Praha - Soud minulý týden rozhodl, že třem manažerům diskontního řetězce Penny Market musí vedení proplatit více než milion korun za neuznané přesčasy. Jeden ze žalujících zaměstnanců nyní prozradil, co vše se v obchodě dělo.
"Několikrát jsme vedení Penny informovali, že není možné pracovat tolik hodin. Dokonce i svědek, kterého si pozval Penny Market, náš nadřízený, potvrdil soudkyni, že se pracovalo i 14 hodin za den. Firma ale zaplatila pouze 8 hodin. Neplatily se ani příplatky za svátky, víkendy, noční," řekl v rozhovoru pro idnes.cz jeden ze zaměstnanců, který si nepřál být jmenován.
Všichni tři podle něj pracovali jako oblastní manažeři. "Na této pozici má člověk objíždí 6 až 8 prodejen, má k dispozici firemní vůz i telefon, a to vše i k soukromým účelům. Nicméně vzhledem k tomu, že jsme skoro žádné volno neměli, byl to takový bonus - nebonus. Mzda byla podle smlouvy rovněž nadstandardní, brali jsme to jako ocenění našich profesních kvalit. Ty ocenilo během soudního jednání i několik našich nadřízených - svědků," vysvětlil.
Penny ale podle něj nedodržoval ujednání v pracovní smlouvě a připomínky údajně ignoroval. "Postupně jsme všichni požádali o přeřazení na nižší pozici, na vedoucího prodejny, abychom nemuseli cestovat. Následně jsme požádali Penny o proplacení hodin, ale o tom nikdo nechtěl ani slyšet. Tak jsme se obrátili na právníka," dodal.
Nejvíce mu prý vadilo, že s nimi Penny nekomunikoval. "Chtěli jsme s nimi jednat o zlepšení pracovních podmínek a změně firemní kultury, která byla na úrovni nula. Měli jsme představu, že si nás pozvou do centrály v Radonicích, a že s námi budou mluvit a třeba jen přislíbí, že se postupně podmínky v Penny zlepší. Kdyby se to stalo, tak bychom si ani žádné peníze nenárokovali a těšili se z toho, že nastane pozitivní změna. Bohužel Penny nás dohnalo k tomu, že dnes je to již jen o penězích," tvrdí zaměstnanec.
Související
Nové pravidlo od února. Tuzemská IKEA upozornila zákazníky na změnu
Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu
Aktuálně se děje
před 16 minutami
Izraelská armáda opět udeřila v Íránu a Libanonu. Íránská armáda vyslala na Izrael rakety
před 1 hodinou
Počasí bude v příštím týdnu stabilní. Ranní a odpolední teploty se mají výrazně lišit
včera
Pošta od dubna mění ceník. Platby zákazníků budou vyšší
včera
Slovensko stupňuje tlak. Fico oznámil ukončení nouzových dodávek elektřiny na Ukrajinu
včera
Počasí v Česku: Uplynulá zima očima meteorologů. Možná vás překvapí, jaká byla
včera
Irák zasáhl blackout. USA vyzvaly občany k evakuaci
včera
Válka v Íránu vráží klín mezi USA a EU. Madrid se bouří proti Washingtonu, nesouhlasí ani s Merzem
včera
Izraelské letectvo zničilo připravené íránské odpalovací zařízení balistických raket
včera
Hegseth: Írán se pokusil zavraždit Trumpa, íránský režim je vyřízený. Amerika vítězí rozhodně, ničivě a bez milosti
včera
Hegseth: Operace v Íránu je stále v počátcích. Začneme útočit silněji a hlouběji ve vnitrozemí
včera
Vražda dítěte na Lounsku. Policie přiznala, že zadržela příbuzného oběti
včera
Americká ponorka potopila íránskou válečnou loď. NATO sestřelilo raketu mířící do Turecka
včera
CIA vyzbrojuje Kurdy. Chce vyvolat povstání v Íránu, píše CNN
včera
Babiš si ve Sněmovně hrál na dispečera. Zkritizoval Ryanair, Hřiba poslal na psychiatrii
včera
V čele Íránu zřejmě stane syn ajatolláha Alího Chameneího. Přežil sobotní bombardování
včera
Zemřel legendární spisovatel Dan Simmons, autor kultovních děl Hyperion a Terror
včera
Kontrolujeme Hormuzský průliv, prohlásil Írán. USA to popírají
včera
Izrael vyhrožuje vraždou každému, kdo stane v čele Íránu. Bude okamžitým cílem, varuje
včera
Írán zasáhl americkou základnu v Kataru. Izrael útočí po celém Teheránu
včera
Počasí: Během dne se oteplí až na 17 stupňů, mrazy ale zatím zůstanou
Českou republiku čeká v nadcházejících dnech stabilní a postupně se oteplující počasí, které bude mít převážně jarní charakter.
Zdroj: Libor Novák