Přání smrti, vyhrožování násilím Zemanovi. Ovčáček se pořádně naštval, pak to začalo létat

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se pořádně naštval. Důvodem byl jeden konkrétní politický komentář k rozhodnutí hlavy státu v případě potřeby udělit abolici premiérovi Andreji Babišovi (ANO) v kauze Čapí hnízdo.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Prezidentské volby 2018: Miloš Zeman odvolil
doporučujeme

Prezident Miloš Zeman se nechal slyšet, že by zastavil případné stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v kauze dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, pokud by došlo k jeho obnovení. Využil by takzvané abolice, uvedl v rozhovoru pro televizi Barrandov.

Svými slovy Zeman vyvolal ostrou kritiku z řad opozice. Například europoslanec Stanislav Polčák (STAN), který na sociálních sítích uvedl: „Doufám, že nejvyšší státní zástupce rozhodne o zrušení usnesení městského státního zastupitelství až v samém závěru lhůty. Můžeme si jen přát, že souboj Zeman vs. Zeman do té doby rozhodne příroda...“

Jeho komentář pořádně naštval Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčáka, který si Polčákova slova vyložil tak, že přeje hlavě státu smrt. „‪Kam až může člověk klesnout v nelidskosti, nenávisti a zášti! A tohle má být “demokratická” opozice?“ podivuje se mluvčí.

„Přání smrti, vyhrožování násilím panu prezidentovi. “Demokraté” ve stylu patologické sedliny společnosti za druhé republiky.. Fakta jsou jasná. Opozice tlačí na nejvyššího státního zástupce, aby zrušil pravomocné rozhodnutí státních zástupců. Brutální útok na právní stát!‬“ prská Ovčáček.

Sám Polčák prý ale jeho rozčílení nerozumí, „Neměl jsem na mysli nic jiného než to, že se panu prezidentovi rozbřeskne, vzpomene si na svoje předvolební sliby a začne podle toho jednat. Z jeho vyjádření je jasné, že to nějaký čas bude trvat. Co jiného jste myslel, pane @PREZIDENTmluvci?“ rýpnul si europoslanec do hadního mluvčího na twitteru.

Loading...
Vstupte do diskuze (24)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Miloš Zeman? Tohle je ostuda naší země v demokratickém a svobodném světě,…

18.10.2019 08:47 Poslankyně ODS a někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová se naštvala kvůli…

Politici grilovali Českou televizi. Ta zareagovala

17.10.2019 20:24 Poslanci dnes večer pokračovali v debatě o starších výročních zprávách České televize (ČT). Výtky…

Vazby zpřetrhány. Praha ukončila sesterskou smlouvu s Pekingem

17.10.2019 17:53 Pražští zastupitelé dnes definitivně ukončili platnost sesterské smlouvy s čínským Pekingem. Na…

Pražské zastupitelstvo se pohádalo kvůli záchodům

17.10.2019 17:50 Zástupci pražské koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) na dnešním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama