Klaus kritizoval "naše soudruhy" ze Západu. Komárek v reakci použil Hitlera

Praha - Exprezident Václav Klaus vyvolal pozdvižení svým výrokem o ukrajinské krizi. Za tu podle něj mohou Spojené státy a Evropa. Poslanec ANO Martin Komárek ale uklidňuje, že slova bývalé hlavy státu už zdaleka nemají takovou váhu.

"Ano, změna geopolitické situace nastala. V tvých očích tu změnu geopolitické situace provedlo Rusko a Putin. To je zásadně dětinskej nesmyslnej názor. Tu změnu situace vyvolal evropský Západ a Spojené státy, které chtěly nesmyslným způsobem konfrontaci s Ruskem a které použily Ukrajinu jako nebohý, nešťastný, smutný nástroj, jak toho docílit," prohlásil Klaus na diskuzi Vysoké školy finanční a správní.

Ukrajinu, kde nyní probíhá rozsáhlá akce s nasazením armády namířená proti proruským separatistům, nerozeštval podle exprezidenta ruský prezident Putin, ale "naši soudruzi v západní Evropě a ve Spojených státech," zaútočil Klaus.

Zatímco mnohé tato slova zaskočila, poslanec hnutí ANO Martin Komárek se na Klausovu obhajobu Ruska dívá s nadhledem.

"Nebuďme smutní. V čele skoro všech kulturních národů se občas vyskytli potrhlí ješitové. Britský a francouzský premiér pomáhali Hitlerovi. Klaus je už jen bývalý prezident, Putin není Hitler a Klaus mu může pomáhat jen symbolicky," napsal na sociální síti v narážce na exprezidenta.

Ukrajina se podle Ruska dostala na pokraj občanské války poté, co prozatímní vláda nasadila armády na potlačení vzbouřenců na východě Ukrajiny. Tito vzbouřenci jsou podle vlády a západu organizováni ruskými tajnými službami.

Související

Více souvisejících

Martin Komárek Václav Klaus

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy