Kajínek prozradil pikantní detaily ze života ve vězení. Jak vypadají intimní chvíle trestanců?

Praha – Jiří Kajínek ve druhém díle kontroverzního dokumentárního seriálu Já, Kajínek televize Prima promluvil o podmínkách ve vězení i o tom, jak se mu podařilo utéct. Prozradil také některé intimní detaily ze živote českých vězňů.

Kajínek hned v úvodu zavzpomínal na to, kterými věznicemi prošel. Kromě Mírova a Pankráce si poseděl třeba v Hradci Králové, Na Pouchově, v Ruzyni, na Borech v Karviné i v Rýnovicích, odkud byl nakonec propuštěn. V řadě těchto zařízení přitom pobýval opakovaně.

Prozradil také, že ředitel mírovské věznice Milan Kohoutek mu hned při příjezdu řekl, že si o Kajínkovi myslí, že je nevinný. A vzápětí dodal, že o to víc si ho bude hlídat, protože má mnohem větší motivaci k útěku. Sám Kohoutek už ale tato slova potvrdit nebo vyvrátit nemůže, v prosinci 2004 vypadl z okna své kanceláře - podle policie spáchal sebevraždu. „Ještě než jsem utekl z vězení, tak jsem byl ten nejhlídanější vězeň v republice. Všichni vězni byli na vycházce, volně se pohybovali. Jen já chodil se svázanýma rukama a nohama,“ postěžoval si Kajínek.

Přísnější v jeho případě prý byly i prohlídky cely. Celou dobu prý u sebe neměl ni fotografie svých blízkých, aby mu je dozorci nebrali a nesmáli se jim. Dostával také celou řadu dopisů, na které se snažil do 14 dnů odpovědět. Když tak učinil, roztrhal je a spláchl do záchoda. Toto opatření dělal od doby, kdy jeden takový dopis hodil roztrhaný do koše a ten se přesto později objevil slepený v médiích.

„Chodily mi fotografie žen, které byly oblečené i neoblečené. Jsem heterosexuální muž, pro něhož není popudlivé, když mu žena pošle nahou fotku. Nevidím na tom nic špatného,“ vysvětloval Kajínek. Ve vězení podle něj běžně vznikaly homoseuxální vztahy. „Dělaly se tam i svatby. Proti homosexuálům nemám nic a proti heterosexuálům, kteří se homosexuálně chovají, nemám taky nic. Ale nemusím se na to dívat, nemusím to čuchat,“ přiznal.

Jednou prý přímo v akci ve své cele přistihl svého spoluvězně s jiným mužem. Následně se pohádali a Kajínek je podle svých slov zbil tak, že oba skončili na jednotce intenzivní léče. „Krev byla všude, i na stropě,“ řekl. „Jediné, co jsem chtěl, ať to dělají někde, kde nejsem já. Bachaři se homosexuálním chováním vězňů baví. Dokonce jsem viděl bachaře, který dával vězňům drogy, aby je mohl š*kat sám,“ komentoval bývalý vězeň život za mřížemi. On sám byl prý celých 23 let odkázán na masturbaci, protože na rozdíl od ostatních nikdy nedostal povolení přijmout pětihodinovou nestandardní návštěvu, při které mohlo docházet k intimnímu styku. 

Mluvil také o cestách, jak se do věznic dostávají mobilní telefony a drogy. Drtivá většina drog i mobilů podle něj pochází od Vězeňské služby. Kajínek prý na vlastní oči viděl, jak bachaři házejí balíky přes zeď na místa, kam vězni nemůžou, a odkud si je pak zase vyzvedávali a dál distribuovali mezi vězně.

Do detailů také popisoval, jak probíhal jeho slavný útěk z Mírova. Do věznice si prý nechal přinést pilku, kterou přepiloval mříže. K útěku si pak od vězňů, kteří pracovali na výrobně žaluzií, kupoval provázek. Vše prý shromažďoval asi půl roku, pilku schovával v kovové skříni, kde ji nebylo možné odhalit, provázky si zašíval do matrace, kterou mu jako jednu z mála věcí v cele dozorci pravidelně neměnili. 

