Reportéři ČT: Cílem Komárka není sněmovna, ale Pražský hrad - chce být prezidentem

Praha – Lídrem kandidátky hnutí ANO Andreje Babiše v Libereckém kraji byl bývalý politický komentátor Martin Komárek a ve volbách do sněmovny uspěl. V Poslanecké sněmovně však jeho ambice nekončí a chce se stát prezidentem.

„Cítím potřebu napravit to zkažené, co jsem jako komentátor kritizoval. To je moje osobní ambice. Jestli dokážu v tom, co kritizuju, být lepší než ti, co jsem kritizoval," řekl pro Reportéry ČT.

Komárek dříve působil jako politický komentátor v MF DNES a ostře kritizoval i zakladatele hnutí ANO Andreje Babiše, o kterém například napsal, že prská kvůli tomu, že mu pravostředá vláda překazila kšeftíček. Komárkovi na Babišovi vadilo, že kritizoval bez důkazu, ale to prý Babiš dnes už nedělá.

„Voliči nám dali obrovskou důvěru a mě z toho pomalu mrazí v zádech," řekl po zveřejnění výsledků voleb. Hnutí ANO získalo přes 18 % : „s touhle důvěrou my musíme pracovat a musíme splnit, co jsme slíbili. A opravdu nesmíme ani v náznaku lhát, krást, dělat blbosti, a musíme pracovat."

V rámci předvolebních bojů se Komárek dočkal i antikampaně proti své osobě. V Liberci kdosi vylepil článek, který Komárek napsal v roce 1986 pro Mladou frontu „Magnetismus tvůrčí osobnosti: K devadesátému výročí narození Klementa Gottwalda". Komárek tušil, že jej někdo objeví, a proto vstup do politiky dlouho zvažoval.

„Za některé články z té doby se hluboce stydím, protože ideologická úlitba tam byla. Ale bylo to strašné. Dnešní děti by to nedokázaly pochopit, proč jsme takové blbosti dělali," uvedl v rozhovoru pro Reportéry ČT Komárek, jehož otec Valtr pracoval v té době v prognostickém ústavu a přivedl syna do KSČ.

Valtr Komárek se chtěl stát prezidentem a také se o něm během listopadové revoluce uvažovalo. Takové ambice má i jeho syn: „nikdy se mu to nepovedlo, byť jednou jen o kousek. Tak já chci být taky prezidentem."

Související

Více souvisejících

Martin Komárek

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy