Praha - Z velkých obchodních řetězců letos zkrátí otevírací dobu na Štědrý den pouze Tesco. Většina obchodníků ukončí prodej ve 14:00. Obchody zůstanou zavřené jako každoročně na Boží hod a na Nový rok. Na Silvestra bude provozní doba většinou zkrácena do 18:00.
Tesco letos na Štědrý den otevírací dobu o hodinu zkrátí oproti loňsku a obchody se zavřou ve 13:00. "V otázce otevírací doby jsme schopni najít odpovídající řešení a otevřít obchody tak, aby to vyhovovalo jak potřebám zákazníků, tak našich kolegů," uvedl mluvčí Tesca Jiří Mareček.
Globus, Albert nebo Billa na 24. prosince zavřou stejně jako loni ve 14:00. IKEA otevírací dobu oproti loňsku nezměnila. "Naše obchodní domy budou jako každoročně uzavřené ve dnech 24. a 25. prosince a na Nový rok. Na Silvestra je zkrácena otevírací doba a zákazníci budou moci nakupovat od 9:00 do 16:00," uvedl mluvčí nábytkářského řetězce Tomáš Kubík.
V týdnu před Štědrým dnem obchodníci většinou prodlužují otevírací dobu do nočních hodin. Hypermarkety Albert budou mít otevřeno od 17. do 23. prosince až do půlnoci. "I v letošním roce budou naše hypermarkety ve dnech od 18. do 23. prosince otevřené o další hodinu déle. Hypermarkety v Praze budou otevřené od 07:00 do 23:00. Zbylých dvanáct hypermarketů v ČR bude mít otevřeno od 07:00 do 22:00," řekla mluvčí Globusu Pavla Hobíková.
Související
Tesco představilo novinku při nákupech. Zákazníci na ni narazí jednou týdně
V Mariánských Lázních hořelo Tesco, požár se obešel bez zranění
Aktuálně se děje
před 20 minutami
Američané znovu útočili v Íránu. Možná to budeme muset dokončit, připustil Trump
před 1 hodinou
Počasí do konce týdne: Mohou se objevit i bouřky
včera
Zelenskyj poslal Trumpovi naléhavý dopis
včera
Rusko by mohlo na NATO zaútočit do roka, obává se EU
včera
Vyzbrojte zaměstnance, protivzdušnou obranu si zaplaťte. Rusko vyzvalo banky, aby se o bezpečnost staraly samy
včera
Extrémní počasí spaluje Evropu. Brutální připomínka klimatické krize, varuje OSN
včera
Trump se snaží zajistit, aby po konci v úřadu nemohl být vyšetřován
včera
Kongo devastují bomby i ebola. Situace je kritická, do země poletí ředitel WHO
včera
NASA zveřejnila podrobnosti o chystané základně na Měsíci
včera
Ministerstvo zdravotnictví posílilo pravomoci praktiků. V těchto případech nahradí specialisty
včera
Žádné dohody ohledně Hormuzského průlivu jsme nedosáhli, oznámil Írán
včera
EU stále neví, kdo by měl komunikovat s Ruskem. Neshodla se ani, jestli jednat chce
včera
Trumpova Rada míru nemá na účtu ani dolar. Dosud přitom vůbec nic neudělala
včera
Rekordní výhra Čecha v Eurojackpotu. Činí téměř tři miliardy korun
včera
Muniční iniciativa má nový problém, přiznal prezident Pavel
včera
Český tým začal s Kanadou dobře, favorité ale nakonec potvrdili svou roli
včera
Žádná dohoda, ale memorandum. Američané a Íránci se ani tak stále nedohodli
včera
Tropické počasí sužuje Evropu. Bude to častější, upozorňují experti
26. května 2026 21:58
Policie řeší nevídaný podvod. Žena z Táborska uvěřila, že jí píše Depp
26. května 2026 21:04
Zemřel legendární jazzman Sonny Rollins. Dvakrát zahrál i v Česku
Světovou hudební scénu zasáhla smutná zpráva, která přišla ze Spojených států amerických. Ve věku 95 let zemřel legendární hudebník Sonny Rollins, jazzový saxofonista a držitel několika cen Grammy.
Zdroj: Lucie Podzimková