Utéct s ním měl ještě jeden vězeň – Martin Vlasák. Ten byl prý ale zbabělý a měl strach, že se ručně vyrobené lano utrhne. Takže nakonec zůstal v cele. Na útěk měl 20 Kajínek vteřin – stihnout se to prý dalo, ale on se zdržel úpravou lana, takže se vrátil bachař z pochůzky a viděl ho. Pak po něm začal střílet. „Já byl rozhodnutej, že tam radši umřu, než abych tam zůstal,“ vzpomíná.

Když se dostal za zeď věznice, měl na jednom místě připravenou zbraň, kterou prý mohl dozorce zastřelit, ale neudělal to. Na silnici pak na něj čekalo auto, které jej odvezlo do Prahy. Když tedy v televizi ukazovaly záběry, jak jej psovodi hledají v okolí věznice, Kajínek už vše sledoval právě z hlavního města.

Související

Prezident Miloš Zeman

Zeman jmenoval 35 nových soudců, obhajoval milost pro Kajínka

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval 35 nových soudců. Popřál jim, aby nepodléhali mediálním a jiným tlakům a řídili se vlastními názory. Vysvětloval jim také, jak se rozhoduje při udílení milostí. Hájil své rozhodnutí omilostnit odsouzeného vraha Jiřího Kajínka a uvedl, že milost by nikdy nedal tunelářům.

Více souvisejících

Jiří Kajínek Kauza: Kájínek Rýnovická věznice Věznice

Aktuálně se děje

před 15 minutami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 37 minutami

před 46 minutami

před 2 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Obrana proti balistickým střelám je extrémně obtížná. Rusko se snaží Západ zastrašit, říká Drmola

Rusko zřejmě vypálilo proti ukrajinskému Dnipru balistickou střelu. Bezpečnostní expert Jakub Drmola z brněnské Masarykovy univerzity upřesnil, že není úplně jisté, zda šlo o střelu mezikontinentální. Raketa středního doletu ale dokáže napáchat obrovské škody – vzhledem k návratové rychlosti hlavic je obrana proti nim extrémně náročná. Velkou roli navíc hraje fakt, že nikdo neví, co hlavice dané rakety nese.

včera

včera

Lidé na Ukrajině prchají před válkou

Mír, ale za jakou cenu? Ukrajinci, kteří utekli ze země, promluvili

Více než 3 000 ukrajinských uprchlíků našlo nový domov v hrabství Essex díky vládnímu programu Homes for Ukraine, který poskytuje možnost ubytování u místních hostitelů. Navzdory příslibům nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa ukončit válku však mnozí Ukrajinci odmítají mír na úkor ztráty území.

včera

COP29

Klimatická dohoda padla. Summit COP29 přinesl jen zklamání a hořkou pachuť

Předposlední den klimatického summitu COP29 v Ázerbájdžánu přinesl výrazné zklamání. Dlouho očekávaný návrh dohody, který měl stanovit konkrétní cíle pro financování klimatických opatření v rozvojových zemích, byl široce kritizován za svou nejasnost. Místo konkrétních čísel obsahoval návrh pouze symbol „X“, což vyvolalo obavy a rozhořčení mezi bohatými i chudšími státy.

včera

Itálie, ilustrační foto

Vadí vám Trump? Prodáme vám dům za dolar, vyzývá italská vesnice Američany

V reakci na výsledek prezidentských voleb v USA se italská vesnice Ollolai na Sardinii rozhodla nabídnout Američanům šanci začít nový život v Evropě. Tento krok je součástí dlouhodobého úsilí vesnice o revitalizaci po desetiletích depopulace, kdy se vesnice potýká s úbytkem obyvatel. Ollolai se rozhodla nabídnout zchátralé domy za cenu jednoho eura (asi 25 korun), aby přilákala nováčky, kteří by pomohli obnovit její úpadek.

včera

včera

včera

Tedros Adhanom Ghebreyesus

Generální ředitel WHO skončil v nemocnici

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus byl propuštěn z nemocnice Samaritano Barra da Tijuca v Rio de Janeiru, kde strávil noc pod lékařským dohledem.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

ICC vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy