Karel Šíp zesměšnil premiéra Nečase v ČT

Praha – Premiér Petr Nečas /ODS/ nemá na růžích ustláno, schytává kritiky ze všech stran. Včera schytal políček i od uznávaného populárního komika Karla Šípa, moderátora pořadu Všechnopárty vysílaného v České Televizi.

Prvním hostem pátečního dílu pořadu Všechnopárty byl předseda Akademie věd prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c., kterého se Karel Šíp ptal svým vtipným způsobem na mnoho témat, mezi nimiž zazněla také otázka na rozpočet provozu vědeckého výzkumu v České republice.

Šíp poukázal na situaci ve vědě vtipným způsobem, když přirovnal české vědecké bádání k cimrmanovskému způsobu, tedy, že je nutné aby se něco vymyslelo, mnohokrát projít slepou uličkou. Vláda Petra Nečase toto zřejmě nevidí, protože považuje dle Šípa peníze pro vědu za zbytečnou položku, když dokáže z roku na rok seškrtat téměř 300 milionů korun.„Vláda všude škrtá a chtěla seškrtat i rozpočet Akademii věd. V této souvislosti jsem si vzpomněl na Cimrmana, který byl považován za pionýra slepých uliček ve vědě, aby mohl říct, tudy ne, přátelé. A tato cesta o hledání slepé uličky stojí nějaké peníze. A vládě se to zdá asi jako mrhání peněz", říká Karel Šíp.

„Věda je spleť uliček a některé jsou slepé. Něco vymyslet nejde najednou, musí se to vyzkoušet, tohle jde a toto zase ne. To je ale režie, bez toho to nejde", odpověděl  prof. Ing. Jiří Drahoš (s dovolením bez zbytku titulů).

„A uvědomuje si to také vláda? I ta současná"? Ptá se Šíp. „Někdy ano, dost často ne. Jednal jsem s panem premiérem. Já na své úrovni jednám jedině s premiérem a nebo ministrem financí. A v tuhle chvíli jsem jednal s premiérem, vyšší bere...", odpovídá profesor.

A v tuto chvíli moderátor vyslovil větu, která shrnuje názor většiny národa, co si o vládě lidé myslí, kdo ji vlastně řídí. „No v týhle vládě nevím, nevím...", řekl Karel Šíp (myslel: zda je dobré jít za premiérem, zda je to ten správný člověk – pozn. redaktora).

Související

Karel Šíp vydal novou knihu Krotitel splašených myšlenek.

Karel Šíp vydal novou knihu Krotitel splašených myšlenek

Nová kniha Karla Šípa „Krotitel splašených myšlenek“ příznivce humoru populárního baviče, scénáristy, textaře a baskytaristy stoprocentně nezklame. I když nejde o autobiografii, tak trochu z ní v knize najdete. Karel Šíp se vydává do pestrého světa vlastních zážitků a přináší čtenářům nejen své nejlepší monology a dialogy, ale také perličky se zákulisí a vzpomínky na herecké kolegy. I když nejde o žádnou televizní show, ale „jen“ o písmenka na papíře, zaručeně se pobavíte. Protože se svébytným vyprávěním Karla Šípa to ani jinak nelze.

Více souvisejících

Karel Šíp Petr Nečas

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

Petr David Josek s vítěznou fotografií roku 2024 v soutěži Czech Press Photo. Prohlédněte si galerii

Czech Press Photo 2024 vyhrál Petr David Josek z AP. Michal Zelinka z INCORP images získal ocenění druhý rok po sobě + VIDEO

Fotograf Petr David Josek z agentury AP si odnáší hlavní cenu Czech Press Photo 2024. Jeho vítězný snímek zachycuje dramatický okamžik překážkového běhu na olympiádě, který dokonale vystihuje napětí a odhodlání sportovců. Již druhý rok po sobě zvítězil v juniorské kategorii také fotograf fotografické agentury INCORP images.

včera

Grónsko

Může Trump skutečně získat Grónsko? USA už to jednou zkusily, tentokrát mohou uspět

Myšlenka, že by Donald Trump mohl koupit Grónsko, může znít absurdně, ale technicky to není zcela nemožné. Pokud by Spojené státy skutečně usilovaly o získání kontroly nad největším ostrovem na světě, nabízí se několik možností, jak by tento proces mohl proběhnout. Nicméně každý z těchto scénářů čelí zásadním právním, politickým a etickým výzvám, uvedl server Politico.

