Praha - Z brexitu se radují nejen zastánci odchodu Británie z EU a evropské populistické strany, ale také sázkové kanceláře. Většina sázejících totiž věřila, že Londýn v unii zůstane.
Přestože podle průzkumů byly šance na obě varianty zhruba vyrovnané, kurz na brexit se vyšplhal až na 4,1:1. O referendum byl mezi sázejícími relativně velký zájem, celkový objem přijatých sázek dosáhl zhruba pěti milionů korun.
Tipsport i Fortuna přijaly sázky zhruba za dva miliony korun. "V porovnání s fotbalovým šampionátem jsou to drobné, ale ve srovnání s jinými sázkami na politiku to znamená solidní zájem," doplnil mluvčí Fortuny Martin Lánský.
U Fortuny už se dá tipovat i na to, kdo bude britským premiérem po Davidu Cameronovi. Zatím největším favoritem je bývalý londýnský starosta Boris Johnson s kurzem 1,75:1.
Nejvyšší výhru si připsal klient Tipsportu z menšího města v Podkrkonoší. Na variantu brexitu vsadil 100.000 korun a při kurzu 3,5:1 vydělal 250.000 Kč čistého. Naopak 200.000 korun vsazených jiným sázkařem na setrvání připadlo sázkové společnosti.
"Sázející v souboji s bookmakery tentokrát prohráli, což se stává pokaždé, když prohraje favorit. A favoritem zde bylo setrvání Británie v unii, kterému věřilo 85 procent sázkařů. Sázky na referendum se vyšplhaly na 800.000 korun, což je u podobného typu společenských sázek hodně slušný výsledek," sdělila ČTK mluvčí Chance Markéta Světlíková.
Jeden klient Chance prohrál dokonce 300.000 Kč. "S blížícím se referendem se stále více sázelo na setrvání Británie v EU. Kurz se z původních 3:1 vyšplhal až na 4,1:1.
Související
Sázkové kanceláří hlásí rekord. Češi prosázeli ve volbách prezidenta přes půl miliardy
Několik zmínek o sporných úpravách loterijního zákona
Aktuálně se děje
včera
Ceny Anděl mají za sebou další kolo hlasování. Známe nominované
včera
FN Olomouc zareagovala na vyšetřování. Prozradila, co odhalilo její vlastní šetření
včera
Pro Čechy to nebude jednoduchý turnaj. Hokejisté na úvod prohráli s Kanadou 0:5
včera
V Ondřejově našli po požáru lidské tělo. Svědci měli slyšet výbuchy
včera
Sáblíková se po nemoci rozloučila na olympiádě s oblíbenými pěti kilometry
včera
Počasí se o víkendu navrátí k zimě. Meteorologové už plánují výstrahu
včera
Zabystřanova jízda stačila na 17. místo. Nejlepší sdruženář v TOP 20, muži v curlingu byli blízko senzaci
včera
V pražské ZOO se potvrdila ptačí chřipka. Platí mimořádná opatření
včera
Zemřel herec Van Der Beek, proslavil ho seriál Dawsonův svět
včera
Šéf olympiády flirtoval s Epsteinovou spolupracovnicí. Celebrity mu vypovídají smlouvy, ve funkci přesto zůstane
včera
Odvaha má vyšší hodnotu než olympijská medaile, ocenil Zelenskyj vyřazeného skeletonistu
včera
Začal hokejový turnaj mužů. Slováci se postarali o senzaci, Švédové se trápili
včera
Češi nejvíce věří Pavlovi. Nejméně Turkovi, Macinkovi a Okamurovi
včera
Političky Richterová a Decroix dostaly výhrůžné dopisy. Věc bude řešit policie
včera
Češi vystoupit z EU nechtějí, ukazuje průzkum
včera
Si Ťin-pching prolomil mlčení. Poprvé se vyjádřil k čistkám ve velení armády
včera
Ruské úřady nařídily úplné zablokování WhatsAppu. Chtějí dostat uživatele na státem sledované aplikace
včera
Z olympiády byl vyloučen ukrajinský skeletonista. Měl na helmě sportovce zabité během války
včera
Po rozsáhlém útoku v Oděse jsou bez proudu statisíce lidí
včera
Hygienici stahují z trhu kojenecké výživy. Mohou být kontaminované
Hlavní hygienička České republiky Barbory Macková varovala před konzumací vybraných šarží několika značek kojenecké výživy, které byly staženy z trhu kvůli riziku kontaminace toxinem cereulid. Podle dostupných informací byly do Česka od poloviny prosince dovážena balení těchto produktů z Francie, Německa, Nizozemska, Švýcarska a Irska. Problém se týká výrobků značek Nutrilon, Babybio, Bebelo, Beba, Aptamil či Alfamino.
Zdroj: Libor Novák