Za útok na Jakla může Kalousek? Šéf poslanců TOP 09 se musel zpovídat

Napadení člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislava Jakla odsoudili politici napříč politickým spektrem. Přidal se i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Jenže někteří mají za to, že na útoku nese nepřímo vinu i on. Navíc mu lidé obratem připomněli, že i on na ulici udeřil osmnáctiletého mladíka.

Kalousek na zprávu o útoku na Jakla reagoval velmi důrazně. „Přiznávám, že s panem Jaklem nekamarádím. Útok na něj ale pokládám za odporný, zbabělý a nepřijatelný. Přál bych si, aby útočníci byli vypátráni a přísně potrestáni. Panu Jaklovi přeji brzké uzdravení,“ vzkázal prostřednictvím twitteru.

Poslanecká sněmovna dnes přijala jednomyslně usnesení, že odsuzuje jakékoliv politicky motivované násilí. Je to důležité stanovisko napříč celým politickým spektrem. Názory můžeme mít různé, ale nemlaťme se proto. Alespoň ne v přesile...

— Miroslav Kalousek (@kalousekm) 28. května 2019

Jenže podle některých za útok může i nepřímo sám Kalousek. „Myslím, že za napadení pana Jakla jste spoluodpovědný. Tvrdil jste a stále tvrdíte, že SPD jsou v podstatě náckové. Pokud někoho takto nálepkujete, musíte počítat s tím, že to jednou vyvolá násilí,“ napsala mu jedna z Češek.

Kalousek ale trvá na svém. „Náckové jsou to bezpochyby. Házet mi však na krk odpovědnost za napadení pana Jakla je stejná nebetyčná pitomost, jako bych já činil pana Okamuru odpovědným za napadení pana Feriho. V obou případech šlo o stejně zbabělý, nepřijatelný a odsouzeníhodný útok,“ zdůraznil Kalousek.

Jenže jeden z diskutujících mu obratem připomněl jednu aférku z minulosti. „Říká ten, kdo profackoval na ulici kluka s jiným názorem?“ divil se. I jemu poslanec odpověděl. „Profackoval jsem dospělého muže (v osmnácti se chodívalo na vojnu i do války) ne za jiný názor, ale za vyřvávanou výhrůžku, že mě oběsí s celou rodinou. To je podle Vás názor? To byl útok. Odvracel jsem ho fackami. Bylo to účinné a efektivní,“ hájí se Kalousek.

Kdyby se dnes dostal do podobné situace, zachoval by se prý stejně. „Mohu vám slíbit, že pokud mi někdo zase bude vyhrožovat, že mi pověsí rodinu, dám mu zase přes hubu. Nebo se nechám zbít. Ale nepřejdu to. Nejsem jenom politik bez masa a bez krve. Jsem taky táta a děda. Sorry jako,“ napsal na twitetru Kalousek.

Jeden z diskutujících ale poukázal na to, že slova o oběšení rodiny v článcích o události nebyly. Nařkl proto Kalouska, že jeho verze je účelová lež. „Policejní protokoly jsou pořád k dispozici. Byly pořízeny bezprostředně po akci a tam to je. Že o tom novináři nepsali, není moje vina. Proč myslíte, že ten spratek dodnes skrývá svoji identitu? Protože dobře ví, že to byl on, kdo útočil. Já útok odvracel a přijal odpovědnost,“ popisuje poslanec.

„Věc prošla řádným vyšetřováním PČR, i správního orgánu P1. Byla uzavřena a já byl potrestán. Nemám jediný důvod lhát, na rozdíl od toho spratka, který se dodnes skrývá,“ dodal na závěr Kalousek.

Související

Miroslav Kalousek

Oprav dům po babičce: Kalousek kritizuje dotace na opravy, Hladík je hájí

Spuštění dotačního programu Oprav dům po babičce v době hledání úspor ve státním rozpočtu čelí kritice. Opakovaně se ozval například exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), který nechápe, proč mají být dotovány opravy soukromého nemovitého majetku. Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) ale dotace hájí. 

Více souvisejících

Miroslav Kalousek Ladislav Jakl sociální sítě

Aktuálně se děje

před 43 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ilustrační fotografie.

Školní rok v minulosti nezačínal v září. Co se dříve děti učily?

Žákům v září začal školní rok a pravidelné vyučování. Jeho struktura a složení prošly za staletí mnohými proměnami. Jaké předměty se v minulosti na školách vyučovaly? A kdy začínal školní rok? Žáci dříve neusedali do školních lavic dne 1. září a učili se zcela jiné věci než dnešní děti.

před 5 hodinami

před 7 hodinami

před 10 hodinami

Jak ukazuje snímek z reportáže NBC News, voda je skutečně všudypřítomná (NYC, 29. září 2023).

New York po mohutném dešti zaplavila voda. Doprava zkolabovala

Dešťové srážky paralyzují jednu z největších světových metropolí. Guvernér státu New York vyhlásil v New Yorku kvůli prudkým lijákům a místním záplavám stav nouze. Jen za poslední tři hodiny v Brooklynu napršelo více než 10 centimetrů srážek. Voda přerušila provoz metra a autobusů, uvěznila lidi v autech a chodci se brodili po zatopených ulicích, kde hladina vody někdy sahala až do pasu.

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

Budoucí vstup Ukrajiny do EU v Maďarsku narazil. Orbánovi se členství Kyjeva nelíbí

Maďarský premiér Viktor Orbán v pátek prohlásil, že je potřeba zodpovědět některé "velmi dlouhé a složité otázky", než bude moci Evropská unie zahájit rozhovory o členství s Ukrajinou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy