Praha - Pokles cen benzínu a nafty v Česku pokračuje na konci roku. Natural 95 stojí průměrných 28,42 koruny za litr, je o 14 haléřů levnější než minulý týden. Naftu nyní v průměru pořídíte za 27,32 Kč/l. Zlevnila tedy o 21 haléřů. Ceny u českých čerpacích stanic jsou tak nejnižší od přelomu roku 2009 a 2010.
Podle analytika společnosti Colosseum Borise Tomčiaka bude propad cen pokračovat i nadále. "Pokles cen pohonných hmot u českých čerpacích stanic by ještě neměl skončit. V nejbližším týdnu očekáváme zlevnění o přibližně 20 haléřů," řekl dnes ČTK. Důvodem je stále hlavně přebytek ropy na trhu. "Poptávka po ropných produktech je v současnosti nízká ve všech vyspělých zemích v důsledku velmi mírné zimy. Celý rok 2015 byl nejteplejší v moderní historii světa a očekává se, že i rok 2016 by mohl být nadprůměrně teplý," dodal Tomčiak.
Nejvíc platí motoristé za Natural 95 v Praze; v úterý tam litr stál v průměru 29,33 koruny. V hlavním městě je i nejvyšší průměrná cena nafty, která činí 28,58 koruny za litr. Mezi pražskými částmi zůstal nejlevnější benzin v Praze 9, kde motoristé za litr Naturalu 95 zaplatí v průměru 28,36 koruny. Naopak nejvyšší průměrnou cenu benzinu vykazuje Praha 4, a to 30,15 Kč/l. Nad 30 korun za litr platí za benzin také řidiči v Praze 6, přesně 30,01 Kč/l.
Praha 6 a Praha 4 mají i nejvyšší cenu nafty, litr tam vyjde v průměru shodně na 29,84 Kč/l. Nejlevnější naftu tankují motoristé v Praze 9, kde litr stojí průměrných 27,31 Kč/l.
Druhý nejdražší je Jihomoravský kraj, kde motoristé tankují litr benzinu za průměrných 29,03 koruny. Nafta pak na jihu Moravy vyjde v průměru na 28,11 koruny za litr.
Nejméně dají řidiči za benzin v Libereckém kraji, kde se litr Naturalu 95 prodává za průměrnou cenu 27,91 koruny. Nejlevnější diesel je možné koupit v kraji Královéhradeckém; v průměru tam vyjde na 26,65 korun za litr.
Levněji je možné natankovat v sousedním Polsku, kde litr benzinu nyní stojí podle webu www.fuel-prices-europe.info 3,99 zlotého (25,47 Kč/l). Nafta přijde v průměru na 3,77 zlotého (24,07 Kč/l). U benzinových čerpacích stanic v blízkosti hranic jsou však ceny většinou vyšší.
Na Slovensku je oproti Česku nafta rovněž levnější, za litr tam nyní řidiči zaplatí v přepočtu průměrně 24,33 Kč. Natural 95 ale vyjde dráž, litr nyní stojí v přepočtu 29,16 Kč.
Motoristům z jižní Moravy se vyplatí tankovat v Rakousku, kde litr naturalu stojí euro (v přepočtu 27,02 koruny). Za naftu tam zaplatí 0,90 eura za litr, což je 24,32 koruny, tedy o čtyři koruny méně než v kraji.
Související
Babišova vláda prodloužila cenové stropy u paliv. Chce pokročit i s digitalizací
Natankujte ještě dnes. Od zítřka ceny pohonných hmot prudce vzrostou
pohonné hmoty , Čerpací stanice
Aktuálně se děje
před 21 minutami
Počasí: Do Česka se příští týden vrátí tropické teploty
včera
Německo musí být do roku 2029 v bojové pohotovosti, hrozí válka s Ruskem, varoval tamní generál
včera
Státy NATO zvažují zásadní změnu. Chtějí udělit nejvyššímu veliteli pravomoc sestřelovat drony
včera
Tolik peněz, že je nemá šanci do konce života utratit. Elon Musk se stal prvním bilionářem na světě
včera
Chaos v mírových jednáních nebere konce. Írán popřel podpis dohody, Trump označil její podmínky za hoax
včera
Facebook a Instagram po celém světě kolabují. Postihl je rozsáhlý globální výpadek
včera
Bohaté státy Evropské unie se bouří. Chtějí razantní škrty
včera
Islámábádská dohoda je na spadnutí? Írán popřel, že by ji měl o víkendu podepsat
včera
Zahajovací zápas fotbalového MS zvládlo domácí Mexiko. JAR dohrávala o devíti lidech
včera
CNN: Dohoda USA s Íránem má jen prodloužit příměří a znovu otevřít Hormuzský průliv
včera
Ministryně pro místní rozvoj Mrázová byla napadena
včera
Musk se stane prvním dolarovým trilionářem na světě. SpaceX míří na burzu
včera
Kallasová se ostře ohradila proti zrušení svého úřadu. Tisícům zaměstnanců EU poslala rázný mail
včera
Zemřela princezna Bha. Budoucí thajská královna strávila poslední roky života v kómatu
včera
Ukrajinská armáda zničila při útoku na most desítky vojenských vozidel. Chce odstřihnout Rusko od Krymu
včera
Ukončili jsme válku s Íránem, prohlásil Trump. K žádné dohodě zatím nedošlo, reaguje Teherán
včera
Počasí bude i o víkendu deštivé. Dorazí i vítr
včera
Česko - Jižní Korea 1:2. Kapitán Krejčí skóroval, Korejci předvedli obrat
11. června 2026 21:03
Dnes v noci velmi tvrdě udeříme na Írán. Převezmeme ostrov Charg, pohrozil Trump. O hodinu později vše zrušil
11. června 2026 20:17
Fotbalové MS plné nových pravidel. Jaké novinky týmy i fanoušky čekají?
O blížícím se fotbalovém mistrovství světa, které vypukne již ve čtvrtek 11. června večer a které poprvé v historii budou spolupořádat tři země – konkrétně USA, Kanada a Mexiko, se v mnoha ohledech může směle mluvit o mistrovství, jaké fotbalový fanoušek dosud nezažil. Nejen rekordním počtem účastníků, kterých bude poprvé až 48, ale také třeba i kvůli změnám pravidel, stejně jako postupového klíče.
Zdroj: David Holub