí, černí, arabští i asijští. Podobně jako třeba ve francouzském národním týmu,“ pochvaloval si.

Barvu pleti, natožpak nějaké náboženství, tam podle něj nikdo neřeší. „Důležité je jak hraješ, ne jakou máš barvu pleti nebo odkud jsi. Stejně tak je to i ve škole, která zítra synovi opět začíná,“ zdůraznil Rouček.

Líbilo by se mu, kdyby to tak fungovalo u i v Česku. „Přál bych si, abychom se stejně rovného přístupu dočkali jednou i u nás. Bez ohledu na to, kolik cizinců u nás máme. Protože i když jich mnoho nemáme, a nikdy mít nebudeme, tak vždycky se, ať již z jakéhokoli důvodu, u nás nějaké cizinecké dítě třeba i odlišné barvy pleti objeví,“ dodal politik.

Za jeho slova ho ale kritizoval bývalý poslanec ANO a poradce ministra obrany Bohuslav Chalupa. „Pan Rouček se opět snaží - ale je jaksi mimo mísu, srovnává a dává do násilného kontextu zcela zásadně rozdílné problematiky... Poněkud slabé pane Roučku,“ vzkázal mu Chalupa prostřednictvím sociálních sítí.

Související

Více souvisejících

Libor Rouček Bohuslav Chalupa (ANO)

Aktuálně se děje

před 25 minutami

před 1 hodinou

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 1 hodinou

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 8 hodinami

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy