Praha - Blíží se Mikuláš a s ním i starost, kde a jak nakoupit ovoce a sladkosti pro malé děti. Udělali jsme pro vás proto velký srovnávací nákup typického mikulášského balíčku dobrot.
Mikuláš je pro děti velkým svátkem spojeným nejspíš s poněkud rozporuplnými pocity. Musejí se nejdřív trochu bát čerta i Mikuláše, ale vědí, že pak dostanou za krátkou básničku plný pytlík dobrot.
Co v něm obvykle nechybí? Pro zlobivé děti brambory, pro ty hodné mandarinky. No a pak samozřejmě čokolády. My jsme zvolili tradiční čokoládové figurky Mikuláše - a to hned dvě, malou a velkou. Pak jedno samostatné balení čokoládových figurek. Nechyběl ani perníček a protože se blíží začátek adventu, přidali jsme také adventní kalendář s čokoládami uvnitř.
Jak srovnání supermarketů dopadlo? Ukázaly se překvapivě velké rozdíly. Suverénně nejlevněji tento mikulášský balíček pořídíte v Lidlu (101,05 Kč), následuje Albert, Kaufland a Tesco, ve kterém se cena vyšplhala skoro na dvojnásobek té nejlevnější. Nejhlouběji ovšem sáhnete do peněženky v supermarketu Billa (297,95 Kč), kde cena za balíček trojnásobně přesáhla cenu Lidlu.
V následujícím seznamu a na fotografiích jednotlivých položek můžete sami srovnat ceny i zboží. Seřadili jsme ho od nejlevnější nabídky po nejdražší:
Lidl: 101,05 KčAlbert: 127,35 KčKaufland: 160,35 KčTesco: 186,95 KčBilla: 297,95 Kč
LIDLBrambory 1 kg: 10 KčMandarinky 0,5 kg: 13,95 KčBalíček čokoládových figurek: 24,90 KčAdventní kalendář: 19,90 KčČokoládový mikuláš velký: 19,90 KčČokoládový mikuláš malý: 7,50 KčPerník: 4,90 KčCelkem Lidl: 101,05 Kč
ALBERT SUPERMARKETBrambory 1 kg: 16,90 KčMandarinky 0,5 kg: 14,95 KčBalíček čokoládových figurek: 34,90 KčAdventní kalendář: 13,90 KčČokoládový mikuláš velký: 29,90 KčČokoládový mikuláš malý: 10,90 KčPerník: 5,90 KčCelkem Albert: 127,35 Kč
KAUFLANDBrambory 1 kg: 16,90 KčMandarinky 0,5 kg: 13,95 KčBalíček čokoládových figurek: 69,90 KčAdventní kalendář: 19,90 KčČokoládový mikuláš velký: 24,90 KčČokoládový mikuláš malý: 9,90 KčPerník: 4,90 KčCelkem Kaufland: 160,35 Kč
TESCOBrambory 1 kg: 16,90 KčMandarinky 0,5 kg: 9,95 KčBalíček čokoládových figurek: 89,90 KčAdventní kalendář: 39,90 KčČokoládový mikuláš velký: 19,90 KčČokoládový mikuláš malý: 4,90 KčPerník: 5,50 KčCelkem Tesco: 186,95 Kč
BILLABrambory 1 kg: 21,90 KčMandarinky 0,5 kg: 16,95 KčBalíček čokoládových figurek: 99,90 KčAdventní kalendář: 99,90 KčČokoládový mikuláš velký: 34,90 KčČokoládový mikuláš malý: 19,90 KčPerník: 4,50 KčCelkem Billa: 297,95 Kč
Související
Obchody byly o svátcích v červenci k dispozici. Podzim nabídne jiný obrázek
Je to tady zase. Lidé řeší, zda červencová volna ovlivní jejich nákupy
Aktuálně se děje
před 48 minutami
Důchody se v lednu zvýší. Juchelka představil první odhady
před 1 hodinou
Ještě letos vyprší platnost téměř 300 tisíc řidičáků. Na úřad kvůli výměně nemusíte
před 3 hodinami
EU prověřuje podezřelé IT dotace na Slovensku. Sousedům hrozí sankce
před 4 hodinami
Maximum možného. Do lékáren míří tisíce balení léku na rakovinu prsu
před 5 hodinami
Česko hodlá investovat stovky milionů korun do vodních nádrží
před 6 hodinami
Kde se v Česku vykoupat? Dejte si pozor. Na několika místech platí zákaz
před 7 hodinami
Tropické počasí je zpět. Pondělí bude ještě teplejší, potvrzuje výstraha
před 8 hodinami
Padl středoevropský teplotní rekord. Má ho Slovensko
před 8 hodinami
Policie vyšetřuje útok v Tanvaldu jako dvojnásobný pokus o vraždu
před 9 hodinami
Záhada muže z Krkonoš objasněna. Policisté už vědí, co je zač
před 10 hodinami
Hormuz se neotevře okamžitě, varuje Írán navzdory pokroku v jednáních
včera
Důchodci a valorizační oznámení. Úřad připomněl svůj aktuální postup
včera
Česká diplomacie přesouvá své síly. Jeden konzulát zanikne, jiný vznikne
včera
Trump těžce nese výsledky průzkumů. Realita je prý jiná
včera
Princ Andrew může mít problém. Burnham nevylučuje nové vyšetřování
včera
Doživotí. Němci odsoudili Afghánce, který loni vraždil v Mnichově
včera
Ebolu v Kongu se nedaří zastavit. Šéf WHO se o tom přesvědčil osobně
včera
České dráhy přepravily nejvíce cestujících od roku 2019
včera
V Česku dochází lék na rakovinu prsu. Ministerstvo přišlo s neotřelým řešením
včera
Česko se rozloučilo s výtvarným umělcem Milanem Knížákem
Česko se v pátek naposledy rozloučilo s výtvarným umělcem Milanem Knížákem, který zemřel na konci července ve věku 86 let. Knížák byl svého času rektorem Akademie výtvarných umění a ředitelem Národní galerie.
Zdroj: Jan Hrabě