Zemřel herec Jiří Pomeje (†54)

Herec a dabér Jiří Pomeje, který bojoval se zákeřnou rakovinou, dnes zemřel. Zprávu potvrdil jeho kamarád Pavel Pásek.

Pomejemu se po roce vrátila rakovina, která tentokrát kromě hrtanu napadla i jeho kosti a začala metastázovat do ostatních částí těla. Jiří podstoupil pět ozařování napadeného kyčelního kloubu v pražském Motole, jenže to moc nepomohlo.

Navíc mu v Ústřední vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích odmítli podruhé operovat krk s tím, že by „nebylo dosaženo kýženého výsledku“.

Lékaři zároveň ustoupili od chemoterapií, které měli původně v plánu, a Jiřího převezli z Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích do Nemocnice Na Pleši, která se specializuje na onkologicky nemocné pacienty.

Zde ležel několik týdnů. Dnes ale bohužel svůj boj prohrál. Blesku to potvrdil jeho kamarád a mecenáš Pavel Pásek. 

Pomejeho potopila nemoc i finanční problémy

Lékaři Jiřímu Pomeje diagnostikovali v květnu roku 2017 rakovinu hrtanu. Podstoupil několik desítek ozařování a nakonec i operaci hrtanu. Později přišla další rána, když od něj odešla manželka Andrea i s dcerou. Od té doby byl Pomeje závislý na pomoci svého kamaráda Páska.

Pomeje byl herec a filmový producent. Kromě herectví se v mládí věnoval i tanci - tančil 12 let, z toho 10 let závodně. Účinkoval také v baletu českobudějovického divadla. Producentsky se podílel např. na filmech Princezna ze mlejna (1994), Z pekla štěstí (1999) či Andělská tvář (2002).

Financování právě tohoto filmu mu způsobilo značné problémy - v době příprav mu bylo odmítnuto spolufinancování filmu ze strany FV Plast, herec se přesto rozhodl film natočit za cenu půjčky, již však nebyl schopen splácet, neboť film neměl velkou návštěvnost.

Jiří Pomeje jako producent zkrachoval, byla na něj uvalena exekuce a začal mít problémy i s alkoholem. Soudy se táhly deset let, až celý případ uzavřela amnestie prezidenta Václava Klause z roku 2013.

Související

Více souvisejících

Jiří Pomeje

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy