Praha - Dnes prasklo, že trojice ministrů Rusnokova kabinetu se doslova utrhla ze řetězu. Rozdala rekordní odměny svým podřízeným. Vše zveřejnily Lidové noviny. Díky nim si expremiér Jiří Paroubek /LEV21/ uvědomil svůj amatérismus.
Ministr financí v demisi Jan Fischer svým podřízeným náměstkům dával až necelých 70 tisíc korun měsíčně, ministr vnitra Pecina až 77,5 tisíce a ministr zemědělství Toman až 75 tisíc korun. Ani jeden z resortů nezveřejnil jména náměstků, kterým tyto odměny připadli. To u vlády, která při svém nástupu zkritizovala odměny předchozího kabinetu Petra Nečase, působí velmi negativně.
Celý případ komentoval i expremiér Jiří Paroubek /LEV21/. "Při pohledu na odměny, udělované některými ministry odcházející Zemanovo-Rusnokovy vlády jejich nejbližším spolupracovníkům, jsem si uvědomil svůj amatérismus. V době, kdy jsem stál v čele české vlády, jsem dbal na přiměřenost výše (mimořádných) odměn a platů. Pánové ministři se na slušnost vykašlali. Myslí si, že musí vyplatit svým blízkým eklhaftér za půl roku jejich zbytečného angažmá," napsal bývalý šéf sociální demokracie.
Odměny na všech ministerstvech se podle zjištění LN pohybovaly od 12,5 tisíce korun za měsíc až do zmíněných 77,5 tisíce. Takto vysokou měsíční odměnu si daný náměstek ministra vnitra zasloužil za dva měsíce práce. Celkem tak na odměnách získal 155 tisíc korun. Jen o pět tisíc méně získal náměstek ministra zemědělství, který na resortu pobyl též pouze dva měsíce.
Související
Zeman na protivládní demonstraci v Praze. Zmínil ho i Paroubek
Jiří Paroubek byl zvolen předsedou nové ČSSD
Jiří Paroubek , Jiří Rusnok (guvernér ČNB)
Aktuálně se děje
před 22 minutami
USA hlásí pokrok v jednáních s Ukrajinou o plánu na ukončení války
před 1 hodinou
Provokace Kremlu se zvyšují. Švédské námořnictvo hlásí nárůst aktivity ruských ponorek
před 2 hodinami
Příměří se rozpadá. Pákistán a Afghánistán spolu na hranicích bojují, civilisté prchají
před 4 hodinami
Podzim v prosinci. Meteorologové přinesli předpověď na příští týden
před 8 hodinami
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
včera
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
včera
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
včera
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Moskva se zmocní celého ukrajinského regionu Donbasu buď „vojenskými, nebo jinými prostředky“. Tímto postojem se utvrdil v jednom ze svých hlavních požadavků v době, kdy ukrajinští představitelé odjíždějí na další kolo mírových rozhovorů do Spojených států. Putin dorazil ve čtvrtek do Dillí, kde má jednat s indickým premiérem Narendrou Modím.
Zdroj: Libor Novák