Praha – Tomio Okamura byl rozhodnutím soudu potvrzen jako vyřazený kandidát v boji o Hrad. Zároveň mu ale verdikt dodal sílu k dalšímu boji. Podá stížnost k Ústavnímu soudu?
Tomio Okamura po vynesení rozsudku ostře zkritizoval politickou garnituru. Následně si vzal čas na rozmyšlenou, jestli podá ústavní stížnost.
Na sociální síti dnes informoval, že bude rozsudek Nejvyššího správního soudu zkoumat s právníky a odborníky. Verdikt podle Okamury nedopadl úplně špatně. Tři ze sedmi soudců prý hlasovali v jeho prospěch. „V můj prospěch hlasoval mj. předseda NSS p.Baxa, který označit zákon o volbě prezidenta za protiústavní," napsal.
Okamurovi se především nezdá, že většina podpisů, které vnitro označilo za chybné, bylo vyřazeno kvůli formální chybě. „Tedy nikoliv proto, že by lidé neexistovali, ale naopak existují, byli MV ztotožněni, poctivě a pravdivě se podepsali, napsali správně své jméno i datum narození a vyjádřili tak zákonnou vůli mne nominovat, avšak napsali adresu svého stávajícího bydliště místo trvalého, protože to v nadpisu archů nebylo uvedeno, že je nutné uvést trvalé bydliště," tvrdí.
Ve vzorku Okamurovy petice, který měl nejvíce chyb, bylo vyřazeno 1800 petentů. Z toho ale 1600 kvůli oné formální chybě. Kdyby se tyto podpisy označily za pravé, vrátil by se do hry i Okamura.
Následně se pustil vyřazený kandidát do kritiky jednoho ze soudců. „Zcela mě pak dnes zaskočil soudce NSS pan Šimíček, který uvedl, že mám mnoho archů smyšlených, protože jsou psané jednou rukou a proto jsou také zpochybněny - to je skutečně lživé tvrzení," hořekuje.
Mnozí sběrači totiž prý vyplňovali údaje za petenty, aby byly čitelné. Podpisy jsou ale pravé, tvrdí Okamura. „Takže přestože tyto archy jsou z hlediska zákona zcela v pořádku s pravými podpisy, tak mi soud toto zpochybnil. Zvláštní, velmi zvláštní," zakončil.
Související
Zůna má pokračovat jako ministr obrany. Zastal se ho i prezident
Poprask na internetu: Voliči SPD mluví o zradě, požadují odvolání Zůny. Okamura problém hasí
Tomio Okamura , Nejvyšší správní soud
Aktuálně se děje
před 45 minutami
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
před 1 hodinou
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
před 3 hodinami
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
před 4 hodinami
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
před 5 hodinami
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
před 7 hodinami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
včera
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
včera
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
Novou a přesnější předpověď na Silvestra a Nový rok představili v neděli meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Slibuje sněhovou nadílku na horách i v nižších polohách. V Česku zároveň zesílí vítr, budou tak hrozit sněhové jazyky či závěje.
Zdroj: Jan Hrabě