Praha - Čas dovolených je tu a benzin zdražuje, naopak ceny nafty stagnují. Z údajů firmy CCS vyplývá, že nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o pět haléřů na průměrných 33,05 Kč/l. Litr nafty se prodává průměrně za 32,32 Kč/l, což je o dva haléře méně než před týdnem.
Nejdražší benzin stále zůstává v Jihomoravském kraji. Řidiči tam natankují v průměru za 33,52 Kč/l. Benzin je v kraji stále nejdražší na Břeclavsku, kde stojí přes 34 korun za litr.
Nad hranicí 33 korun je benzin ještě v krajích Plzeňském, Středočeském, Zlínském, na Vysočině a v Praze.
Cena nafty je v Praze o více než půl koruny nad republikovým průměrem a cena benzinu o zhruba čtyři desítky haléřů. Ceny v jednotlivých částech Prahy se ale značně liší. Například v Praze 4 stojí benzin v průměru přes 34 korun, konkrétně 34,27 koruny litr. Nejlevnější je naopak v Praze 3, kde přijde na 32,49 koruny. Nafta je nejdražší rovněž v Praze 4, kde stojí litr 33,74 koruny, a nejlevnější v Praze 9 s cenou 32,06 koruny.
Nejlevnější pohonné hmoty jsou v Královéhradeckém kraji. Litr benzinu tam stojí průměrně 32,71 Kč, litr nafty 31,86 Kč. Pod dvaatřicetikorunovou hranicí je průměrná cena nafty ještě v Karlovarském kraji.
V Německu ceny paliv sice za týden nepatrně klesly, ale hlavně u benzinu jsou pro Čechy stále výrazně vyšší. Benzin stojí v přepočtu 41,10 koruny, nafta pak 34,02 koruny. V Polsku jsou ceny paliva nižší, u hranic zpravidla ale převyšují průměrné ceny. Podle stránek www.fuel-prices-europe.info se aktuálně litr benzinu v Polsku prodává v průměru za 31,46 koruny, mírně zdražil, za naftu, která od minulého týdne zlevnila, platí motoristé 29,90 koruny.
Motoristům z jižní Moravy se vyplatí tankovat benzin v Rakousku. Litr naturalu tam stojí 1,21 eura, v přepočtu 32,95 koruny. Za naftu tam ale zaplatí pouze 1,10 eura za litr, což je 29,96 koruny, téměř o tři koruny méně než v kraji. Na Slovensku je benzin v porovnání s průměrnými cenami na jihu Moravy dražší. Natural 95 tam podle údajů z webu www.fuel-prices-europe.info stojí 1,27 eura, což je 34,58 Kč. Nafta ale na Slovensku vyjde levněji - na 1,13 eura, tedy 30,77 koruny.
23. ledna 2026 15:37
Michal Strnad přepsal žebříček miliardářů. Stal se nejbohatším Čechem v historii
Související
Pohonné hmoty už zlevňovaly jen nepatrně. Expert řekl, co přinese tento rok
Pohonné hmoty jsou nejlevnější za čtyři roky. A může být ještě lépe
pohonné hmoty , Čerpací stanice
Aktuálně se děje
před 15 minutami
Zrádné počasí trvá. Meteorologové varují před ledovkou
před 37 minutami
Co lidé čekají od Babišovy vlády? Nic se nezmění, myslí si polovina z nich. Další se bojí zdražování
před 1 hodinou
Agenti kontroverzního amerického úřadu ICE budou dohlížet na průběh zimních olympijských her v Itálii
před 2 hodinami
Šéf NATO narazil. S Rutteho odmítnutím evropské soběstačnosti nesouhlasí Francie i odborníci
před 2 hodinami
Virus, který zabije až 75 procent nakažených, se opět šíří. Letiště zavádějí opatření z doby pandemie covidu.
před 3 hodinami
Kolik demonstrantů skutečně zemřelo v Íránu? Lékaři hovoří o desítkách tisíc
před 4 hodinami
Je to jen sen, zapomeňte na to. Rutte vysvětlil, proč se Evropa nedokáže ubránit bez USA
před 5 hodinami
Počasí: V Česku napadne nový sníh, pak se vrátí mrazy
včera
Ani pušky, ani tanky, ani miny. Rozvědka prozradila, která zbraň má na Ukrajině na svědomí nejvíce mrtvých
včera
Ukrajina poděkovala Česku za generátory i za desítky milionů vybrané ve sbírce
včera
Česko pošle Ukrajině generátory. Vláda zastavila jmenování velvyslanců, olympionikům dá za medaile miliony
včera
Počasí v USA zabilo už 17 lidí, bez proudu jsou statisíce lidí. Kanada hlásí nejhorší sněžení za 60 let
včera
Vláda schválila schodek rozpočtu 310 miliard. Schválila růst platů ve veřejném sektoru, na obranu půjdou 2 % HDP
včera
Pavel nečekaně zrušil setkání nejvyšších ústavních činitelů na Hradě
včera
Jedna z nejbolestivějších kapitol tamní historie končí. Do Izraele se vrátily pozůstatky posledního rukojmího
včera
Vláda schválila rozpočet s deficitem 310 miliard. Je výrazně vyšší, než navrhl Fialův kabinet
včera
Na Hradě si nevšimli, že nevládne Fiala? Okamura se pustil do Pavla, rozpočet na obranu se zvyšovat nebude
včera
CNN: Mohutná armáda v rukou jednoho muže. Rozhodnutí Ťin-pchinga zahájit vyšetřování Jou-Sia je ohromující
včera
Klíčový přechod Rafáh se zatím neotevře. Izrael si stanovil podmínku
včera
Čína se otřásá v základech. Nejvýše postavený generál je vyšetřován pro špionáž pro USA
Vedení čínské armády prochází hlubokým otřesem poté, co byl jeden z nejvýše postavených generálů a dlouholetý spojenec prezidenta Si Ťin-pchinga postaven pod vyšetřování. Čang Jou-sia, který zastává funkci prvního místopředsedy Ústřední vojenské komise (CMC), je podezřelý ze „závažného porušení disciplíny a zákona“. Spolu s ním čelí vyšetřování také Liou Čen-li, náčelník generálního štábu CMC.
Zdroj: Libor Novák