České Budějovice - Opravdu smutně skončil sen 24letého Karla Radoucha na Českobudějovicku. V malé vesničce Dasný stavěl pro sebe a svou přítelkyni rodinný domek a po šesti letech práce měl téměř dostaveno. Ráno ale našel svůj dům v plamenech, oheň ho téměř celý zničil.
Mladík měl jediný sen - postavit rodinný dům na samotě u lesa. Spolu s otcem ho v malé vesnici Dasný u Českých Budějovic stavěl dlouhých šest let. Žádnou firmu ani další dělníky si nenajali. "Všechno jsme to dělali svépomocí, takže dvakrát tak dlouho než normálně," popsal Karel Radouch.
Ráno se ale jeho vidina na společné bydlení s přítelkyní rozplynula. Ještě večer 24letý Karel na stavbě pracoval, pak odjel za partnerkou. Před osmou hodinou ranní mu otec volal, že dojel před dům a našel ho v plamenech.
Požár domku Požár domku
Přivolaní hasiči museli pracovat rychle, aby oheň nepřeskočil na nedaleký les. Požár sice uhasili, vysněný domek už byl ale zničen. "Když jsme přijeli na místo, byl už dům zasažen v plném rozsahu," uvedl velitel zásahu Jindřich Kratochvíl. Požár podle vyšetřovatelů vznikl kvůli závadě na elektroinstalaci, zřejmě od zkratu bojleru.
Karel se ale nevzdává a stále věří, že se mu podaří jeho sen uskutečnit. Co nejdříve prý začne s opravou domu a pořád se do něj plánuje i s přítelkyní nastěhovat.
Související
Drama v Liberci. Sedm zraněných při požáru domu, zachraňovali je hasiči
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
Aktuálně se děje
před 15 minutami
Babiš odhalil, že mu volal americký prezident Trump
před 1 hodinou
Počasí jako v létě. Na Islandu zažili velmi neobvyklé Vánoce
před 1 hodinou
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
před 2 hodinami
Slovensko poprvé reagovalo na ruský zásah lodi v přístavu na Ukrajině
před 3 hodinami
Zeman se opřel do Fialy, jeho vlády i prezidenta. Pavla ale zároveň i ocenil
před 4 hodinami
Vražda na Štědrý den. Muž ve Vratimově připravil o život známého
před 5 hodinami
Pohonné hmoty jsou nejlevnější za čtyři roky. A může být ještě lépe
před 6 hodinami
Odveta za vraždění křesťanů. Trump nařídil útok proti teroristům v Nigérii
před 7 hodinami
Praha hlásí velké problémy v železniční dopravě. Vlaky nabírají zpoždění
před 7 hodinami
Rusové při útoku na Oděsu poškodili loď pod vlajkou Slovenska
před 8 hodinami
Ukrajina jedná neustále. Zelenského čeká další setkání s Trumpem
před 9 hodinami
Dívka z Olomoucka zastřelila matku. Hrozí jí až výjimečný trest
před 10 hodinami
Počasí přinese o víkendu silné noční mrazy, během dne se oteplí
včera
Lidé si přejí, aby původce zla zemřel, vzkázal Zelenskyj ve vánočním projevu Putinovi
včera
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
včera
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
včera
Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem
včera
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
včera
Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
včera
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
Zpráva jak z čistého nebe přišla jen den před Štědrým dnem z norského biatlonového týmu. V pouhých 27 letech totiž zemřel talentovaný biatlonový závodník Sivert Bakken a to navzdory tomu, že ještě v neděli závodil v rámci Světového poháru ve francouzském Annecy. Biatlonista, jenž v roce 2022 získal malý křišťálový glóbus, byl nalezen mrtvý v hotel v Itálii, kde byl s týmem na reprezentačním tréninkovém kempu.
Zdroj: David Holub