Aktualizováno včera

včera

včera

Ilustrační foto

Noční můra úřadů: Proč je evakuace Los Angeles nadlidský úkol?

Los Angeles čelí jednomu z nejničivějších požárů ve své historii. Počet evakuovaných obyvatel přesáhl 130 000, přičemž pět lidí přišlo o život. Kromě zničených domovů a spálené krajiny přináší požáry další příběh – příběh evakuace provázené chaosem, dopravními zácpami a zoufalými rozhodnutími.

včera

Ilustrační foto

Nebezpečný čínský virus už řeší i české úřady. Vydaly první doporučení

Lidský metapneumovirus (HMPV) je virové onemocnění respiračního traktu, které se obvykle projevuje příznaky podobnými běžnému nachlazení. Objeven byl v roce 2001 v Nizozemí, ale retrospektivní analýzy naznačují jeho přítomnost v lidské populaci již od roku 1958. V posledních týdnech je aktivní především v Číně, ale i český Státní zdravotní ústav zveřejnil podstatné informace o této nemoci.

včera

včera

včera

Alexander De Croo

Belgického premiéra De Crooa se pokusili otrávit

V listopadu loňského roku obdržela kancelář belgického premiéra Alexandra De Crooa dopis obsahující bílý prášek, který byl nyní identifikován jako strychnin – silný jed, který může být smrtelný. Incident vedl k hospitalizaci jednoho z premiérových poradců, který přišel s látkou do styku.

včera

Dmitrij Peskov

Trumpovy nároky na Grónsko pobouřily svět. Exministr před Trumpem couvá, Rusko zavírá oči

Plán prezidenta USA Donalda Trumpa na potenciální získání Grónska, autonomního území Dánska, vyvolal vlnu reakcí na mezinárodní scéně. Trump naznačil, že by Spojené státy mohly využít ekonomický nebo vojenský nátlak k zajištění kontroly nad touto strategickou arktickou oblastí. Jeho výroky však vyvolaly ostré odsouzení ze strany evropských lídrů i znepokojení Kremlu, který označil situaci za "dramatickou".

včera

včera

Dron Šáhid-136 ve službách agresora - Ruské armády.

Konflikt na Ukrajině ukazuje, jak moc se změnila válka. Prim už nehrají tanky ani pěchota

V roce 2024 Rusko nasadilo na Ukrajině více než 8 000 dronů Šáhid-136, které vyvinul jeho dlouholetý spojenec Írán. Tento bezprecedentní rozsah využití bezpilotních letounů (UAV) zdůrazňuje měnící se povahu moderního válečnictví, kde se drony stávají klíčovým prvkem jak ofenzivních, tak defenzivních operací. Drony Šáhid-136, známé také jako „Witness“ nebo v ruštině „Geran-2“, se ukázaly být zvláště obtížní soupeři pro Ukrajinu a další země, které se staly cílem těchto útoků, včetně konfliktů s Hútíji v Jemenu. 

včera

včera

včera

Donald Trump

Trumpova touha po Grónsku dokazuje, že se v otázce počasí spletl

Zatímco prohlášení bývalého prezidenta Donalda Trumpa o koupi Grónska mohlo působit jako absurdní návrat do dob koloniální expanze, bližší pohled odhaluje, že jde spíše o reakci na rychle se měnící svět formovaný klimatickou změnou. Tání ledovců v Arktidě a strategické soupeření mezi USA, Ruskem a Čínou ukazují, že Grónsko hraje v tomto globálním zápase klíčovou roli. Uvedl to server Politico.

včera

Rusko, ilustrační foto

Ruské elity promluvily: Jsme zklamaní. Čekali jsme konec v roce 2024

Rok 2024 měl být podle mnohých ruských elit rokem ukončení války na Ukrajině. Místo toho však konflikt trvá dál a únavu střídá frustrace z ekonomických potíží a pokračujících sankcí. Informace od zdrojů blízkých Kremlu ukazují, že rozčarování se šíří jak mezi vládními představiteli, tak mezi byznysovými kruhy. 

včera

včera

8. ledna 2025 22:03

Britská monarchie řeší nepříjemnost. Prince Andrewa nahlásili policistům

Pověst britské královské rodiny je opět ohrožena kvůli minulosti prince Andrewa. Mladšího bratra krále Karla III. nahlásila antimonarchistická skupina Republic policii. Její představitelé nařkli Andrewa z toho, že použil falešné jméno při registraci svých podnikatelských aktivit. Upozornila na to BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy