Oblast autodopravy se posouvá stále více dopředu

PR článek - Pokud jsou podnikatelské oblasti a příležitosti, které jsou v poslední době velkým hitem, je to rozhodně segment autodopravy. Není se čemu divit, jelikož právě přeprava zboží je dnes stále žádanější.

A to jak v oblasti menších typů přeprav, tak i v oblasti paletové a větší přepravy. A tak se mnoho podnikatelů rozhodne investovat do ochranné známky své firmy, zajistí si potřebný vozový park, spolehlivé řidiče a pustí se do byznysu. A nutno říci, že ten se od minulosti výrazně změnil. Co je dnes bráno jako samozřejmost? Podívejte se s námi.

Nejenom klasické naftové motory

Pokud jde o segment autodopravy a nákladních automobilů, které s ním jsou spojené, tak musíme říci, že hlavním motorem je ten naftový. Dokáže nabídnout odpovídající výkon a pochopitelně i nízkou spotřebu. Když se ale podíváme na současnost a jistě i blízkou budoucnost, musíme říci, že i do nákladních vozů budou dříve nebo později montovat značkové elektromotory. Je to patrné už u mnoha autobusů MHD, stejně jako u některých prvních kamionů, které využívají zatím hlavně hybridní pohony. A co je důvodem daného kroku? Je jich hned několik a mezi nejdůležitější můžeme rozhodně zahrnout:

Nízkou spotřebu Dobrý výkon i při nízkých otáčkách Nízké emise a ochrana přírody Kontrola nákladu je stále jednodušší

Ať už jde o nakládku nebo vykládku, posunula se kupředu i samotná kontrola nákladu, který má řidič naložený, nebo který vykládá. Díky tomu je eliminováno nejenom to, že vznikne chyba a je mu naloženo něco jiného, nebo že dojde k případné krádeži a podvodu. Mnoho věcí je dnes monitorováno elektronicky, pomocí různých čárových kódů a tak lze během několika desítek vteřin přesně zjistit, zda je naloženo nebo vyloženo to pravé. Dále nezapomínejme také na to, že u sypkých nebo jiných nákladů se dostávají do popředí váhy na vážení aut výrobce DINI ARGEO. I ty jsou v tomto oboru skutečným hitem a nutno říci, že patří mezi to nejlepší. Důvodem je jak bohatý výběr možností pro různé účely, tak i velmi rychlé, stejně jako pochopitelně i maximálně přesné vážení, které je v mnoha provozech potřeba.

Sortiment s autodíly a doplňky je velmi bohatý

Byly doby, kdy téměř nebylo možné sehnat cokoliv do automobilu. Byly dlouhé čekací lhůty a některé zboží zkrátka nebylo. Doba pokročila a v oblasti autodopravy už není problém pořídit v podstatě jakýkoliv doplněk do vozu. A je jedno, zda se jedná o drobnosti, jako jsou gumové rohože Rigum, nebo se jedná o různorodou elektroniku. I ta je dnes uzpůsobena pro použití v automobilech. Konkrétně potom hlavně v nákladních vozech. Když se podíváme na to, co všechno dnes není problémem zapojit do autozásuvky, patří sem třeba:

Televize Lednička Mikrovlnná trouba

Pro řidiče, kteří jsou třeba i několik týdnů mimo svůj domov je to v podstatě jediná možnost, jak plnohodnotně žít a vše bez potíží zvládat.

Ceny náhradních dílů klesají

Velký posun zaznamenal i segment náhradních dílů. S rozšiřováním tohoto odvětví dochází také k tomu, že postupně klesají. A to nejenom ve chvíli, kdy mluvíme o originálních náhradních dílech. Hitem jsou také náhradní díly neoriginální, které jsou kvalitativně srovnatelnou alternativou, ale bez loga výrobce. Do popředí se dále dostává také repas. Jako příklad si uveďme otestované repasované kompresory. Výjimečné jsou v tom, že se nejedná pouze o již použitý díl bez záruky. Případná nefunkčnost je opravena, dojde také k jejich vyzkoušení a teprve pokud fungují, jak mají, tak jsou prodávány. Pochopitelně i s možností záruky. Opravit tak poškozený vůz je tedy výrazně jednodušší, než tomu bylo kdykoliv předtím. A to ať už se jedná o jakýkoliv díl, nejenom související s motorovou částí.

Související

Ilustrační foto

V Bulharsku našli v kamionu 18 mrtvých migrantů

V odstaveném kamionu nedaleko bulharské metropole Sofie dnes policie nalezla 18 mrtvých migrantů, mezi nimiž bylo i dítě. Dalších 34 běženců včetně pěti dětí bylo převezeno do nemocnice. S odvoláním na vyjádření bulharských představitelů o tom informovala agentura Reuters. Vozidlo naložené dřevem převáželo podle prvních informací 52 lidí původem z Afghánistánu, uvedl podle bulharského serveru 24 časa šéf bulharské národní vyšetřovací služby Borislav Sarafov. Bulharské úřady podle něj v souvislosti s tragédií zadržely tři osoby.
Ilustrační foto

Zavedení emisních povolenek zdraží silniční dopravu, obávají se dopravci

Zavedení emisních povolenek pro silniční dopravu bude znamenat její zdražení pro zákazníky i veřejnost. Malí dopravci nebo dopravci v méně rozvinutých zemích se mohou dostat do pozice, kdy nebudou stačit kapitálově silnějším konkurentům. ČTK to řekl mluvčí největšího tuzemského sdružení autodopravců Česmad Bohemia Martin Felix. Reagoval tak na informaci o dohodě na úrovni EU na zavedení povolenek pro dopravce.

