Pražský inovační institut povede Bohumil Kartous

Ředitelem Pražského inovačního institutu, který zřídilo hlavní město, se stal Bohumil Kartous. Organizace se pod jeho vedením zaměří na podporu projektů z oblasti vzdělávání, urbanistiky, sociálního podnikání a životního prostředí, čímž bude podporovat větší diverzitu byznysu v Praze. Novinářům to dnes řekl radní Vít Šimral (Piráti).

Bohumil Kartous
doporučujeme

"Za mě bude důležité mít schopnost vyhledávat příslušné zdroje financování. Podle nich a podle toho, jakým způsobem budou nastaveny jejich cíle, a definováním společného záměru se potom budou odehrávat konkrétní kroky v projektech Pražského inovačního institutu," řekl ČTK Kartous.

Financování institutu bude zajištěno z evropského operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, z rozpočtu magistrátu hlavního města a podílet by se měl i neveřejný sektor, uvedl Šimral s tím, že se v této věci už jedná.

Institut bude podle Kartouse vyhledávat konkrétní "životaschopné" inovace, podporovat je a know-how předávat dál. Příkladem takových inovací ve vzdělávání jsou podle něj například experimentální vzdělávací program ALT na Gymnáziu Na Zatlance nebo propojování formálního s neformálním vzděláváním na Smíchovské střední průmyslové škole či zapojování studentů do aktivit školy. V klimazávazku se budou podporovat například také výstavby vertikálních zahrad a zelených střech či instalace rekuperačních jednotek ve školách, které budou zajišťovat řízené větrání.

Podle schválené zřizovací listiny ústavu se institut zaměří také na poradenství, zpracování studií a posudků, pořádání školení a workshopů a podobně.

Nový ředitel byl vybrán ve výběrovém řízení, kterého se zúčastnilo 12 kandidátů, doplnil radní.

Kartous (1977) je absolventem Pedagogické fakulty a Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně a doktorského studijního programu mediální vědy a komunikace na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Dříve působil ve společnosti Scio jako PR manažer a mluvčí a vedoucí komunikace a analýzy ve společnosti EDUin. Je autorem knihy No Future: Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality? a publikace Skandinávské zkušenosti s inkluzivním vzděláváním.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od zrušení superhrubé mzdy si lidé slibují příliš. Daně se snížit nemusí

05.08.2020 15:58 Momentálně se vedou diskuze o takzvané superhrubé mzdě, což je hrubá mzda doplněná o odvody na…

Občanské průkazy se dočkají změn. Některé údaje přibudou, jiné zmizí

03.08.2020 22:05 Aktualizováno Občanské průkazy mohou počítat s novou podobou, kdy budou mimo jiné obsahovat také biometrické…

Žalobci spustili nový web, pro uživatele má být přehlednější

03.08.2020 12:06 Soustava státního zastupitelství má nový webový portál Verejnazaloba.cz, pro uživatele má být…

eGovernment se rozšíří. První bankovní identita má fungovat od 1. ledna

22.07.2020 16:44 Lidé by mohli využívat bankovní identitu k přihlášení na Portál občana, který občanům umožňuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama