Praha - Podle odborníků na insolvenční zákon by společnost Sazka, která je od pondělí v insolvenčním řízení, mohla mít problém s vyplácením vyšších výher. Agentura Mediafax to zjistila z průzkumu.
„Vyplácení výher nijak nevybočuje z obvyklé činnosti Sazky, nejedná se o neobvyklý majetkový přesun. Bez problémů by tak měly být vypláceny nižší částky, a to do statisíců korun. Pokud jde o výhry ve stamilionech, tak to už je otázkou a je to na hraně. Vyplacení takových výher by mohlo poškodit ostatní věřitele. Osobně mám však za to, že i takové výhry by Sazka vyplácet měla,“ sdělil Jiří Markvart z advokátní kanceláře Ambruz & Dark.
„Vyplácení výher spadá pod běžnou činnost Sazky, měla by je tedy vyplácet i v insolvenčním řízení. Možnosti má nyní sice omezené, problémem by byl například rozprodej nemovitostí, ale výhry jsou něco jiného. Pokud jde o velmi vysoké výhry v řádech stamilionů, tak tam už je to sporné. K vyplacení vyšší výhry by Sazka měla mít minimálně souhlas soudu, aby byla krytá,“ uvedl Pavel Fabian z advokátní kanceláře Fabian & Partners.
Podle předsedy Rady expertů Asociace insolvenčních správců (ASIS) Michala Žižlavského, by Sazka neměla vyplácet výhry vůbec. Podle něj by se to mělo týkat nejen milionových výher, ale i těch menších. Všichni výherci by totiž byli v režimu věřitelů v insolvenčním řízení.
Insolvenční řízení se společností Sazka zahájil v pondělí Městský soud v Praze. Insolvenční návrh podal hlavní věřitel Sazky, realitní magnát Radovan Vítek, a to prostřednictvím společnosti Moranda. Ta odkoupila část pohledávek Sazky od Komerční banky. Vítek vlastní pohledávky za Sazkou za zhruba 1,5 miliardy korun. Z toho 950 milionů korun je výrazně po splatnosti.
Související
Sportka: Padl letošní nejvyšší Superjackpot, 127 milionů korun
V Česku padlo druhé pořadí Eurojackpotu. Sázející z Prahy vyhrál téměř 130 milionů korun
Aktuálně se děje
před 27 minutami
Ukrajinci nacházejí způsoby, jak se vyrovnat s výpadky proudu kvůli ruským útokům
před 1 hodinou
Trump si ředí krev. Užívá výrazně vyšší dávky léků, než mu stanovili lékaři
před 3 hodinami
Předpověď počasí do konce týdne. Na horách může připadnout další sníh
včera
Trumpova dobrá zpráva. Prezident se raduje, že Clooney získal francouzský pas
včera
Dvě extraligové rezignace trenérů. Do nového roku vstupují s novými kouči Třinec a Kladno
včera
Pohonné hmoty už zlevňovaly jen nepatrně. Expert řekl, co přinese tento rok
Aktualizováno včera
Tragédie při oslavách ve Švýcarsku. Desítky lidí nepřežily požár v baru
včera
Tradice pokračuje. Hrad prozradil termín oběda prezidenta s premiérem
včera
První den se jezdí za nové ceny. Dálniční známky podražily
včera
Nikdy to nevedlo k dobrým výsledkům, řekl Fiala po projevu premiéra Babiše
včera
Svátky v roce 2026. Češi se mohou těšit na několik prodloužených víkendů
včera
Počasí naplnilo očekávání. Napadlo až 20 centimetrů sněhu, stále platí výstrahy
včera
Pavel popřál Babišově vládě úspěch, ale také ji varoval
včera
Babiš slíbil, že vláda bude řešit problémy lidí. Mír označil za povinnost vůči dětem
včera
Zemřel známý herec Pavel Nečas
včera
Rusové ukázali mapu údajného útoku na Putina. Trump udělal překvapivou věc
včera
Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění
včera
Zelenskyj v novoroční řeči mluvil o mírové dohodě. Putin věří v ruský triumf
včera
Výhled počasí na leden. Meteorologové nastínili, jak v Česku bude
31. prosince 2025 21:43
Bartoška, Duka, Drábová. Česko letos přišlo o výrazné osobnosti
Česko letos přišlo o několik výrazných osobností, které je dobré si v závěru roku připomenout. O tvář přišel karlovarský filmový festival, s někdejším nejvyšším představitelem se musela rozloučit tuzemská církev. Odešel také držitel prestižní filmové ceny Oscar.
Zdroj: Jan Hrabě