Zase za to můžu já. Kalousek vtipkuje na účet roušek pro lidi starší 60 let

Vláda v tomto týdnu rozhodla o distribuci pěti roušek a jednoho respirátoru ze zásob státu lidem starším 60 let. Proč je neobdrží i mladší občané? Vysvětlení, které se objevilo na sociálních sítích, pobavilo i bývalého ministra financí Miroslava Kalouska.

Miroslav Kalousek
doporučujeme

Od začátku září platí v Česku povinnost chránit si ústa a nos při cestách hromadnou dopravou nebo návštěvách úřadů a zdravotnických a sociálních zařízení, od čtvrtka je kvůli zhoršené epidemické situaci povinné nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celé zemi.

V návaznosti na to rozhodla ve středu vláda o poskytnutí ochranných pomůcek starším lidem. Nárok na respirátor a pět roušek má každý občan starší 60 let i lidé, kteří oslaví 60. narozeniny letos. Proč byla zvolena právě taková věková hranice?

Po sociálních sítích začala kolovat fotografie s bývalým ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) a možným vysvětlením. „Na roušku od vlády bude nárok až od 60 let. Miroslavu Kalouskovi je totiž 59,“ píše se v doprovodném textu.

„Všem, kterým je těsně pod šedesát, se velmi omlouvám. Můžu za to zase já,“ omluvil se v žertu poslanec lidem na twitteru. Slovní spojení „za všechno může Kalousek“ se vžilo poté, co ho opakovaně použil premiér Andrej Babiš, který opozičního politika dlouhodobě obviňuje z toho, že ze všech ministrů financí zadlužil Česko nejvíce. Kalousek takovou kritiku odmítá.

Sám člen TOP 09 podpořil distribuci kvalitních roušek pro rizikové skupiny v rozhovoru pro Rádio Impuls, kde uvedl, že namísto pětitisícového příspěvku důchodcům by šlo o „výdaj, proti kterému bych neřekl ani slovo“.

Česká pošta začne balíčky ochranných pomůcek proti šíření koronaviru distribuovat seniorům v pondělí. Většinu ze zhruba tří milionů zásilek by pak měli poštovní doručovatelé donést lidem na adresu trvalého bydliště během tří dnů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozhodnuto: V Česku bude od pondělí znovu platit nouzový stav

30.09.2020 22:08 Aktualizováno V Česku začne od pondělí 5. října opět platit nouzový stav, má zabránit šíření epidemie koronaviru.…

Ministerstvo v návrhu rozpočtu zvýšilo výdaje zhruba polovině kapitol

30.09.2020 21:40 Ministerstvo financí (MF) v návrhu státního rozpočtu na příští rok, který zaslalo k projednání…

Ministerstvo připravilo rozpočet na příští rok. Počítá se schodkem přes…

30.09.2020 20:52 Aktualizováno Ministerstvo financí navrhuje pro příští rok schodek státního rozpočtu 320 miliard korun. Návrh…

Státní podpory firem s karanténami by měly pokračovat, zní ze sněmovny

30.09.2020 18:11 Sněmovna dnes vyzvala vládu, aby pokračovaly státní podpory pro firmy s karanténami zaměstnanců.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama