Praha – Že bychom byli svědky střetu zájmů u nového ministra dopravy? Poslanec Vít Bárta (VV) upozorňuje, že Zbyněk Stanjura (ODS), který byl ve středu jmenován ministrem dopravy, se angažuje ve sdružení podporujícím výstavbu některých komunikací.
Stanjura je nadále aktivní ve sdružení, které podporuje výstavbu komunikace mezi Ostravou, Opavou, Krnovem a Bartultovicemi (I/11-I/57). Sdružení má blízko ke společnosti Eurovia, která buduje úsek I/11, a proslula zpackanou a zvlněnou D47.
Ředitelství silnic a dálnic však podle Bárty nebylo příliš se zhotoveným úsekem na I/11 spokojeno a tak během středy podalo trestní oznámení. „Nabízí se pochopitelně otázka, zda nový ministr nebude tak trochu ve střetu zájmů v případě soudních sporů se společností Eurovia," zamýšlí se poslanec Věcí veřejných.
Bárta si neodpustil rýpnutí: „konflikt zájmů nebude ale pro pana Stanjuru ničím novým. V minulosti měl firmu, jejímž jediným vlastníkem se stala jeho manželka. Ta pak za Stanjurova primátorství získávala zakázky od města Opavy."
Související
Zeman se opřel do Fialy, jeho vlády i prezidenta. Pavla ale zároveň i ocenil
Schodek rozpočtu dosáhl 232,4 miliardy. Vláda v demisi věří v plnění cíle
Zbyněk Stanjura , Ministerstvo dopravy , Vít Bárta
Aktuálně se děje
před 1 minutou
EU se chystá na citelný nárůst cen energií. Válka v Íránu znervózňuje i Ukrajinu
před 1 hodinou
Vláda se vyslovila pro zrušení nominačního zákona, chce přísnější postihy za neplacení výživného
před 1 hodinou
Kvůli situaci v Íránu pošle vláda do ulic policisty s dlouhými zbraněmi
před 2 hodinami
Írán patří mezi nejsilnější státy Blízkého východu. Proč je proti Izraeli zcela bezbranný?
před 2 hodinami
Kuvajt sestřelil tři americké stíhačky F-15
před 3 hodinami
Írán ochutnal vlastní medicínu. Američané jim okopírovali Šáhidy, teď s nimi vybombardovali Teherán
před 4 hodinami
Trhy panikaří. Írán zastavil dopravu Hormuzským průlivem, ceny ropy prudce rostou
před 5 hodinami
Izraelská armáda zvažuje pozemní invazi do Libanonu
před 5 hodinami
Útok Hizballáhu na Izrael považuje Libanon za „pokus o sebevraždu“ celé země
před 6 hodinami
Izrael zahájil nálety v Libanonu. Kypr terčem útoku Íránu, v Kuvajtu se zřítily americké stíhačky
před 7 hodinami
Zasedla Bezpečnostní rada státu. Pro Čechy poletí do Ománu čtyři letadla
před 8 hodinami
Počasí: Jarní teploty budou pokračovat i příští víkend
včera
Izraelská armáda povolala do služby 100 000 rezervistů. V dalších zvýší intenzitu útoků na Írán
včera
Při nové vlně útoků bylo zasaženo ústředí íránské státní televize. Internet v zemi prakticky nefunguje
včera
Izrael shodil na Írán za 30 hodin 2000 bomb. Americká armáda nasadila stealth bombardéry B-2
včera
Politico: Írán po začátku útoku zoufale hledal pomoc v Moskvě. Dostal jen slovní podporu
včera
Při jediném úderu zemřelo 48 íránských lídrů, prohlásil Trump. Co bude dál ale nikdo neví, varuje exšéf CIA
včera
Írán chce vybrat nového vůdce do dvou dní. Svrhněte islámskou republiku, dokud můžete, vyzval Íránce Pahlaví
včera
Írán zaútočil na americkou letadlovou loď USS Abraham Lincoln. Rakety k ní ale nedoletěly
včera
Írán bude po zabití Chameneího řídit tříčlenná rada, povede ji ajatolláh Alíréza Aráfí
Írán oficiálně oznámil zřízení tříčlenné přechodné rady, která převzala správu státních záležitostí po zabití nejvyššího duchovního vůdce, ajatolláha Alího Chameneího. V neděli byl do tohoto dočasného orgánu jmenován ajatolláh Alíréza Aráfí, vlivný člen ústavního dozorčího orgánu. Spolu s ním radu tvoří úřadující prezident Masúd Pezeškiján a šéf soudní moci Gholám-Hosejn Mohsení-Edžeí.
Zdroj: Libor Novák