V některých krajích byly v neděli a v noci na dnešek sněhové přeháňky, řidiči by měli jezdit opatrně. Místy leží rozbředlý sníh nebo je snížená viditelnost, solené silnice jsou mokré a může na nich být námraza.
V některých částech jižních Čech je kvůli sněžení snížená viditelnost
V některých částech Jihočeského kraje sněží a na silnicích je tak snížená viditelnost. Silničáři vyjížděli už v noci, hlavně na Jindřichohradecku, Prachaticku a Táborsku. Teď sněží hlavně na Českobudějovicku. ČTK to dnes před 9:00 řekl dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Tomáš Musil.
"Všechny úseky jsou sjízdné. Řešilo se to od tří hodin ráno, hlavně Tábor, Prachatice a Jindřichův Hradec, kde ty sněhové přeháňky a námraza začaly dřív," řekl dispečer. V noci nasadili silničáři 40 sypačů. Na Českobudějovicku vyjeli silničáři ráno, když začalo sněžit. "Chce to větší opatrnost, je snížená viditelnost, sjízdnost se tím pádem zhoršila," řekl Musil.
V Olomouckém kraji leží na některých vedlejších cestách rozbředlý sníh
Se zvýšenou opatrností musejí dnes řidiči v Olomouckém kraji jezdit na vedlejších silnicích v některých okresech, kde leží po nedělním sněžení stále rozbředlý sníh. Opatrnost je na místě například na Prostějovsku či Šumpersku. Na severu kraje stále padá déšť se sněhem a viditelnost místy komplikuje mlha, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.
Hlavní tahy na Šumpersku jsou podle ŘSD mokré po chemickém ošetření, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Pozor by měli dávat řidiči i v okolí středisek v Koutech a na sedle, kde kvůli zasněžování sjezdovek může sníh padat až na hlavní tahy. Na silnicích druhé a třetí třídy leží zbytky rozbředlého sněhu, na vozovkách udržovaných intertním posypem je sněhový poprašek, uvedli správci silnic. Naopak na Jesenicku je podle ŘSD situace na silnicích klidná, silnice jsou holé a suché, pouze v oblasti Rejvízu na nich leží zbytky ujetého sněhu s posypem.
Sněžilo také na Prostějovsku, tam podle silničářů pokrývá rozbředlý sníh silnice nižších tříd, opatrnost je tak nutná. Trasy ošetřované drtí pokrývá tenká sněhový vrstva krytá posypem. Na Přerovsku i Olomoucku jsou vozovky většinou už holé, i tak je opatrnost na místě.
Silnice v Ústeckém kraji jsou s opatrností sjízdné, místy leží zbytky sněhu
Silnice v Ústeckém kraji jsou po chemickém ošetření sjízdné se zvýšenou opatrností. Na některých komunikacích mohou ležet zbytky rozbředlého sněhu. ČTK to dnes řekli dispečeři ze Správy a údržby silnic Ústeckého kraje.
Z dopravních informací je patrné, že zbytky sněhu leží například na Chomutovsku a Děčínsku. Ve vyšších polohách hrozí námraza. Motoristé by měli jezdit opatrně při snížené viditelnosti kvůli srážkám.
Silnice na jižní Moravě jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, v neděli sněžilo
Silnice na jižní Moravě jsou po nedělním sněžení sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Většina úseků je mokrá po chemickém ošetření, teploty se pohybují těsně pod nulou. Vyšší míru opatrnosti doporučují krajští silničáři také na dálnicích D1 a D2.
Do ulic Brna vyjelo nad ránem všech 21 posypových vozů. "Během tohoto výjezdu bylo chemicky ošetřeno 611 kilometrů vozovek, přičemž bylo spotřebováno 102 tun posypové soli," uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Jan Klištinec. Výjezd skončil před 6:00.
Silnice na Vsetínsku mohou dnes ráno místy namrzat, sjízdné jsou s opatrností
Silnice na Vsetínsku mohou dnes ráno místy namrzat, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Většina z nich je po chemickém ošetření mokrá, stejně jako ostatní vozovky ve Zlínském kraji. Také při jízdě po nich by měli řidiči dbát opatrnosti, počítat musejí i se sněhovými přeháňkami. Vyplývá to z údajů zveřejněných dnes ráno Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD).
Pro těžká nákladní vozidla je od čtvrtka 6. ledna kvůli ledovce na vozovce uzavřeno 20 kilometrů silnice I/56 mezi Horní Bečvou na Vsetínsku a Ostravicí na Frýdecko-Místecku. Omezení platí pro auta s váhou přesahující 12 tun.
