Strana LIDEM už není, nastupuje VIZE 2014. Co nabízí?

Praha - Na třetím republikovém sněmu v sobotu 15. února 2014 proběhla radikální proměna strany LIDEM-liberální demokraté. Přichází s novým názvem i novými lidmi. Českou politickou scénu tak obohatí politický subjekt, který chce zaujmout voliče a prosadit se novým přístupem i novými pohledy na řešení problémů současné české společnosti.

Předsedou VIZE 2014 byl zvolen Mgr. Aleš Hemer. Zároveň do vedení VIZE 2014 nastupují další zajímavé osobnosti se zkušenostmi jak z komunální politiky, tak z té parlamentní, z akademické i privátní sféry. První místopředsedkyní strany byla zvolena Mgr. Dagmar Navrátilová, dalšími třemi místopředsedy Mgr. Alena Štrobová, PhDr. Marek Merhaut PhD. a Mgr. Jiří Mikl.

Mgr. Aleš Hemer: „Vize 2014 chce přinést nové impulzy do současné politiky. Není náhodou, že jsme zvolili název VIZE. Domníváme se, že naší společnosti vize chybějí a nepochybně chybějí i voličům. Nechceme se soustředit pouze na krátkodobá řešení, ale hlavně na ta dlouhodobá, která obstojí v čase a nebudou vyžadovat změny při každých řádných či mimořádných volbách. Chceme svobodného občana a odpovědnou vládu. Vládu, která bude odpovědná všem svým občanům. Náš rozvoj je možný pouze tak, že nás povedou schopní, a náš systém musí být nastaven takovým způsobem, aby eliminoval neschopné a zločinné typy. Chceme republiku postavenou na silném právním základu s uplatněním zákonů pro všechny bez rozdílu. Je pro nás důležité i posílení pozice státu ve strategických oblastech průmyslu, energetiky a nerostného bohatství."

V krátké době chce VIZE 2014 představit své programové priority, mezi které bude patřit snížení daní pro nízkopříjmové skupiny obyvatelstva, narovnání sociální nespravedlnosti, reálná podpora sdílených a flexibilních pracovních úvazků, nové vize pro střední třídu i pro generaci 50+, nacházející se pod stále větším tlakem, a dále i pro oblast sportu, který je v této době zcela na okraji zájmu našich politiků a státu.

VIZE 2014 se chce soustředit na řešení a zkušenosti, které současná politická reprezentace často odmítá respektovat a přitom v mnoha evropských zemích bez problémů fungují, uvádí se v tiskové zprávě, kterou mají EuroZprávy.cz k dispozici.

V nejbližší době VIZE 2014 představí nové webové stránky a ráda by oslovila i další osobnosti, které spolu s ní budou chtít dát České republice cíl a vizi, kterou si zaslouží.

Mgr. Aleš Hemer říká: „Dobře si uvědomujeme, že v současnosti je na české politické scéně přetlak různých politických stran a hnutí. Zároveň ale až 41% voličů nejde volit a dalších až 30% voličů migruje ve volbách od strany ke straně jen proto, že neví, koho volit. Věříme, že VIZE 2014 řadu z nich svým přístupem i svým vystupováním dokáže oslovit. Winston Churchill kdysi řekl, že drak vzlétne pouze proti větru. Stejně tak je to s vizemi - není jednoduché je prosadit, ale bez nich se žádná společnost nepohne kupředu. My v řadě případů půjdeme proti větru. Díky tomu mohou vzlétnout draci a současně se díky tomu mohou uskutečňovat vize, které společnost dokáží posunout dál."

Související

Karolína Peake /LIDEM/

Peake upadla v zapomnění, Paroubek skončil. Komu pomohl rozvod se stranou?

Praha – V české politice se nezřídka stává, že se významní politici rozejdou se svou domovskou stranou. Často mají tendence pak „přeběhnout“ k jinému subjektu, nebo si založit stranu novou. Kalousek nebo Zeman svůj rozchod se svoji domovskou stranou zvládli. Paroubka nebo Peake však další politická kariéra minula.

Více souvisejících

LIDEM Dagmar Navrátilová

Aktuálně se děje

před 44 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

před 2 hodinami

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

před 3 hodinami

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

George Washington při přeplutí Delaware

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

před 5 hodinami

Jak se USA brání volebním podvodům?

Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům

Americké úřady čelí před prezidentskými volbami pokusům o falšování volebních registrací, dezinformacím a četným žalobám. Úředníci nadále ujišťují o bezpečnosti a legitimnosti procesu. Mnoho států zavedlo předčasné hlasování a korespondenční volbu, aby zajistilo přístupnost voleb. Dělají to navzdory obavám z podvodů, které mezi voliče zasévá především dezinformační scéna – vedená kandidátem Donaldem Trumpem.

před 5 hodinami

Ilustrační foto

Volby prezidenta USA 2024: Vše, co potřebujete vědět

Američané se připravují na 60. prezidentské volby, ve kterých se rozhodne, kdo se stane 47. prezidentem Spojených stát. Tento úřad je často považován za nejmocnější pozici na světě. Zároveň bude zvolen 50. viceprezident. Britský server The Guardian připravil přehled toho, co potřebují zahraniční pozorovatelé voleb vědět.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Donald Trump

Trump zažaloval televizní stanici CBS

Republikánský kandidát a bývalý prezident USA Donald Trump podal žalobu proti televizní stanici CBS kvůli rozhovoru s jeho demokratickou rivalkou, viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Žaloba se týká rozhovoru odvysílaného v říjnu v pořadu 60 Minutes, který podle Trumpa „zavádějícím způsobem“ interpretoval Harrisové odpovědi.

před 9 hodinami

Íránské útočné drony Arash

WSJ: Írán podnikne mohutný a komplexní útok na Izrael

Navzdory varování Spojených států se Írán chystá k dalšímu útoku na Izrael. Americký deník The Wall Street Journal (WSJ) uvedl, že protiútok bude „mohutný a komplexní“, podle informací nejmenovaného egyptského představitele, který je obeznámen s íránskými záměry.  

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

včera

Max Verstappen deklasoval konkurenci v těžkých brazilských podmínkách

Náročné deštivé podmínky v São Paulu vytvořily dramatickou závodní podívanou. Max Verstappen zvítězil po fantastické jízdě z 17. pozice, když využil příležitostí, které mu počasí nabídlo. O další překvapení se postaral tým Alpine, který obsadil druhé a třetí místo.

Zdroj: Adam Skála

Další zprávy