Praha - Jen co cestovní kanceláře spustily prodej last minute zájezdů na letošní první prázdninový měsíc, už hlásí, že většina červencových termínů je takřka vyprodaná. Agentuře Mediafax to v úterý sdělili oslovení prodejci zájezdů.
Například přední prodejce zájezdů po internetu a člen skupiny Student Agency Dovolena.cz oznámil, že zájezdy na období státních svátků 5. a 6. července jsou už dávno vyprodány."Vzhledem k tomu, že se jedná o nejžádanější termín prázdnin, většina Čechů využila letos nabídky First minute zájezdů a zakoupila si svou letní dovolenou v předstihu. Využila tak omezené nabídky slevy na zájezd až 30 procent, popř. dovolenou pro dítě zdarma. Oproti loňskému roku jsou tak zájezdy už z větší části vyprodány, a proto bude nabídka Last minute zájezdů zejména pro toto období velmi omezená," upozornil mluvčí skupiny Student Agency Aleš Ondrůj s tím, že mezi nejžádanější destinace patří Řecko, Turecko a Španělsko.Některé cestovní kanceláře dokonce hlásí, že mají zcela vyprodáno. "Oproti loňskému roku byly cestovní kanceláře opatrnější a neobjednávaly zbytečně velkou kapacitu. Řada cestovních kanceláří také dává garanci, že cena zájezdu zakoupeného na First minute nebude nikdy vyšší než cena zájezdu Last Minute," dodal Ondrůj.Podobný trend pozoruje také cestovní kancelář TopFly.cz, která se specializuje na Tureckou riviéru. "Volného času mají lidé málo a chtějí si jej užít naplno. Pokud mohou jet na zájezd a ušetřit tak několik dní z pracovního volna, udělají to. Začátek letošních prázdnin je k pracujícím nakloněn. Oba svátky vycházejí na pracovní dny. Pokud je v období dovolené nějaký svátek, zaznamenáváme nárůst poptávky o dovolenou v Turecku o 40 procent," poznamenal Ján Fignár, Destination Manager společnosti TopFly.cz.
Související
Pražské letiště ochromil cestující. Zpozdilo se přes 20 letů
Doporučení zní jasně. Co mají dělat lidé v případě mimořádné situace na letišti?
Aktuálně se děje
před 15 minutami
Ruský politik Mironov navrhl, aby se Orešnikem zaútočilo na Británii
před 1 hodinou
Sucho láme rekordy. Existují místa, kde jsou problémy od začátku roku
před 1 hodinou
První kroky koalice pro boj se suchem. Mají se vytipovat nejkritičtější místa
před 2 hodinami
Írán poprvé reagoval na prohlášení Hormuzského průlivu za americké území
před 3 hodinami
Exministr Fedorov chce, aby na Ukrajině proběhly volby
před 4 hodinami
Výhled počasí do poloviny září. Spalující léto už by se vrátit nemělo
včera
Policisté vyšetřují smrt herečky Panettiere. Na cizí úmysl to nevypadá
včera
Vynikající Seemanová s Knedlou. Z vydařeného ME v plavání si oba vezou domů zlato
včera
Vláda schválila koridory rychlovlaků na území Prahy
včera
CzechTourism se přesouvá pod Havlíčkovo ministerstvo
včera
Hormuzský průliv patří USA, naznačil Trump na sociální síti
včera
Zemřel Josef Vávra, reklamou proslavený sládek pivovaru Bernard
včera
Berlínskou zeď dokončili před 65 lety. Překonat se ji pokusily tisíce lidí
včera
Armáda se připravuje na obnovení provozu vrtulníků Venom a Viper
včera
Důchody se v lednu zvýší. Juchelka odhalil, kolik chce lidem přidat
včera
Fotbalovou Spartu posílil exslávista Jurásek. Vlna odchodů z Letné nadále pokračuje
včera
Exministr Blažek komentoval rozhodnutí Ústavního soudu
včera
Britská princezna Eugenie odtajnila jméno novorozené dcery
včera
Pondělní počasí pomohlo. Déšť ukončil výstrahu před požáry
včera
Padlo obvinění v případu nedělní vraždy v Českých Budějovicích
Jihočeští kriminalisté pokročili s případem nedělního násilného úmrtí ženy v centru Českých Budějovic. Podle závěrů vyšetřování se jedná o vraždu, ze které byl obviněn muž, jemuž hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody.
Zdroj: Jan Hrabě