Více souvisejících

nákladní doprava komerční sdělení

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 15 minutami

Aktualizováno před 24 minutami

Aktualizováno před 37 minutami

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Přístup ke covidu se změní. Lékaři budou místo izolace moci doporučovat roušky

Až při onemocnění covidem-19 nebude povinná izolace, budou moci lékaři místo ní podle ministerstva zdravotnictví zvážit i použití ochrany dýchacích cest. Vyplývá to z chystané úpravy vyhlášky o systému epidemiologické bdělosti pro onemocnění covidem-19, kterou ministerstvo plánuje zrušit povinné izolace. Změna by měla nastat zřejmě v polovině dubna. Izolace ruší i další země EU, například Slovensko od 20. března. V Česku je domácí izolace povinná na sedm dní po pozitivním test

před 52 minutami

Tornádo

Mississippi se prohnalo tornádo a bouře, nejméně 14 lidí zemřelo

Nejméně 14 lidí zahynulo v jižním americkém státě Mississippi, kterým se v noci na dnešek prohnalo ničivé tornádo spolu se silnými bouřemi. Uvedla to stanice ABC s odvoláním na místní a federální úřady, podle nichž jsou škody hlášeny z pásu území o délce až 160 kilometrů.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Stíhací letoun F-15 Eagle, ilustrační fotografie

Počet obětí amerických náletů na proíránské bojovníky v Sýrii stoupl na 19

Na 19 stoupl počet obětí pátečního odvetného náletu Spojených států proti skupinám napojeným na Írán v Sýrii. Ty Američané viní z útoku dronem, při němž ve čtvrtek jeden člověk zemřel a šest bylo zraněno. O aktuální bilanci informovala agentura Reuters s odkazem na dnešní prohlášení Syrské organizace pro lidská práva (SOHR). Podle televize Al-Džazíra proíránské skupiny v Sýrii varovaly Američany, že mají dostatek sil na to, aby na další případné nálety USA na své pozice mohly reagovat.

před 1 hodinou

sněžka

Sněžku zasáhl vítr o síle orkánu, lanovka je zastavena

Sněžku dnes ráno zasáhl vítr o síle orkánu. Podle dat z měřicí stanice Poštovny Anežka na vrcholu Sněžky rychlost větru po 07:00 v nárazu dosáhla téměř 124 kilometrů v hodině. Kvůli silnému větru se dnes nerozjel horní úsek lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, uvedli lanovkáři na webu. Provoz ostatních lanovek v Krkonoších vítr neomezil.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Markéta Pekarová Adamová

Pekarová: Nedostatek léků na českém trhu by mohly pomoci vyřešit dodávky z Jižní Koreje

Nedostatek některých léků na českém trhu by mohly pomoci vyřešit dodávky z Jižní Koreje. ČTK to dnes ze Soulu před svým odletem na Tchaj-wan telefonicky řekla předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová, která o věci hovořila s jihokorejským premiérem Han Duk-soem. O podle ní "klíčové záležitosti" s korejskými partnery vyjednával také náměstek ministerstva zdravotnictví Jakub Dvořáček. Pekarová upozornila, že před vstupem jihokorejských léčiv na český trh je nutné ještě například posouzení Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL).

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Policie Rusko, ilustrační foto

Jak obrázek nakreslený dívkou z Ruska vedl k policejnímu vyšetřování

Na zdi v centru města Jefremov na jihozápadě Ruska jsou obrovské fotografie maskovaných ruských vojáků a písmen Z a V symbolizujících takzvanou speciální vojenskou operaci na Ukrajině. Toto je oficiální, patriotický obraz invaze do sousední země. Ale v tomto městě 200 kilometrů jižně od Moskvy se dá najít i jiný a velmi odlišný obraz války, píše britská BBC na svých internetových stránkách.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Gordon Moore

Zemřel spoluzakladatel Intelu Gordon Moore, bylo mu 94 let

Ve věku 94 let zemřel v pátek Gordon Moore, spoluzakladatel společnosti Intel a průkopník polovodičového průmyslu, jehož Mooreův zákon předpověděl neustálý nárůst výpočetního výkonu obvodů v elektronice na celá desetiletí. Oznámila to firma Intel a Mooreova rodinná dobročinná nadace.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Změna času

V neděli začne platit letní čas, noc se o hodinu zkrátí

V neděli začne v Česku platit letní čas, takže se noc na neděli o hodinu zkrátí. V 02:00 se hodiny posunou na 03:00. Letní čas pak potrvá do 29. října. Podle některých odborníků má střídání času negativní vliv na zdraví a psychiku lidí a neplní již svůj původní účel, tedy úsporu energií.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Jarní počasí se odmlčí až po víkendu. Dnes hrozí bouřky

Až po víkendu má přijít meteorology slibované ochlazení, takže dnes a zítra bude v Česku ještě panovat jarní počasí se vším všudy. Maxima dle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) dosáhnou 15 stupňů.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy