Praha - Spory mezi starostkou Prahy 3 Vladislavou Hujovou a místostarostou Tomášem Kalouskem (oba TOP 09) po návrhu na odvolání vyústily až k trestnímu oznámení. Místopředseda Klubu zastupitelů TOP 09 Simeon Popov ve svém nedělním vyjádření přiznává chyby, ale věří v nápravu, která nepoškodí tvář TOP 09.
Místostarosta Tomáš Kalousek (TOP 09) podal návrh na odvolání starostky a stranické kolegyně Vladislavy Hujové na jednání Rady Prahy 3 v polovině května. Důvodem bylo to, že Hujová údajně darovala finanční prostředky z Fondu starosty na občanská sdružení, ve kterých sama působí, čímž došlo k porušení zákona o střetu zájmů."Kolegyně a starostka Prahy 3 Vladislava Hujová se nechtěla obohatit nebo pro sebe získat výhodu, když finanční prostředky darovala občanským sdružením, ve kterých působí," hájí ve svém prohlášení starostku Popov, chyby se však i podle něj jednoznačně dopustila.Na starostku Kalousek rovněž podal trestní oznámení, což je podle místopředsedy Klubu zastupitelů TOP 09 Prahy 3 "lidsky zoufalou a flagrantně nekolegiální snahou řešit pracovní a osobní problémy v rovině trestně právní."Reakcí byl návrh podaný Regionálním výborem Krajskému výboru TOP 09 na vyloučení ze strany Tomáše Kalouska a Ing. Jana Srba, který rovněž hlasoval pro odvolání starostky, protože prý selhali ve svých funkcích. O návrhu by mělo zastupitelstvo rozhodnout nejspíš na svém příštím řádném zasedání."Za chyby politických začátečníků se na Praze 3 nestydíme ani je nezlehčujeme, ale otevřeně je přiznáváme," uvedl v neděli Popov, který se podle svých slov bude snažit o obnovu vztahů. Na pravou míru chce však uvést, že nejde o otázku výstavby na Praze 3. "Se vší politickou zodpovědností mi svěřenou musím konstatovat, že kolegyně Vladislava Hujová nikdy na RMČ Prahy 3 nevystoupila proti výstavbě v oblasti Parukářka a Pražačka,"řekl.Hlavním předmětem sporu byly výše zmíněné finance a jednání nad novými pravidly privatizace na Praze 3.Podle Simeona Popova se ale TOP 09 na Praze 3 ani koalice s ODS v žádném případě nerozpadá.
Související
Školní podzimní prázdniny se mohou změnit. TOP 09 navrhuje fixních pět dnů
ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Bulharsko už nebude součástí Koalice ochotných, prohlásil proruský premiér
před 1 hodinou
Bezohlednost, papalášství, hodnotí Turkovu jízdu poslanci ANO. Podle Babiše by měl rezignovat
před 3 hodinami
Evropa už nemá čas. Vlastními silami se na ruský útok připravit nestihne, varuje šéf německého letectva
před 3 hodinami
Americký soud zatrhnul Trumpovi dvoumiliardový antidiskriminační fond
před 4 hodinami
Kamera odhalila detaily nehody: Turek projel odbočovacím pruhem rovně, pak došlo ke srážce
před 5 hodinami
V bezpečí už nebude žádné místo v Evropě. Zelenskyj nastínil možnosti Putinových raket
před 6 hodinami
Íránské útoky odsoudil Blízký východ i Asie. Čína žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu
před 6 hodinami
Rubio zahájil kampaň s cílem rozložit Mezinárodní trestní soud
před 7 hodinami
Platba za proplutí Hormuzským průlivem? Trumpův poplatek budí vášně, nikdo netuší, jak a z čeho se má počítat
před 8 hodinami
Požáry dál devastují francouzské lesy. Zničily přes 1 900 hektarů
před 9 hodinami
Česko na summitu neztrapnil Pavel, ale Babiš. Lídři nepochopili, proč mu sebral místo šéfa delegace, míní Pellegrini
před 10 hodinami
Japonsko má problém. Rusko proměnilo zemi v doupě špionů
před 11 hodinami
Policie uzavřela pražské Hlavní nádraží a Wilsonovu. Anonym hrozil bombou
před 11 hodinami
Írán zaútočil na dvě lodě v ománských vodách. Americká armáda odpověděla mohutnými nálety
před 13 hodinami
Počasí: Česko dnes zasáhnou velmi silné bouřky
včera
Maďarský parlament zahájil kroky k odvolání prezidenta Sulyoka
včera
Ukrajinská premiérka Svyrydenková podala demisi. Nahradit ji může bývalý šéf Naftogazu
včera
Expert vysvětlil, proč Putin nemá zájem ukončit válku na Ukrajině
včera
Trump zavedl poplatek 20 procent z hodnoty nákladu za proplutí Hormuzským průlivem
včera
Miliony vysídlených, roztrhané rodiny, nulová komunikace. Jak dopadají čtyři roky války na Ukrajince?
Válka na Ukrajině vyvolala největší nucené vysídlení obyvatelstva v Evropě od konce druhé světové války. Aktuálně má přibližně 4,4 milionu uprchlíků z Ukrajiny status dočasné ochrany v Evropské unii a dalších zhruba 4,6 milionu lidí je vysídleno vnitrostátně.
Zdroj: Libor Novák