Na MotoGP polovina lidí vůbec neplatí

Brno - Brněnské MotoGP je svátkem českých motoristů, který letos navštívil skoro čtvrt milionu fanoušků. Zároveň si ale pořadatelé před začátkem závodů stěžovali na finanční problémy. Teď už je jasno proč. Polovina návštěvníků totiž vůbec neplatí za lístky.

Ministr školství Marcel Chládek před časem pro ČT spočítal: "Nejlevnější vstupenka stojí 1 590 korun a nejdražší 12 000. Kdyby si každý návštěvník koupil i pouze tu nejlevnější vstupenku – a toto číslo vynásobíme 200 tisíci diváky, o nichž pořadatelé hovoří – akce by měla vydělat okolo 318 milionů korun."

Reagoval tak na stížnosti pořadatelů, kterým vadilo, že stát poskytl pouze 30 milionů místo 40 milionů na pořádání akce.

Server idnes.cz ale nyní vypátral, proč tomu tak je. Z více jak 240 tisíc návštěvníků platí jen menší část. "Letošní čísla ještě neznám, ale bývá to okolo 40 až 50 tisíc lidí," řekla ředitelka brněnského okruhu Ivana Ulmanová pro idnes.cz. Třídenní vstupenky se totiž započítávají třikrát a hlavně, přibližně polovina návštěvníků jsou hosté, kteří vůbec neplatí.

Ti se na okruh dostanou díky pozváním od sponzorů, pořadatelů či přímo závodních týmů. Tito lidé jsou sice zahrnuti do počtu návštěvníků, zároveň ale nezaplatí na vstupence ani korunu.

Není pak divu, že si pořadatelé stěžují na nedostatek peněz. Těsně před závody se do situace vložil jihomoravský hejtman Michal Hašel, který nechal radou schválit záměr stát se garantem akce.

Související

Policie ČR, ilustrační foto

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s kradenými elektrokoly za 140.000 korun, která zmizela v Praze. V tiskové zprávě to dnes uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Podle něj posádku tvořili dva cizinci, kteří tvrdili, že si kola pořídili v pražské zastavárně.

Více souvisejících

MotoGP Marcel Chládek Michal Hašek

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy