Čau lidi, prý si vás platím. Babiš se naštval a navrhuje, aby poslanci po jeho vzoru zveřejňovali týdenní hlášení

Na facebookovém profilu Andreje Babiše se pravidelně každou neděli objevují sáhodlouhé příspěvky o tom, co premiér daný týden dělal a co jej čeká v příštích dnech. V tom posledním se zlobí nejen kvůli tvrzení, že si platí, aby lidé na jeho příspěvky na sociálních sítích reagovali pozitivně, ale také kvůli vyjednávání o ceně mobilních dat.

Babiš se naštval kvůli obvinění, že v případě svých příspěvků na sociálních sítích podvádí. Pozornost vyvolal především případ jednoho z nedávných premiérových statusů, který měl už pár minut po zveřejnění stovky lajků. Některé Pozitivní komentáře navíc byly starší, než samotný příspěvek. Spekuluje se proto, že Babišův PR tým nejprve zveřejňuje příspěvek jen vybraným příznivcům (i placeným), aby rychle nasbíral pozitivní reakce a po úplném zveřejnění se zobrazil většímu množství uživatelů facebooku.

„Čau lidi, tak prý si vás platím, abyste mě lajkovali. A komentovali. Dokonce mě kvůli tomu interpelovala jedna paní poslankyně. Možná víte, za jakou stranu. Připadalo jí divné, že píšu tyhle svoje týdenní hlášení pořád dál. A dokonce, že je o ně zájem. I nejrůznější komentátoři začali počítat moje nedělní výkazy práce na znaky. Prý jak je možné, že to lidi učtou. No, to víte jenom vy sami. Pro vás to dělám. I když na to padne část neděle. Mě to ale nevadí, stejně ji mám pracovní,“ tvrdí Babiš ve svém pravidelném týdenním hlášení.

Dokonce by prý byl pro, aby stejné eseje, jaké sepisuje a zveřejňuje on (tedy spíše jeho tým), psali všichni poslanci. „Říkám si, jak by asi vypadaly týdenní reporty některých poslanců. Třeba těch, co mě podezřívají, že vás platím. Co kdyby se to zavedlo pro všechny povinně? Že by každý jeden politik musel svým voličům po týdnu hlásit činnost? To by podle mě bylo zajímavé. Sám bych si teda některé reporty dost s chutí přečetl,“ píše na svém facebooku Babiš.

Ten ve svém nejnovějším reportu popisuje vyjednávání o rozpočtu na příští rok. Navíc se věnuje iu ceně dat. „V nedávném hlášení jsem vám dával výčet, co všechno jsme už udělali, aby ceny mohly klesnout. Jde to ale pomalu a musím říct, že už docela ztrácím trpělivost, že u nás běžní spotřebitelé a živnostníci platí za mobilní data jedny z nejvyšších cen v Evropě. Aspoň teda podle všech dostupných zdrojů. Na druhou stranu musíme respektovat, že u nás mobilní operátoři investovali desítky miliard korun do vybudování sítí,“ vysvětluje premiér.

Proto prý jednal se šéfy všech operátorů a na schůzku pozval i experty, vládního zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurillu, ministryni průmyslu a obchodu paní Martu Novákovou a náměstka Petra Očka. „Ne. Operátoři mě nepřesvědčili. Říkám to takhle „na placato“. Tečka. Jasně jsem jim sdělil, že i když některé jejich argumenty chápu, nejsem premiérem operátorů, ale deseti milionů obyvatel a nechápu, proč by měli platit víc, než ve všech okolních zemích,“ dodal Babiš, podle kterého jednání dál pokračují.

Související

Andrej Babiš

Babiš ve Sněmovně cupoval důchodovou reformu. Jde prý o okrádání seniorů

Poslanci ve středu přerušili až do pátku mimořádnou schůzi, na které jde do finále schvalování důchodové reformy. Slovo si během jednání vzal Andrej Babiš (ANO). Podle expremiéra o žádnou reformu nejde. Babiš také kritizoval výši lednové valorizace. ANO by podle jeho slov přidávalo důchodcům více peněz a zastropovalo by důchodový věk. 

Více souvisejících

Andrej Babiš sociální sítě Poslanecká sněmovna mobilní data Mobilní operátoři

Aktuálně se děje

před 46 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

před 2 hodinami

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

před 3 hodinami

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

George Washington při přeplutí Delaware

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

před 5 hodinami

Jak se USA brání volebním podvodům?

Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům

Americké úřady čelí před prezidentskými volbami pokusům o falšování volebních registrací, dezinformacím a četným žalobám. Úředníci nadále ujišťují o bezpečnosti a legitimnosti procesu. Mnoho států zavedlo předčasné hlasování a korespondenční volbu, aby zajistilo přístupnost voleb. Dělají to navzdory obavám z podvodů, které mezi voliče zasévá především dezinformační scéna – vedená kandidátem Donaldem Trumpem.

před 5 hodinami

Ilustrační foto

Volby prezidenta USA 2024: Vše, co potřebujete vědět

Američané se připravují na 60. prezidentské volby, ve kterých se rozhodne, kdo se stane 47. prezidentem Spojených stát. Tento úřad je často považován za nejmocnější pozici na světě. Zároveň bude zvolen 50. viceprezident. Britský server The Guardian připravil přehled toho, co potřebují zahraniční pozorovatelé voleb vědět.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Donald Trump

Trump zažaloval televizní stanici CBS

Republikánský kandidát a bývalý prezident USA Donald Trump podal žalobu proti televizní stanici CBS kvůli rozhovoru s jeho demokratickou rivalkou, viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Žaloba se týká rozhovoru odvysílaného v říjnu v pořadu 60 Minutes, který podle Trumpa „zavádějícím způsobem“ interpretoval Harrisové odpovědi.

před 9 hodinami

Íránské útočné drony Arash

WSJ: Írán podnikne mohutný a komplexní útok na Izrael

Navzdory varování Spojených států se Írán chystá k dalšímu útoku na Izrael. Americký deník The Wall Street Journal (WSJ) uvedl, že protiútok bude „mohutný a komplexní“, podle informací nejmenovaného egyptského představitele, který je obeznámen s íránskými záměry.  

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

včera

Max Verstappen deklasoval konkurenci v těžkých brazilských podmínkách

Náročné deštivé podmínky v São Paulu vytvořily dramatickou závodní podívanou. Max Verstappen zvítězil po fantastické jízdě z 17. pozice, když využil příležitostí, které mu počasí nabídlo. O další překvapení se postaral tým Alpine, který obsadil druhé a třetí místo.

Zdroj: Adam Skála

Další zprávy