Poslanec Huml /ČSSD/ se opřel do Zemanova kancléře a Rusnokovy vlády

Praha - Poslanec za ČSSD Stanislav Huml se pustil do kancléře prezidenta Vratislava Mynáře /SPOZ/. Jestli neuspěje Rusnokova vláda a bude jmenována vláda pravicové koalice, bude za to moci právě Mynář.

Hlasování o důvěře Rusnokovy vlády je za dveřmi. ČSSD se zbytkem opozice s největší pravděpodobností nesežene dostatek hlasů pro rozpuštění sněmovny a Huml se zamyslel nad tím, jestli tedy má volit menší zlo v podobě poskytnutí důvěry Rusnokovi.

"Jediný rozumný důvod jejího jmenování (nechci vládu Petra Nečase bez Petra Nečase) je příliš, ale příliš slabý," došel k závěru Huml. Následně se pustil do Mynáře.

Mynář totiž před pár dny řekl pro Týden.cz, že druhý pokus k sestavení vlády dostane místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová. "Pane Mynáři, to bude Vaše odpovědnost, nikoliv ČSSD, pokud to uděláte," vzkazuje mu Huml.

Kdyby prezident jmenoval čistě úřednickou vládu, bylo by vše v pořádku. Jenže k nové vládě má Huml velké výhrady. "Konečná podoba vlády je však všechno jiného než vláda úřednická a její složení je tristní. Jmenovat do vlády členy ČSSD byl první úmyslný podpásový úder. Na titulních stranách novin se přestalo přemýšlet nad tím, proč krize vznikla, ale o ČSSD a jejím "štěpení". Co na tom, že ČSSD poctivě tvrdí: "toto není naše vláda a odmítáme za ní odpovědnost." Vnímám to, jako úmyslné oslabování levice," pustil se do prezidenta.

Související

Zdeněk Ondráček na Donbasu

Ondráček je ve všem nevinně? Komunista se dočkal nečekaného zastání

Ministr zahraničí Tomáš Petříček, premiér Andrej Babiš i zahraniční výbor Poslanecké sněmovny se distancovali od cesty komunisty Zdeňka Ondráčka do mezinárodně neuznávané Doněcké republice. Komunista, který se sešel s hlavou tamních separatistů ale trvá na tom, že šlo o soukromou návštěvu, kterou nemusí vysvětlovat. Přestože se na něj valí kritika, dočkal se i zastání.

Více souvisejících

Stanislav Huml Jiří Rusnok (guvernér ČNB) Vratislav Mynář

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy