Praha - Zatímco v roce 2014 bylo 31. prosince v Česku požárů jen 71, na silvestra 2015 jich zaznamenali 121. A stejný počet jich byl i v prvních šesti hodinách prvního dne nového roku. Záchranáři také mluví o vysokém počtu různých úrazů.
Za vznikem požárů stála neopatrnost či nedbalost lidí a nesprávné zacházení se zábavní pyrotechnikou. Třeba ve čtvrtek ráno chytil byt v Rokycanech od svíčky z vánoční výzdoby a večer zase zapálil střechu panelového domu v Semilech zřejmě takzvaný balonek štěstí.
Řadu požárů a zranění měla na svědomí pyrotechnika, respektive neopatrné zacházení s petardami a raketami. Zdravotníci museli ošetřovat lidi s popáleninami a utrhanými prsty a hasiči vyjížděli k hořícím stromům a keřům nebo popelnicím. V Karlových Varech ale petarda také způsobila poplach v bance. Rozbila totiž okno banky, požár však nezpůsobila.
Psali jsme: Tragický silvestr na Liberecku: Mrtvola v potoce, požár paneláku, mladík přišel o prstyPožáry a zranění mnohdy jako obvykle souvisely s pitím. V rukou záchranářů skončilo několik lidí s otravou alkoholem, ve Zlíně museli být hospitalizování dokonce dva opilí chlapci ve věku 15 až 16 let. Lidé však v opilosti nezvládali ani emoce. Policisté řešili mnoho potyček, často v rodinném kruhu. Na Náchodsku dva muži napadli vlastní matku a její přítelkyni a ve Zlínském kraji čelili dvakrát napadení sami záchranáři.
Na Olomoucku zase zdravotníci ošetřovali mladíka (22) s vážným bodným zraněním. Jak ale zjistili, mladík si do hrudníku bodl nůž sám, a to nešťastnou náhodou při předvádění kouzelnického triku. Mladý muž bodnutí přežil.
Související
Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
Silvestr , Požáry , pyrotechnika
Aktuálně se děje
před 49 minutami
Rok nestability. Voliči ANO, SPD a Motoristů se dočkají nepříjemného vystřízlivění
před 1 hodinou
Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina
před 2 hodinami
Spanilá jízda skončila v příkopu. Opilý muž ukradl autobus, policie už ho obvinila
před 3 hodinami
Izrael stanovil nová pravidla pro humanitární organizace. Některé skončí
před 4 hodinami
Počasí aktuálně: Meteorologové upřesnili varování kvůli sněhu a větru
před 5 hodinami
Prokletí Kennedyových trvá. Vnučka prezidenta podlehla vážné nemoci
před 6 hodinami
Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu
před 7 hodinami
Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví
před 7 hodinami
Ukrajina neztrácí ani den. Diplomatická jednání budou pokračovat i v novém roce
před 8 hodinami
Nestandardní krok, říká Babiš o fondu. Převádí do něj pouze Agrofert
před 10 hodinami
Předpověď počasí do víkendu. Připravte se na sníh i silný vítr
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
včera
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
včera
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
včera
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
Americký prezident Donald Trump opět upozornil íránský režim, aby se nepokoušel o další vývoj jaderných zbraní. Washington je podle Trumpa připraven na další úder proti íránským jaderným zařízením.
Zdroj: Lucie Podzimková