Kalousek se naštval kvůli Babišovi: Taky se tak stydíte jako já?

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pustil do premiéra Andreje Babiše (ANO). Nelíbí se mu, že na jedné straně odmítá návrhy přicházející z Evropské unie, na druhé straně ale bojuje za to, aby mu Brusel nebral žádné peníze.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

OVM: pozvání přijal bývalý ministr financí Miroslav Kalousek a současný ministr financí Andrej Babiš
doporučujeme

Chudší státy Evropské unie podle serveru ihned.cz požadují, aby nadále dostávaly co nejvíc evropských dotací. V úterý by se v Praze bude konat schůzka, na které se mají dle očekávání domluvit, že nepřipustí schválení takového evropského rozpočtu, který by peníze z evropských fondů pro méně rozvinuté země a regiony oproti nynějšímu návrhu dál seškrtal.

Summitu bude předsedat český premiér Andrej Babiš (ANO). Dostavit by se měli zástupci 17 států, například Slovenska, Polska, Španělska, Portugalska nebo  Estonska – tedy zemí. které mají jako výrazně nižší úroveň ekonomiky, než je průměr EU.

Zpráva pořádně vytočila šéfa poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska. Podle něj to Babiš přehání. „Babiš Evropě: 'My budeme proti všemu, co navrhnete, ale přesto nám (rozuměj mně) neberte vaše peníze.' Taky se tak stydíte jako já?“ kroutí hlavou Kalousek.

Andrej Babiš například před několika dny odmítl nový migrační plán pro celou Evropskou unii. Podle svých slov vůbec nechápe, proč se toto téma vrací na stůl. Migrační kvóty už odmítl i v minulosti.

Americký deník The New York Times před několika dny přinesl, článek, ve kterém připomíná, že společnosti Andreje Babiše, které premiér vložil do svěřenských fondů, jen loni pobraly nejméně 42 milionů dolarů (959 milionů Kč) na dotacích z EU.

List také zdůrazňuje, že Babiš čelí dvěma auditům kvůli střetu zájmů a že česká vláda v posledních letech prosadila pravidla, která usnadňují velkým společnostem získat více dotací.

Loading...
Vstupte do diskuze (29)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš by měl přemýšlet, proč vyvolává odpor, soudí Fiala. Kalousek si…

17.11.2019 21:59 Aktualizováno Situace, kdy premiér nemůže položit bez kontroverzí květiny ve státní svátek na Národní třídě, není…

Těm, kdo mají patent na rozum, zazvoňte klíči. V Národním muzeu se vedla…

17.11.2019 21:16 Aktualizováno Šéfové obou komor českého Parlamentu Jaroslav Kubera (ODS) a Radek Vondráček (ANO) dnes v Národním…

17. listopad vešel do dějin hned dvakrát. V Brně slaví politici i studenti

17.11.2019 18:16 Aktualizováno Kolem stovky lidí se dnes odpoledne sešlo v Brně u památníku tří odbojů, aby připomněli Den boje za…

17. listopad: Babišův projev zaujal ve světě. Češi mají dýchánek, píše…

17.11.2019 17:37 Zahraniční tiskové agentury věnují pozornost dnešním pražským oslavám 30. výročí sametové revoluce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama