mBank má nejnižší poplatky z českých bank

Praha - Nejnižší poplatky z českých bank měla ve druhém čtvrtletí 2010 podle hodnocení OVB Vstřícná banka opět mBank, která získala 82,5 procenta bodů. Vyplývá to z výsledků hodnocení, které v úterý zveřejnil pořádající server Bankovnipoplatky.com.

Za vítěznou mBank následuje Volksbank se 75 procenty, Poštovní spořitelna (PS) se 73,8 procenty a Raiffeisenbank se 72,5 procenty.

Vysoké hodnocení nBank se však ve třetím čtvrtletí, které právě nyní probíhá, může snížit z důvodu přijetí nového sazebníku mBank. Ten zvyšuje některé současné poplatky a zavádí nové. Změny poplatků tak mohou ohrozit pozici mBank jako banky bez poplatků. "Od 1. srpna se klienti této banky dočkají některých nových bankovních poplatků (výběry z bankomatů pomocí dodatkových platebních karet, výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí či omezený počet bezplatných příkazů k úhradě) – což mohou nést citlivěji než u bank, kde si na bankovní poplatky jejich klienti již zvykli," vysvětlil majitel serveru Bankovnipoplatky.com Patrik Nacher.

Očekávané zhoršení pozice může být v kontrastu s nástupem banky, která získala bankovní licenci teprve v květnu tohoto roku. Už jako družstevní záložna se Fio profilovala jako instituce stavící na nízkých poplatcích svých produktů a služeb. Tento trend hodlá Fio zachovat a rozvíjet i po zisku bankovní licence. "Zajímavý bude rozbor poplatků a poplatkové srovnání mezi mBank a nově zařazenou Fio bankou, která může zamíchat s pořadím," poznamenal Nacher.

Druhou nejlépe hodnocenou bankou z hlediska poplatků a přehlednosti sazebníků zůstává i nadále Volksbank. Tato banka získala v hodnocení 75 procent. Banka si stále udržuje svou vlídnou a vstřícnou poplatkovou politiku. Ve druhém čtvrtletí tak nepřišla s žádným opatřením, které by výši poplatků zvyšovalo nebo upravovalo v neprospěch klientů. Banka i nadále patří k finančním ústavům, které pravidelně ruší nejabsurdnější bankovní poplatky.

Poštovní spořitelna je skokanem čtvrtletí. V celkovém hodnocení za druhé čtvrtletí si polepšila nejvíce ze všech bank. PS navíc prokázala, že patří k lídrům v oblasti nízkých bankovních poplatků. "Její hodnocení, které dosáhlo 73,8 procenta je o to cennější, že ho dosáhla jedna z největších bank na trhu. Ostatní velké banky totiž získaly v oblasti výše bankovních poplatků výrazně horší hodnocení. Oproti prvnímu čtvrtletí se hodnocení banky zvýšilo o celých 3,8 procenta, z původních 70 procent. Ačkoliv Poštovní spořitelna získala třetí nejlepší hodnocení, ve skutečnosti se stala nekorunovaným vítězem hodnocení v oblasti bankovních poplatků, s velkým potenciálem do budoucna," řekl Nacher.

Podle něj stihla tato banka v druhém čtvrtletí změnit svou poplatkovou politiku jako jedna ze dvou. "Navíc jde o zcela zásadní změny, dalo by se říci, že i o změnu filozofie. Poštovní spořitelna přistoupila doslova k poplatkové revoluci a ke znatelnému zjednodušení svého sazebníku. Banka tak zaznamenala největší změny pro toto čtvrtletí," podotkl Nacher.

Čtvrté místo Raiffeisenbank, která obdržela hodnocení 72,5 procenta, může být pro tuto banku útěchou po sestupu z pozice nejvstřícnější banky, kde ji ve druhém čtvrtletí nahradila GE Money. I tato banka přišla ve třetím čtvrtletí s výraznou změnou svého sazebníku a úpravou poplatků směrem dolů, ale i nahoru. Její hodnocení se tak ve třetím čtvrtletí může výrazně změnit. "Banka sice zruší nejabsurdnější bankovní poplatky (za vklad na přepážce na vlastní účet, za předčasně splacenou půjčku) a další poplatky, překvapivě ale zdraží poplatky, které souvisejí s ovládáním účtu přes internet," řekl k hodnocení banky Patrik Nacher.Hodnocení bank z pohledu výše bankovních poplatků a přehlednosti sazebníků:Banka Procenta (min. 0%, max. 100% mBank 82,5 % Volksbank  75 % Poštovní spořitelna  73,8 Raiffeisenbank 72,5 GE Money Bank 68,8 LBBW Bank 67,5 UniCredit Bank 62,5 ČSOB  62,5 Komerční banka 61,3 Česká spořitelna 53,8 Citibank 52,5

Zdroj: Bankovnipoplatky.com

Související

Rubl, ilustrační fotografie.

Rusko mimo systém SWIFT? Scénář, který se nabízí. Má to ale háček

Odpojení ruských bank od systému SWIFT se stalo silným symbolem západních sankcí, ale skutečnou finanční válku to nevyhrálo. Moskva si rychle našla cesty, jak omezení obcházet. Pokud chce Západ opravdu oslabit ruskou válečnou mašinerii, musí přestat sázet na efektní gesta a zaměřit se na to, co funguje: na peníze, technologie a lidi, kteří je pro režim obstarávají.

Více souvisejících

banky

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Vladimir Putin

Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina

Rusové se nadále snaží svět přesvědčit, že opravdu došlo k útoku na rezidenci prezidenta Vladimira Putina. Ministerstvo obrany zveřejnily záběry dronu, jenž se měl na ukrajinské operaci podílet. Zahraniční média ale nedokážou ověřit, zda není video pouze zinscenované.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Silvestrovské oslavy, ilustrační fotografie.

Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví

Česko se připravuje na silvestrovské a novoroční oslavy. Ve střehu jsou samozřejmě i policisté, kteří již zahájili příslušná bezpečnostní opatření. Policie nicméně nemá informace o jakékoliv konkrétní hrozbě. Strážci zákona zároveň vyzvali řidiče k obezřetnosti na silnicích.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

včera

Ilustrační fotografie.

Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz

Tři desítky zdravotníků nad rámec běžného provozu nasadí záchranná služba v hlavním městě po dobu silvestrovských oslav – tradičně nejvytíženějšího dne roku. V ulicích bude vyšší počet posádek i speciální techniky. Nepřehlédnutelný modul Golem bude umístěn stejně jako loni na Staroměstském náměstí.

včera

včera

Vlaky

Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit

Oslava příchodu nového roku znamená tradiční menší zájem o cestování. Provoz na železnici se proto utlumí už ve večerních hodinách. Sváteční klid na železnici se však během Nového roku rychle změní a odpoledne se již očekává ve vlacích rušno. České dráhy jsou připraveny posílit vlaky na nejvíce vytížených dálkových linkách a doporučují zákazníkům rezervaci míst. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin

Kreml nadále rozvíjí tvrzení o ukrajinském dronovém útoku na prezidentovu rezidenci v Novgorodské oblasti. Rusové teď nechtějí informovat o tom, kde se prezident Vladimir Putin nachází. Kyjev již dříve obvinění ze strany Moskvy odmítl. 

včera

včera

včera

Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu

Dalších až 15 centimetrů sněhu může ve středu a ve čtvrtek napadnout v Česku, upozornili meteorologové. Varovali také před sněhovými jazyky či závějemi a silným větrem. V nárazech dosáhne rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy