Pochodně z nacistického Německa jsou k mání. Kolik stojí artefakty z Berlína roku 1936?

Praha - Soudní exekutoři draží dvě olympijské pochodně z roku 1936, kdy se konaly letní olympijské hry v Berlíně pod taktovkou Adolfa Hitlera. Elektronická dražba první pochodně se koná ve čtvrtek 1. srpna od 14 hodin. Dražba druhé pochodně je plánována na konec září.

Znalec určil cenu pochodně na 20 tisíc korun, dražit se začíná na 10 tisících. Dražbu provádí soudní exekutor, ovšem je dobrovolná – pochodeň nespadá do kategorie zajištěných movitých věcí, které bývají sepisovány jako majetek dlužníka určený ke zpeněžení.

„Zájemci o historické předměty mohou díky elektronickému způsobu dražit přes internet z pohodlí domova nebo kanceláře. Prohlídky unikátních předmětů jsou naplánované celkem dvě – 23. července od 14 do 15 hodin a 30. července v tomtéž čase," uvedla tisková mluvčí Exekutorské komory ČR Petra Báčová.

Olympijské pochodě vyrobily Kruppovy závody v Essenu v Německu ve 30. letech k příležitosti zahájení XI. olympijských her. Štafety s olympijským ohněm z řecké Olympie do Berlína se zúčastnily více než tři tisíce běžců ze sedmi zemí světa. Jednalo se o vůbec první štafetový běh s olympijským ohněm, přičemž tato tradice přetrvává dodnes. V Česku se nachází asi jen deset kusů olympijských pochodní z roku 1936. Jde o držák olympijského ohně vyrobený z nerezové oceli, nosič je vysoký půl metru.

Související

Více souvisejících

dražby olympiáda

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Sestřelení letu J2-8243 letadla společnosti Azerbaijan Airlines

Sestřelení letu J2-8243 společnosti Azerbaijan Airlines: Co vše zatím víme?

Ázerbájdžán ve čtvrtek vyhlásil den smutku za oběti letecké nehody v Kazachstánu, při níž zahynuly desítky lidí. Zatímco příčiny havárie letu J2-8243 společnosti Azerbaijan Airlines zůstávají nejasné, začínají se objevovat otázky ohledně možné role ruského protivzdušného systému v této tragédii. Agentura Reuters s odkazem na několik anonymních zdrojů uvedla, že letadlo bylo údajně sestřeleno ruským obranným systémem.

včera

Pantsir-S

Pantsir-S. Co je zač ruský systém, který zřejmě sestřelil ázerbájdžánské dopravní letadlo?

Pantsir-S (v kódu NATO: SA-22 Greyhound) je ruský systém protivzdušné obrany krátkého a středního dosahu, který kombinuje raketové a kanónové zbraně. Je určen k ochraně strategických objektů, vojenských základen nebo jednotek před různými druhy leteckých hrozeb, jako jsou letadla, vrtulníky, řízené střely, bezpilotní prostředky (drony) a dokonce i raketové projektily. 

Aktualizováno včera

Pád letadla společnosti Azerbaijan Airlines

Ázerbájdžánské dopravní letadlo sestřelila ruská raketa. Kreml se bouří

Ruská vláda varovala před šířením nepodložených „hypotéz“ o příčině pádu letadla společnosti Azerbaijan Airlines, při kterém ve středu v Kazachstánu zahynulo 38 lidí. K incidentu došlo u města Aktau, přičemž přežilo 29 z 67 lidí na palubě. Tragédie vyvolala spekulace, že havárii mohl způsobit zásah ruského systému protivzdušné obrany v čečenské oblasti. Ázerbájdžánské vládní zdroje pro Euronews následně potvrdily, že ruská střela země-vzduch skutečně způsobila středeční havárii letadla.

včera

včera

včera

včera

včera

dárky

Co s nevhodným vánočním dárkem? Lhůta pro vrácení se krátí

Vánoce jsou časem radosti, ale ne všechny dárky, které dostaneme, odpovídají našim představám. Nevhodné velikosti, duplikáty nebo prostě něco, co se nám nehodí – to vše může být důvodem k vrácení nebo výměně dárku. Pokud jste se ocitli v této situaci, nezoufejte. Většina obchodů má pro takové případy řešení.

včera

včera

včera

včera

25. prosince 2024 21:40

RECENZE: Čarovné jablko v souboji nových vánočních pohádek obstálo

Den po nové štědrovečerní pohádce Tři princezny nasadila Česká televize do vysílání další premiérovou pohádku Čarovné jablko, která vznikla ve spolupráci se sousedy ze Slovenska. Je o souboji dobra se zlem, jak jinak. Jak ale dopadl pomyslný souboj vánočních pohádek? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy