Chomutov - V Blatně na Chomutovsku zasahují hasiči u nahlášeného požáru penzionu, informuje server požáry.cz. Na místo vyrazilo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Příčinu požáru zjišťují na místě vyšetřovatelé.
Hasiči dostali hlášení o ohni ve 3:10 hodin. "Požárem bylo zasaženo třetí nadzemní poschodí a střecha. Doprava na silnici byla po dobu zásahu přerušena. Hasiči nasadili čtyři vodní proudy a z areálu vynesli cenné věci," řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.
Z penzionu evakuovali 43 lidí, kteří odjeli svými vozy. Hasiči dostali oheň pod kontrolu po necelé hodině. "Příčina požáru není zatím známá stejně jako výše škody," doplnil Marvan. Podle prvotních odhadů ale oheň způsobil škody v řádu milionů korun.
Blatno leží asi sedm kilometrů od Chomutova na okraji přírodního parku Bezručovo údolí.
Související
Rozsáhlý požár v Brně. Hoří sklad výrobků z plastu, lidé nemají větrat
Za útok na Ruský dům hrozí až osm let. Policie obvinila cizince
Aktuálně se děje
před 42 minutami
Je potřeba sledovat kroky vlády, aby se veřejnoprávní média nestala závislá na politicích, vyzval Pavel
před 1 hodinou
Ministerstvo financí zveřejnilo nové cenové stropy pro prodej pohonných hmot
před 2 hodinami
Slovensko a Maďarsko daly zelenou dalším protiruským sankcím, státy souhlasí s půjčkou 90 miliard eur Ukrajině
před 2 hodinami
Média nedáme. Tisíce studentů napříč celým Českem vyrazily do ulic
před 3 hodinami
Írán tvrdí, že lodě v Hormuzském průlivu před útokem varoval. Británie tvrdí opak
před 4 hodinami
V Hormuzském průlivu dochází od rána k útokům na lodě. Situace je nejhorší od roku 1990
před 5 hodinami
Česko obnovuje dotace pro Agrofert
před 6 hodinami
Ukrajina obnovila čerpání ropy ropovodem Družba na Slovensko
před 7 hodinami
Proč Trump prodloužil příměří s Íránem? Za vším může stát zmatený Chameneí
před 7 hodinami
Trump opět otočil, prodloužil příměří s Íránem. Je to lest, myslí si Teherán
před 9 hodinami
Výhled počasí do poloviny května. Sucho se má prohlubovat
včera
StarDance může vypuknout. Složení párů už není tajemstvím
včera
Mužská bundesliga zažila premiéru. Poprvé klub vedla žena, stálou trenérkou se ale nestane
včera
Na pravou míru. Policie uklidňuje, přepadení ve Varech si někdo vymyslel
včera
První letošní tornádo bylo na Jičínsku. Meteorologové shánějí informace
včera
Vystrčil si stěžuje na nůž do zad od Babiše. Na Tchajwan poletí komerčním letem
včera
Alžbětu II. by dnešní svět znepokojoval, naznačil král Karel III.
včera
První detektivka vyšla před 185 lety. Vrahem v ní nebyl člověk
včera
Magyar zastaví vystoupení Maďarska z Mezinárodního trestního soudu. Vyslovil se pro zatčení Netanjahua
včera
Babišova vláda neposkytne letoun Vystrčilovi pro cestu na Tchaj-wan. Poklonkování Číně, tvrdí opozice
Vláda premiéra Andreje Babiše odmítla poskytnout vládní letoun předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi pro jeho plánovanou pracovní cestu na Tchaj-wan. Předseda horní komory parlamentu měl v úmyslu vycestovat na přelomu května a června v doprovodu podnikatelské delegace. Podle vyjádření premiéra však vláda tento požadavek na využití armádního speciálu neschválila.
Zdroj: Libor Novák