Praha - V srpnu se míra registrované nezaměstnanosti pohybovala na červencové hodnotě 8,2 procenta, počet uchazečů o zaměstnání se snížil o 0,8 procenta na 481 535 a počet volných pracovních míst vzrostl o 4,8 procenta na 40 758. Ve čtvrtek o tom informovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).
K 31. srpnu 2011 evidoval Úřad práce ČR (ÚP ČR) na svých krajských pobočkách a jejich kontaktních pracovištích celkem 481 535 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 4 049 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím roku 2010 poklesl o 19 959. Z tohoto počtu bylo 465 968 dosažitelných uchazečů o zaměstnání. Bylo to o 3 895 osob méně než na konci předchozího měsíce. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2010 byl jejich počet nižší o 25 122 osob.
V průběhu srpna bylo nově zaevidováno 51 843 osob. Ve srovnání s červencem to bylo méně o 3 566 osob a ve srovnání se stejným obdobím minulého roku to bylo o 1 102 osob více.
Z evidence v srpnu odešlo celkem 55 892 uchazečů (ukončená evidence, vyřazení uchazeči). Bylo to o 7 292 osob více než v předchozím měsíci a o 1 361 osob více než v srpnu 2010. Do nového zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 33 300 osob, tj. o 4 436 více než v předchozím měsíci a o 1 136 méně než v srpnu minulého roku, 22 592 uchazečů bylo vyřazeno bez umístění.
Související
Ekonomika překvapila značným meziročním růstem. Zvýšila se i nezaměstnanost
Jurečka chce v posledním roce vlády realizovat velké změny na trhu práce
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Grónsko brání dvě psí spřežení, vysmívá se Trump. Pořádně se plete
před 1 hodinou
NATO v reakci na zvyšující se aktivitu Ruska a Číny v polárních oblastech řeší bezpečnost v Arktidě
před 2 hodinami
Jsme připraveni na válku, odpovíme drtivou silou, vzkazuje Írán Trumpovi
před 3 hodinami
Turek na ministerstvu usedne. Stal se vládním zmocněncem pro Green Deal
před 4 hodinami
Le Penová bojuje o kandidaturu. Soud rozhodne, jestli se může stát prezidentkou
před 5 hodinami
Předpověď počasí se naplní. Meteorologové varují před ledovkou, bude silná
před 5 hodinami
Motoristé řeší, kam s Turkem. Možná pro něj našli místo
před 6 hodinami
Vězněn bez soudu, mučen od CIA. Údajný terorista dostal tučné odškodné, na svobodu ho přesto nepustili
před 7 hodinami
Kuba jako další Trumpův cíl? Pohrozil jí kompletním zastavením dodávek ropy
před 7 hodinami
Britové vyvinou pro Ukrajinu balistickou střelu. Nightfall bude zasahovat cíle hluboko v Rusku
před 8 hodinami
Vojenský zásah není jedinou možností. Jaké kroky USA zvažují v Íránu?
před 9 hodinami
Protesty v Íránu mají stovky mrtvých, Trump zvažuje vojenský zásah
před 10 hodinami
OBRAZEM: Pohádková Praha pod sněhem. Východ slunce, běžky na Karlově mostě i bruslení ve Stromovce
před 11 hodinami
Předpověď slibuje teplejší zimní počasí i problémy kvůli ledovce
včera
Loučil se i Biden. V USA pohřbili předčasně zesnulou vnučku Kennedyho
včera
Trenérské změny v Anglii. Rudí ďáblové skoncovali s Amorimem, do Chelsea jde kouč z Francie
včera
Fiala z SPD znovu zpochybnil ruskou odpovědnost za Vrbětice
Aktualizováno včera
Záchrana, jaká nemá v Česku obdoby. Zraněný muž je konečně venku z jeskyně
včera
Trump už si brousí zuby i na Kubu. Dohodněte se, než bude pozdě, vzkázal
včera
Vlaky v Praze zastavila tragická nehoda. Žena srážku nepřežila
Tragédie zastavila v neděli železniční provoz na jedné z vytížených tratí na území hlavního města. Žena nepřežila srážku s vlakem, ze kterého muselo být evakuováno přes sto lidí. Případem se zabývá policie.
Zdroj: Jan Hrabě