Silnice na Vysočině jsou po sněhových přeháňkách mokré nebo s ujetým sněhem
Na Vysočině byly v noci na dnešek sněhové přeháňky, řidiči by měli jezdit opatrně. Solené silnice jsou mokré, místy na nich může být rozbředlý sníh, na zbývajících vozovkách je ujetá sněhová vrstva posypaná drtí. ČTK to řekl dispečer krajské správy a údržby Roman Hubený. Teplota se k ránu pohybovala kolem nuly.
V noci jezdilo okolo 70 sypačů. Potíže v dopravě silničáři neměli hlášené.
V Libereckém kraji v noci připadlo několik centimetrů sněhu
V Libereckém kraji v noci připadlo několik centimetrů sněhu. Rozbředlý sníh nebo jeho zbytky jsou i na hlavních silnicích tazích, zejména v horách. Podle předpovědi by občas sněžit mělo i přes den. Vyplývá to z údajů na webech silničářů a meteorologů.
Teplota se drží v kraji kolem nuly, nejvydatněji v noci sněžilo v Jizerských horách, kde připadlo i přes pět centimetrů sněhu. Na silnicích nižších tříd v Jizerských horách a západní části Krkonoš je vrstva nového sněhu, v dalších částech kraje je na hlavních i vedlejších silnicích rozbředlý sníh nebo jeho zbytky.
Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost i pro jízdu po čtyřproudé silnici 35 z Liberce na Turnov, jejíž povrch je po chemickém ošetření převážně mokrý. Místy může být vozovka namrzlá, varování silničářů platí zejména pro úsek u Rádelského Mlýna.
Související
Předpověď počasí pro vodáky. Medard pomohl, brzy se však oteplí
Počasí: Do Česka se příští týden vrátí tropické teploty
Aktuálně se děje
včera
Epsteinova oběť ve výpovědi zmínila Andrewa. Dostal ji do královského paláce
včera
Prodejny Penny ve čtvrtek zavřou dříve. Má to zajímavý důvod
včera
Norská princezna se zřejmě nevyhne transplantaci, naznačil to manžel
včera
ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura
včera
Mírová dohoda mezi USA a Íránem nikdy nebyla tak blízko, tvrdí Šaríf
včera
Stovkám tisíc řidičáků letos vyprší platnost. Výměna je oproti minulosti jednodušší
včera
Moravec trvá na neplatnosti doložky. ČT tvrdí, že uplatňuje sankce
včera
Britové při Trooping the Colour oslavili narozeniny krále. Letos mu bude 78 let
včera
Pavel toho vyjedná více než vy, udeřil Rakušan v diskuzi s Macinkou
včera
Policie obvinila strojvedoucího, který řídil opilý. Nadýchal přes dvě promile
včera
Čech už má výhru v Eurojackpotu na svém kontě. Daň putuje do státní kasy
včera
Trumpa k odvolání útoků na Írán přesvědčili lídři zemí Perského zálivu
včera
Předpověď počasí pro vodáky. Medard pomohl, brzy se však oteplí
včera
Zemřela česká trenérská fotbalová legenda Petr Uličný
včera
Pohřeb Zdeny Mašínové proběhne příští týden v Olomouci
včera
Dohoda by otevřela Hormuzský průliv, přiznal Teherán. Rozhodnutí ale nepadlo
včera
Vražda v Praze. Případ se stal na Chodově, policisté zadrželi muže
včera
Počasí: Do Česka se příští týden vrátí tropické teploty
12. června 2026 21:08
Německo musí být do roku 2029 v bojové pohotovosti, hrozí válka s Ruskem, varoval tamní generál
12. června 2026 19:52
Státy NATO zvažují zásadní změnu. Chtějí udělit nejvyššímu veliteli pravomoc sestřelovat drony
Členské státy Severoatlantické aliance usilují o to, aby měl nejvyšší vojenský velitel NATO v Evropě větší pravomoci při sestřelování cizích bezpilotních letounů. Nový návrh by měl být schválen do nadcházejícího červencového summitu lídrů v Ankaře. Podle informací od aliančních diplomatů a představitelů by tak americký generál Alexus Grynkewich získal podstatně větší flexibilitu při operativním přesouvání prostředků protivzdušné obrany a určování stupňů bojové pohotovosti bez nutnosti zdlouhavého schvalování.
Zdroj: Libor Novák